Masum 209.Bölüm Özeti- 17 Ekim Cumartesi

Rashi’nin İkizleri DOĞDU! Çok Tatlılar…

Masum dizisinde Urmi ve Rashi bir şekilde Amerika’ya gitme fikrini kabul ettirmişti. İkili Amerika için hazırlık yaparken Urmi kıyafet bulamaz ve Kinjal’in sarisini dener. Sari yırtılınca Kinjal Urmi’ye kızar. Urmi yalan söylemeye çalışsa da Daval Kinjal’i alarak yeni sari almaya götürür. Masum 209.bölüm özeti devam ediyor.

Urmi apar topar Modi evine gider. Sari bulamayan Urmi’nin kıyafetleri oldukça komiktir. Çiçekli kıyafetlerle ve sarı gözlüklerle çok renkli olmuştur. Rashi annesinin bu kıyafetleri değiştirmesini istese de uçağa az bir zaman kaldığı için ikilinin yola çıkması gerekiyordur. Rashi araca binerken Urmi’nin pasaportu arabanın kapısına takılır ve yırtılır. Urmi yırtılan pasaportunu görünce şoke olur. Amerikan rüyası bir anda son bulmuştur. Bu aksilikten dolayı Amerika’ya Rashi ile beraber Jigar gidecektir.

Ancak aksilikler Rashi’nin peşini bırakmaz. Jigar ile havaalanına giden Rashi’nin arabası bozulur. İkili motor taksilere binerler. Araç çok sarsılınca Rashi sancılanır. Ancak gitmekte kararlıdır. Şoför kestirme bir yol biliyorum diyerek ikiliyi patika bir yola sokar. Bu sarsıntıda Rashi’nin sancıları daha da artar. Üstüne araçta bozulunca ortada kalırlar. Jigar Gopi’yi arayarak ondan yardım ister. Ambulansa bu saçma yolu anlatmayı başaramaz.

Gopi durumu öğrenince hemen Hetal’e ve Kokila’ya söyler. Hetal doktoru alıp getirirken Gopi, Rashi ve Jigar’ı bulmak için onları aramaya başlar. Bu arada Rashi’nin sancıları giderek artar. Gopi ikiliyi görüp hemen yardımlarına koşar. Doktor ve ambulansın gelmemesi nedeniyle doğumu Gopi gerçekleştirir. Rashi Amerikan hayalleri kurarken bebeklerini takside doğurur. Bebeklerin doğumu oldukça iyi gerçekleşmiştir. Doğumdan sonra gelen doktorda doğumun iyi gerçekleştiğini söyler.

Masum 209.Bölüm Özeti- 17 Ekim Cumartesi

Rashi ve Jigar ikiz bebekleriyle konakta oldukça mutlu bir hava estirirler. Rashi’nin tavrı ise bebekler ile birlikte değişmeye başlar. Rashi aşırı titizleşir. Jigar’ı odasından dahi kovar. Bebeklerine kimsenin dokunmasını istemez. Jigar’ın bebeklere dokunmasına dahi takar. Ayrıca Rashi’nin olumsuz tavrı Gopi’nin kızı Mira’ya karşıda olur. Kendi bebekleri ile ilgilenmek isteyen Rashi Mira’ya soğuk davranıp onu üzer.

Koki Rashi için bebek kıyafetleri getirir. Bunları bebeklere giydirmesini söyler. Ancak Rashi eski bebek kıyafetlerini bebeklerine giydirmek istemez. Bebekleri için yeni kıyafetler aldığını söyler. Koki bu duruma bozulur. Bebekler için eski kıyafetlerin sağlıklı olduğunu düşünürken Rashi tam tersi düşünüyordur. Koki bu konuda Rashi’yi uyarır. Bebekler konusunda kendisini tecrübelerinden yararlanması gerektiğini söyler. Aksi takdirde sorunlar yaşayabileceğini söyler.

Rashi’nin bu titiz tavrı Mirayı da üzer. Mira bebekleri sevmek isterken Rashi ona kızar. Bebeklere dokunmamasını söyler. Gopi’den de ellerini yıkamadan bebeklere dokunmamasını tembihler. Rashi tam bir titizlik hastasına dönüşmüştür.

Akşam olduğunda ise Mira bebeklere sevmek için gizlice yatağından çıkar ve Rashi’nin odasına gelir. Mira bebekleri severken bebekler uyanır ve ağlamaya başlar. Rashi Mira’ya bağırıp bebeklere dokunduğu için kızar. Mira bu sert tepki karşısında ağlamaya başlar. Tüm Modiler gürültüye gelir. Koki Rashi’yi sakinleştirir ve Mira’nın bir çocuk olduğunu söyler. Gopi ve Ahem minik Mira’yı odalarına götürüp ona bebekler ile nasıl oynanması gerektiğini anlatır. Mira annesinin sözlerini kabul eder. Rashi ertesi gün yaptığı çıkışın aşırı kaçtığını anlayıp Mira’nın gönlünü alır.

Bu arada bebekler için yapılması gereken bir şey daha vardır. İkizlere isim konulması gerekiyordur. Rashi bebekleri Amerika’da doğuracaklarını düşündüğü için onlara yabancı isim koymayı düşünür. Bebeklere İngiliz prenslerinin adlarını önerir. Henry ve William adlarını koymak ister. Bu arada aşağıda bebeklerin isim töreni için konağa misafirler gelmeye başlamıştır. İsim töreninde peder bebeklerin isminin ne olacağını sorar. Rashi bebeklerine Henry ve William isimlerini koyduğunu söylerken Koki şok olur. Rashi’nin tam tersi büyükanne isimleri çoktan belirlediklerini söyler. Bu isimler Tolaram ve Molçant’tır. Rashi Henry ve William isterken bu isimleri duyunca donup kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir