Masum 206.Bölüm Özeti- 14 Ekim Çarşamba

Modi Konağı YIKILIYOR! Urmi Kaçırılıyor!

Masum dizisinde Gopi haydutları şikayet etmiş ancak bela Modilerin üstünden eksileceğine artmıştır. Rashi ve Urmi bahçede konuşurken Rashi tekrar içeri gider. Urmi’de peşinden gelecektir ancak haydutlar Urmi’yi Rashi görmeden etkisiz hale getirip kaçırırlar. Rashi içeri gittiğinde Modiler salonda toplanmıştır. Gopi’ye gelen tehdit mesajı herkesi korkutur. Bu esnada da dışarıdan bir paket Kokila’nın kafasına doğru atılır. Koki başta çok korksa da önemli bir şeyi yoktur. Ahem yerde duran paketi alıp açar. Paketin içerisinden Urmila’nın sarisinden bir parça çıkar. Parça kanlar içindedir. Herkes Urmila için endişelenmeye başlar. Masum 206.bölüm özeti devam ediyor.

Ahem önde Modiler arkada dışarı çıkıp Urmila’yı ararlar. Urmi haydutlar tarafından bir çuvala konulup ağaca asılmıştır. Ahem düzeneği harekete geçirince Urmi aşağı düşer. Apar topar çuval açılınca Urmila korku içinde çıkar. Urmi ağlayıp adamların onu öldüreceğini söyler. Bu esnada Ahem’in telefonu çalar. Arayan kişi haydutların lideridir. Ahem’e bir uyarı gönderdiklerini söyleyen haydut Gopi’nin davadan çekilmesini ister.

Herkes konağa döndüğünde Urmi Gopi’yi suçlar. En başından beri tüm bu olayların sebebinin Gopi olduğunu söyler. Ne vardı da yardım ettin ki der. Koki ise gelinini savunur ve doğru olanı yaptığını söyler. Gopi olayların gittikçe kötü hal alması sebebiyle şikayetini çekmeyi düşünür. Bu arada gelen polis memuru Şukla onları vazgeçirip zaman ister. Çok yakında hepsini hapse gömeceğiz der. Haydut çetesinin başı ise Modiler’i vazgeçirmek için başka planlar yapar.

Haydutların bir sonraki kötülüğünü fark eden Urmi olur. Urmi yüzünü yıkayıp olayın şokunu atlatmak isterken suratı komple çamur olmuştur. Haydutlar Modiler’in suyunu ve elektriğini kesmiş ve onları orada adeta tutsak etmiştir.  Bu durumdan dolayı Urmi yine şikayetin geri çekilmesini savunur ancak Kokila bu konuda kararlıdır. Ne olursa olsun mücadele edilecektir.

Ahem bu mücadelenin ilk adımı olarak kilerdeki jeneratörü çalıştırır ve evin elektrik ihtiyacını karşılar. Ancak sorunlar bitmiyordur. Yiyecek ve su sorunu oldukça ciddidir. Urmi ise susuzluk başına vurduğu için Savita’nın hortumundan gizlice su içmeye çalışır. Savita Urmi’yi hırsızlıkla suçlayınca ikili kavgaya tutuşurlar. Kokila gelip olaya müdahale ederek Savita’ya kızar ve kavgayı sonlandırır.

Urmi’nin kavgası bittiğinde su ve yemek sorununu çözecek isim ise Daval olur. Daval kamyonetine bir sürü yiyecek erzak ve su doldurup getirmiştir. Urmi suları görünce gözü döner. Kokila ise Daval’a teşekkür eder. Bu zor zamanda yaptığı şeyin çok değerli olduğunu söyler. Ahem de annesi gibi Daval’a teşekkür eder ve ona sarılır. Haydutların patronu ise bu durumu öğrenince çılgına döner. Modiler’i daha beter hale getireceğini söyler.

Masum 206.Bölüm Özeti- 14 Ekim Çarşamba

Nitekim Modiler işlerin düzgün gittiğini düşünürlerken kapılarını gelen bela onları şoke eder. Gopi kapıyı açtığında iki adet avukat konağın boşaltılması için talimatla geldiklerini söyler. Konağın ruhsatı olmadığı için yıkılması gerektiğini belirtir. Ahem adamların boynuna sarılırken kendini bilmez avukatlar Ahem’i dava etmekle dahi tehdit ederler. Modiler’in yarın 3’e kadar konaktan ayrılmalarını söyler. Modiler şimdi ne yapacaklarını düşünmeye başlarlar. Haydutlar işleri giderek çıkılmaz hale sokuyorlardır.

Ertesi gün polis memuru Şukla öldürülen kadının ailesi ile Modi evine gelip onlarında davada yer alacağını söyler. İşlerin iyiye gittiğini belirtir. Ancak o esnada gelen sesler işlerin hiç de iyiye gitmediğinin kanıtıdır. Dışarıda kepçe ve yıkım ekibi Modi konağını yıkmaya gelmişlerdir. Bu durum Şukla’nın getirdiği anne ve babayı da korkutur. İfade veremeyeceklerini söyleyip orayı terk ederler.

Uzaktan Modi malikanesinin yıkılacağını gören Niki hemen Savita’yı çağırıp eğlenceyi izlemeye çağırır. Niki’nin eğlencesi ise dozerin onun evine gitmesiyle kötüye döner. Urmi Modi malikanesi tabelasını Niki’nin evine asmıştır. Urmi intikamını aldığı için mutludur. Her fırsatta Urmi yapacağını yapar. Niki durumu anlatıp olayı düzeltir. Kepçe tekrar Modi evine döner. Modiler kepçenin geliş yolunun üzerine el ele tutuşu engellemek isterler. Bu arada Urmi yine sakarlık yapıp yanlışlıkla kepçenin önüne düşer. Herkes Urmi’nin cesaretini takdir eder. Urmi kalkmak ister ancak gelen övgüler hoşuna gider. Üstelik kalkarsa Savita ve Niki onunla dalga geçebilecektir. Urmi kalmayı tercih ederek herkesin takdirini kazanır. Bu arada Rashi’de gizlice buldozeri bozar. Yakıt hortumu kesildiği için yıkıma ara verilir.

Bu arada Modiler yeni bir plan yaparlar. Koki ve Gopi haydutlarla konuşmaya gidip şikayetlerini çekeceğini söyler. Ancak haydutların lideri onları ölümle tehdit eder. Ahem tüm bunları kameraya kaydeder. Savita ve Niki’nin de Modi’lerin yanında yer almasıyla görüntü bir anda tüm mahallelini elinde dolaşır. Savita ve Niki gerçeği öğrenmiş ve saf değiştirmiştir. Halkında olaylardan haberdar olması Modiler’i bir anda geniş halk kitlesini arkalarına almalarını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir