Masum 211.Bölüm Özeti- 19 Ekim Pazartesi

Mira Kaçırıldı! Gopi Göz YAŞLARI İÇİNDE!

Masum dizisinde Urmi Koki’den tokadı yemiş intikam için yeminler etmişti. Modi konağında ise Ahem ve Gopi minik Mira’nın doğum günü için hazırlıklar yapmışlardır. Urmi intikam almak için Mira’nın doğum günün sabote etmeyi planlar. Bu amaçla gizlice Modi konağına girer. Ancak su almaya gelen Kokila Urmi’yi yakalar. Urmi Koki’yi görünce mal gibi kalakalır. İkili birbirlerinin suratına bakarlar. Koki Urmi’ye sinir olup bir tokat daha yapıştırır. Tabi bu kısım Urmi’nin hayalidir. Urmila Kokila’yı görür görmez kaçıp saklanır. Gizlice Rashi’nin odasına çıkar. Rashi uyandığında karanlıkta birini görünce korkar ve hırsız diye bağırmaya başlar. Rashi’nin bağırmasıyla tüm konak odaya toplanır. Masum 211.bölüm özeti devam ediyor.

Urmi son bir çabayla saklanmaya çalışsa da tüm Modiler onu görür. Koki Urmila’ya burada ne işi olduğunu sorar. Urmi torunlarımı görmek için geldim diyerek duygu sömürüsü yapar ve ağlamaya başlar. Bu arada Mira gelip Urmila’nın kucağına oturup onun gözyaşlarını siler. Urmi Mira sayesinde bu zor durumdan kurtulmuş olur.

Rashi annesini uğurlarken Urmila’ya ne için geldiğini sorar. Urmi Mira’nın doğum günün sabote edecektim der. Rashi şoke olup Urmila’ya kızar. Urmi’de bu planından pişman olmuştur. Mira’nın hareketi onu da etkilemiştir. Rashi annesini uyarır ve Mira’nın başına bir şey gelirse sonsuza dek küserim der.

Ertesi gün Mira’nın doğum günü Modi konağında kutlanır. Konak balonlarla süslenmiş ve rengarenk olmuştur. Bu partinin bir sürprizi daha olur. O da tatlı ladu kostümü giymiş Urmi’dir. Urmi Mira’ya böyle bir sürpriz yapmıştır. Tüm çocuklar ve Mira bu duruma bayılır.  Urmi çocukları da alıp dışarı çıkarlar. Koki Urmila’nın bu sürprizini takdir eder.

Urmi dışarıda çocuklarla oynarken Mira küçük bir köpek görür ve onun peşine takılır.  Çok geçmeden konakta Mira’nın eksikliği fark edilir. Tüm konakta Mira aranmaya başlar.  Bahçe, konak her yer aranır ancak Mira ortalıkta yoktur. İpicunu ise Gopi bahçenin kapısında bulur. Böylelikle Mira’nın evden çıktığı anlaşılır. Ahem ve herkes seferber olurlar.

Masum 211.Bölüm Özeti- 19 Ekim Pazartesi

Bu esnada Mira köpeğin peşinden parka kadar gelmiştir.  Köpeği kaybeden Mira yerde gördüğü bir kolyeyi eline alır.  Hırsızlar Mira’nın kolyeyi aldığını görünce onun peşine düşerler. Mira ise kreş çıkışında çocuklarına arasına karışır. Öğretmen onu da arabanın içine koyar. Mira kreş arabasıyla beraber yola çıkar. Bu arada Modiler polise haber verirler. Mira her yerde aranmaya başlamıştır.

Bu arada hırsızlar da Mira’yı takip etmeye devam ederler. Kreşe giren Mirayı takip eden hırsızlar kılık değiştirip kreşe girmeyi denerler. Hayvan kılığına girerek çocukları eğlendiren hırsızlar boşluk bulup kolyeyi almayı hedeflerler.

Urmila’da arama işine katılmıştır. Herkes Mira’nın fotoğrafını göstererek onu arar. Urmi yolda Mira’ya benzeyen bir kız görünce koşarak ona sarılır. Çocuğun annesi durumu fark edince Urmi’ye kızar ve onu hırsızlıkla suçlar.

Mira’nın nerede olduğunu Ahem ile Gopi bulur. Bir kadın Mira’yı okul servisine binerken gördüğünü söyler. Okulu Ahem’e tarif eder. Ahem ve Gopi soluğu hemen okulda alırlar. Ancak Ahem oldukça geç kalır. Haydutlardan biri kendini Mira’nın babası olarak tanıtır. Müdürleri ikna ederek Mira’yı alır. Ahem ve Gopi Mira’nın bir adam tarafından alındığını öğrenince şoke olur.

Bu esnada Mira hırsızlar tarafından motorla götürülüyordur. Ancak hırsızlar çok gidemeden motorları bozulur. Bu esnada Mira karşıda ladu tezgahını görüp oraya gider. Hırsızlar da Mira’yı bir anda kaybederler.

Mira’nın kaybolması en çok Gopi’yi üzer. Gopi gözyaşları içinde Mira’yı ister. Kokila da Gopi’nin bu halini görünce ağlamaya başlar. Mira’ya yaklaşan kişi bu sefer Urmila olur. Urmi dinlenme için bir motora yaslanır. Bu motor hırsızlarındır. Urmi yerde Mira’nın saç tokasını görür. Tokayı çok beğenip kafasına takar. Mira’ya ait olduğundan habersizdir. Mira’nın peşinde olan hırsızlar ise pazardakiler tarafından linçe uğrar.

Gopi Urmi’nin kafasındaki tokayı görünce bunun Mira’ya ait olduğunu söyler. Urmi onları tokayı bulduğu yere götürür. Hem hırsızlar hem de Modiler Mira’yı hızla aramaya başlar. Sizce Mira’yı kim bulacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir