Masum 213.Bölüm Özeti- 21 Ekim Çarşamba

Mira Okula BAŞLADI! Gopi’nin Cahillik KORKUSU

Masum dizisinde Rashi’nin ortadan kaybolması konakta  büyük endişe yaratır. Koki yağmacılara Rashi’nin nerede olabileceğini sorarken cevap Meeti’den gelir. Meeti tuğlaların arkasında kalan Rashi’nin çıkardığı sesi hayalet sesi zanneder ve koşarak Kokila’ya söyler. Koki Meeti’ye onu hemen sesin olduğu yere götürmesini ister. Modiler sesin olduğu yere geldiklerinde tuğlaların arkasından Rashi çıkar. Rashi tüm olanlardan yağmacıları sorumlu tutar. Onların tüm foyalarını ir bir anlatır. Ayrıca telefondaki kayıtları da göstererek söylediklerini kanıtlar. Yağmacılar artık köşeye sıkışmışlardır. Masum 213.Bölüm özeti devam ediyor.

Kokila’ya yalvaran yağmacı hırsızlar ondan kendilerini affetmelerini ister. Polise teslim etmemeleri için her şeyi yapacaklarını dile getirirleri. Koki onları polise teslim etmeyeceğini söyler ancak bir şartı vardır. Yağmacı hırsızlar konakta zarar verdikleri tüm işleri düzeltip tamir edeceklerdir. Ve çaldıklarını da geri bırakacaklardır. Yağmacılar bu durumu kabul ederler. Koki tüm işleri yaptırdıktan sonra onlara hak ettiği parayı verip konaktan yollar. Yağmacı hırsızlar Rashi’nin onların foyasını ortaya çıkarmasıyla son bulurlar.

Ertesi gün Gopi Mira konusunda yaşadıkları yüzünden bir hayli farklı hallere girer. Mira elindeki cep telefonunu banyoda köpüklü suyun içine atar. Ahem Mira’nın telefonu attığını görüp telefonu çıkarır ve Mira’yı bu konuda bilgilendirir. Gopi’nin aklına ise geçmişte Ahem’in bilgisayarını çeşmede yıkadığı gelir. Gopi Mira’nın da onun gibi cahil kalmasından endişelenir. Gopi bu amaçla Mira’ya kitaplar alır. Ancak Koki bunun için henüz erken olduğunu belirtir. Gopi kendisinin bu imkansızlıklar yüzünden çok acılar çektiğini ama Mira’nın aynı kaderi yaşamasını istemediğini söyler. Bu sözler Kokila’yı epey etkiler.

Gopi gibi takıntı yapan bir diğer kişi Rashi olur. Mira Rashi’ye şişman deyince Rashi bu sözden alınıp zayıflamaya karar verir. Niki’nin de sözleri Rashi’nin bu kararı almasında tuz biber olur. Rashi  bu duruma sinir olur. Aynada kendine baktığında gerçekten de kilo aldığını fark eder. Bu amaçla internetten çeşitli spor aletleri alıp evde spor yapmaya karar verir.

Diğer tarafta ise Urmi mahallesi ile yine anlaşmazlığa girer. Evlerin birinden su sızıntısı oluyordur ve bu da elektrik aksamında arıza yapıyordur .Urmi bu suçun kendisine ait olduğunu biliyor ancak para ödememek için inkar eder. Kadınların onu dövdüğünü hayal etse de para vermemek onun için daha önemlidir. Mahalleli ile çatışan Urmi daha sonra Kinjal ile de kavga eder. Urmi herkesle düşman olmaya başlamıştır. Urmi Kinjal’i evden kovmakla tehdit edince Kinjal’de ondan aşağı kalmaz ve Kokila’yı arayıp Urmi’yi şikayet eder.

Koki elbette Urmi’nin Kinjal’i evden kovmasına kızar. Urmi’nin yaptığı davranışlardan ötürü de onu azarlar. Urmi mahalleli ve Kinjal’den sonra Koki ile de çatışmayı başarır. Kinjal ve Urmi’nin arasını yapmaya çalışma işi Daval’a düşer. Ancak Urmi inadı inattır.  

Masum 213.Bölüm Özeti- 21 Ekim Çarşamba

Gopi ise kafayı Mira’ya takmıştır. Küçük çocuğa renkleri sayıları öğretmeye çalışır. Ancak Mira çok küçüktür ve bunları anlayacak yaşta değildir. Gopi ise kızının anlamamasında ötürü üzülür. Kendisi gibi cahil olacağı korkusu daha da artar.

Gopi bu korkularından ötürü Mira’nın okula gitmesini düşünür. Bu fikri Rashi’ye de söyleyen Gopi’nin isteği Mira’nın ana sınıfına gitmesidir. Rashi Gopi’nin bu fikrini destekler. Tam tersi Urmi ise Rashi’ye kızar. Cahilin kızının cahil kalması gerektiğini söyler. Rashi annesine kızar ve bu durumu söylememesini ister.

Gopi Mira’nın okula gitmesi konusunu Ahem’e de açar. Ahem de herkes gibi Mira’nın henüz küçük olduğunu söylese de Gopi bu konuda oldukça inatçıdır. Mira’nın oyun oynamasından ziyade ders çalışmasını, İngilizce öğrenmesini ister. Bu durum Koki tarafından da öğrenilir. Koki de Ahem ile aynı düşünse de Hetal ve Parag’ın da konuya girmesiyle Gopi’nin isteği sonunda kabul edilir. Koki bu duruma herkes onay veriyorsa bende onay veriyorum der. Böylece Mira’nın okul hayatı başlamış olur. Ancak Mira’nın annesinden ayrılması kolay olmaz. Mira ağlarken Gopi’nin de ondan kopması kolay olmayacaktır. Ancak Gopi kendi çocukluğunu anımsayarak duygusallığı bir kenara bırakır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir