Masum 212.Bölüm Özeti- 20 Ekim Salı

Mira BULUNDU! Yağmacılar Modileri İSTİLA ETTİ!

Masum dizisinde Gopi ve Ahem bir yandan hırsızlar diğer yandan Mira’yı arar. Mira bir kamyonetin arkasına girerek hırsızları atlatır ve mabede gider. Bu arada polis hırsızları yakalar. Mira kamyonetten inip tapınağa doğru gider. Bu arada Gopi’de dua etmek için tapınağın yolunu tutmuştur.  Gopi dua ederken gözlerini kapatır. Minik Mira annesinin yanından geçerek tapınağın içine girer ve orada uzanıp uyur. Mira’yı fark eden ise Urmi olur. Urmi Koki’nin sırtına çıkar ve Mira’yı demir parmaklıkların ardından çıkarır. Mira böylece annesine kavuşmuş olur. Masum 212.bölüm özeti devam ediyor.

Mira’nın bulunmasıyla herkes artık rahat bir nefes almıştır. Doğum günü ise kaldığı yerden devam eder. Mumlar üflenir, pasta kesilir. Mira birbirinden güzel hediyelere kavuşur.

Ertesi gün olduğunda Modi konağında tadilat yapılacaktır. Tadilat için marangoz ve onun eşi gelir. İşler uzun süreceği için marangoz ailesini de yanında getirmiştir. Gopi marangozu odasına çıkartıp tamirat işlerini söyler. Marangoz odayı görünce içten içe gülümser. Çünkü kendileri yağmacılardır. Gittikleri evi sömürüp orda işleri mümkün olduğunca uzatarak keyif yaparlar. Ve içten içe konağı ele geçirirler.

Marangozun karısı bu konuda ilk adımı atar. Mutfağa gidip rondonun kapağını gevşetir. Meeti bundan habersiz rondoyu çalıştırınca tüm malzeme etrafa püskürür. Koki Meeti’yi azarlarken marangozun karısı sinsi sinsi gülümser. Meeti’yi oldukça zor duruma sokmuştur. Yağmacılar işleri savsaklamaya ve yavaşlatmaya devam ederken onların foyalarını ortaya çıkaracak ipucunu Mira yakalar. Elindeki telefonu odaya bırakan Mira kameranın kaydını açık bırakmıştır. Marangoz eşiyle yapacakları planları konuşurken tüm olanlar telefona kaydolur. Bu arada Gopi telefonu Mira’dan alır ancak kayıttan habersizdir.

Yağmacı marangoz çok geçmeden boya işi içinde bir çift çağırır. Bunlarda marangozun ekibindendir ve Modi konağının nimetlerinden faydalanmaya gelmişlerdir. Bu arada odaları hazırlanacak olan Rashi ve Gopi eşleriyle beraber salonda uyuyorlardır. Rashi elbette bu durumdan hoşnutsuzdur.

Bu arada konakta ise daha önce olmayan arızalar bir bir patlak veremeye başlar. Duş bozulur, musluklar kopar. Bütün bunları yapan kişi elbette marangozun karısıdır. Amacı yine arkadaşlarını konağa sokmaktır. Nitekim işe de yarar. İki kişi olarak konağa giren yağmacıların sayısı bir anda 6’ya yükselir.

Masum 212.Bölüm Özeti- 20 Ekim Salı

Sayı yükseldikçe aksiliklerde devam eder. Mira hiç alışık olmadık şekilde duvarları çizer. Kokila’nın yatağı ise bir anda kırılır. Tüm bu olanların arkasında yine her zaman olduğu gibi marangozun karısı vardır. Modiler öyle saçma bir duruma girmişlerdir ki, salonda uyuyor, salonda yemek pişiriyor salonda çocuklarına bakıyorlardır. Modiler bu keşmekeşle uğraşırken yağmacılar evden yemek, meyve çalarlar.

Tüm bu saçmalıklardan ve marangozun eşinin hareketlerinden şüphelenen kişi ise her zamanki gibi Rashi olur. Rashi şüphelerini Koki’ye iletse de Koki ona ön yargılı olduğu için kulak vermez. Rashi’nin olanları kanıtlaması için elinde delilde yoktur.

Rashi bu durumu çözemediği için hemen annesini arayıp durumu ona iletir. Ondan marangoz ve çetesini ifşa etmek için yardım ister. Urmi bu işi yapmak için Rashi’den evine eşyalar almasını ister. Rashi bunu kabul edince ikili hemen çeteyi çökertmek için plana başlarlar.

Plan Rashi’nin elmas küpesini kaybettiğini söylemesiyle başlar. Yağmacılar elmas kolyeyi duyunca gözleri döner. Rashi ve Urmi’nin oyununa düşüp elmas küpeyi buldukları gibi ceplerler. Rashi uzaktan gizlice onları izleyip kayıt edecektir ancak ilk aşamada bunu başaramaz. Yağmacılar depoya gidip orada durumu değerlendiriyorlardır. Rashi’de depoya girer ve pencereden onları kaydetmeye başlar. Ancak üzerinde durduğu sandalye kırılınca Rashi yere düşer ve kafasını Hindistan cevizine çarpıp bayılır.

Yağmacılar ise çabucak gitmek için Rashi’nin girdiği yerdeki duvarı örmeye başlarlar. Rashi orada mahsur kalır. Modiler ise bebeklerin ağlamasıyla endişelenerek Rashi’yi aramaya başlar ancak ortalıkta yoktur. Koki Urmi’yi arayıp Rashi’yi sorar. Rashi ise bu esnada uyanmış ve duvarın içinde havasız kalmıştır. Bu arada işçilerde gitmek için izin isterler. Urmi Rashi’nin kayboluşundan onları sorumlu tutar ve gitmelerine izin vermez.

Bu arada sıkışan Rashi hindistan cevizleri ile duvara vurmaya başlar. Meeti duvardan gelen sesleri duyup korkar. Sizce Rashi bu durumdan kurtulabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir