Masum 221.Bölüm Özeti- 29 Ekim Perşembe

Kokila Rashi’nin SURATINA ÇAY FIRLATTI!

Masum dizisinde Konak’ta gezen yılan Modiler’i oldukça korkutur. Gopi kardeşi Radha’nın başına bir şey geleceğinden endişelenir. Çünkü Radha’nın yılandan haberi yoktur. Neyse ki Gopi son anda yetişip Radha’yı yılandan kurtarır. Yılan yön değiştirerek mutfağa girerken tüm Modiler koltuklara çıkmıştır. Ahem ve Jigar geldiğinde duruma el atarlar. Mutfağa giden ikili zorda olsa sepetin içine yılanı düşürerek onu hapsetmeyi başarır. Modiler tam rahat nefes aldı derken eve misafir olarak gelen Madhu sepete çarparak yılanın tekrar kaçmasını sağlar. Kokila, Madhu’nun bu dikkatsizliğine çok kızar. Masum 221.bölüm özeti devam ediyor.

Yılandan kurtulmak için yöntemler aranırken Madhu ve Urmi köşeye bir süt koyalım der. Yılan süte gelince de onu yakalayacakları fikrini atar. Koki bu batıl inançlara şiddetle karşı çıkar. Yılan işine ise çözüm Gopi’nin babasından gelir. Gopi’nin bası Modi konağına bir adam getirerek bu işi çözebileceğini söyler.

Ancak adamın yılanla uzaktan yakından alakası yoktur. Adam yılan avcılığı adı altında dolandırıcının tekidir. Gözüne de Rashi’yi kestirir. Rashi’ye dandikten bir taş vererek bunu alırsan tehlikeden korunursun der. Adamın sözlerinin üstüne elektrikler de gidince Rashi taşı ister. Yılan avcısı taşın karşılığında Rashi’nin değerli mücevherini alır. Rashi ise taşın sihrine epey kapılır. Canı çikolata çekerken şans eseri yanında çikolata bulur. Rashi taşın sihrinin gerçek olduğunu düşünmeye başlar.  Rashi taşı bir daha denemek için bu kez elektriklerin gelmesini ister. Tam o anda elektirikler de gelince Rashi taşa kesin olarak inanır. Hemen hayal dünyalarına dalıp Kokila’ya istediklerini yaptırdığını düşünür. Urmila da bunlara şahit olup o da hemen ortak olur.

Masum 221.Bölüm Özeti- 29 Ekim Perşembe

Bu esnada yılan avcısı ise evdeki altınları aramaya devam ediyordur. Yılan ise ortalıkta gezinmeye devam eder. Gopi’nin kardeşi Radha’nın ise aklı zengin ve iyi bir koca bulmaktadır. Bunu yapabilmek için yılana süt içirme geleneğini düşünür. Eğer evdeki yılana süt içirir ve dilek tutarsa güzel bir koca bulabilecektir. Radha bu amaçla gizlice yılana süt verdirmeye çalışır. Yılanla karşı karşıya gelen Radha dileğinin gerçekleştiğini düşünüyordur.

Sahtekar yılan avcısı ise işini görmüş gitmek isterken Kokila onu engeller. Koki ayrıca Radha’nın yılanla karşı karşıya olduğunu da fark eder. Herkes bir anda mutfakta toplanır. Koki Radha’ya yılandan uzaklaşmasını söylerken Radha’nın aklı havalardadır. Buna Rashi’de katılır. Rashi taşın sihirli olduğunu düşünerek yılana doğru atılıp herkesin rahat olması gerektiğini söyler.

Rashi adım adım yılana ilerleyip kendini öldürecekken onu kurtaran Gopi olur. Gopi arkadan dolanarak gizlice yılana yaklaşır ve çuvalı yılana geçirir. Ahem de çuvalı kapatarak yılandan kurtulur. Rashi hala taşın büyüsüne inanmaya devam edip Kokila’dan kendisine çay getirmesini emreder. Herkes Rashi’nin isteğine şaşırırken Kokila gidip mutfaktan çay alıp gelir. Rashi taşın sihrinin işe yaradığını düşünürken Koki’nin çay bardağındaki suyu yüzüne çarpmasıyla uyanır. Gopi’nin taşın üstüne Çin’de üretilmiştir yazısını görmesiyle Rashi dolandırıldığını anlar.

Yılandan kurtulan Modileri bu sefer ziyarete Savita gelir. Savita geleneksel bir partiye Modiler’i çağırırken Koki ve Gopi gelmek istemez. Ancak işin içine hem Madhu hemde Radha girince olaylar değişir. Madhu etkinliklerin Urmi’nin evinde yapılacağını söyler. Etkinliklerde Kokila katılmak istemezken Savita ile çekişmeleri yüzünden ikili bir takım yaparak ikili yarışır. Yarışlar güç, pratiklik, gizem çözme tarzında bir çok oyundan oluşur. İlk oyunu elbette Kokila kazanır. İkinci oyunda ise karşı takımda olan Urmi hile yapmaya karar verir. Nitekim hileleri işe yarar. Urmi ve Savita’nın takımı kazanacakken karşı takımdaki Rashi’de hileye başvurur. Yere yağ dökerek Urmi, Kinjal ve Savita’yı yere düşürür. Anlayacağınız anne kız ortalığı karıştırır. Bu yüzden kadınlar kavgaya tutuşur ve tüm etkinlik iptal olur.

Elbette olaylar bununla da bitmez. Daval’ın borçları için hazırladığı 20 bin rupide ortalıktan kaybolur. Kinjal ve Daval her yeri arasalar da parayı bulamazlar. Sizce Daval’ın parasına ne oldu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir