Masum 205.Bölüm Özeti- 13 Ekim Salı

Gopi Haydutları HAPSE TIKTI! Zafer Modiler’in.

Masum dizisinde mahalleye yeni gelen kadın Modileri evine yemeğe çağırırken Ahem yemeğe gitme fikrine karşı çıkar. Kadının haydutlara çalışıp çalışmadığını bilemeyiz der. Diğerleri Ahem’in tam tersi düşünürler. Burada bunun bir gelenek olduğunu söylerler ancak Ahem’in içindeki şüphe yok olmaz. Masum dizisi 205.bölüm özeti devam ediyor.

Nitekim Ahem ve Modiler davete gittiklerinde onları bir sürpriz karşılar. Haydutların başı da ev davetine gelmiştir. Modiler bu durumu görünce şoke olurlar. Ahem’in tahminleri doğru çıkmıştır. Mahalleye gelen kadın haydutların iş birlikçisi çıkmıştır.

Adamların hedefi Gopi’dir. Gopi Ahem’in de uyarısıyla haydutlara yüzünü dönememeye çalışır. Ancak liderleri arkası dönük bu kadının yüzünü görmeye heveslidir. Gopi’nin yüzünü kapatması ise onun oldukça dikkatini çeker. Bu arada haydutların bir taktiği daha vardır. Etli yemekler yaparak Modiler’in kimliğini açığa çıkarmaya çalışırlar. Ancak bu durum Gopi’nin üstün performansı ile alt edilir. Gopi gizlice çıkıp körili fasulye yapar ve et yemekleriyle değiştirir. Modiler yemeği yiyince haydut takımı şaşırır. Haydutların lideri daha fazla dayanamayıp Gopi’nin sarisini açmak ve yüzünü görmek ister. Ancak Ahem karıma nasıl dokunursun diyerek araya girer ve adamı tokatlar. Adama tepki göstererek eve dönerler. Evde ise iyi polis Şukla onları karşılar. Şukla bazı haberlerle gelmiştir. Şukla öncelikle adamları hapse tıkacak delilleri bulduğunu söyler. Bu arada Ahem ona annesini sorar. Şukla, Modi konağında kimse yoktu deyince Ahem tedirginleşir. Annesine bakmak için Modi konağına gitmeleri gerektiğini düşünür.

Diğer tarafta ise Koki ve diğerleri hala konağın kilerinde bekleyiştedirler. Kilerden bir çıkış yolu aramaya devam ederler. Urmi’nin ise karnı zil çalıyordur. Pizza, lokma diye sayıklanmaya ve buradan çıkmayı istiyordur. Daval kilerin çıkışını kontrol etmek için yukarı çıkar. Ancak adamların gölgesi oradadır ve silahlılardır. Kinjal’in ayaklarının altından geçen fare ise işleri daha da karıştırır. Kinjal fareyi görünce çığlığı basar. Daval hemen ağzını kapatır.

Fareden sonra Urmi’nin sakarlığı ise işleri en çıkmaz yola sokar. Urmi yatarken yanlışlıkla kilerdeki vanayı kırar. Kiler suyla dolmaya başlarken açıkta olan kablolar ise tehlike yaratıyordur. Daval vanayı kapatmaya çalışsa da suyun gelişini durduramaz. Urmi ise telefonuyla şebeke arar ancak sakarlığı yine devreye girer ve telefonu suya düşürür. Bu arada Ahem ve diğerleri de konağa gelmişlerdir. Koki’nin nerede olabileceğini arayan Ahem kileri bulur. Ancak haydutlar yine ses duyarak onların olduğu yere doğru geliyordur. Polis memuru Şukla Ahem ve Modiler yakalanmasın diye adamların dikkatini çekerek kendi peşinden sürükler.

Bu oyalamaca Ahem’e fırsat yaratmıştır. Ahem hemen kilere giderek annesini ve diğerlerini kurtarmak ister. Kilerde tıkılıp kalmış Koki ve diğerleri de Ahem’i görünce çok mutlu olurlar. Ancak bir tehlike vardır o da elektrik akımının su ile birleşmesidir. Koki durumu Ahem’e söyleyerek suya girmemesini ister. Ahem bu sorunu çözmek için tahta bir merdiven kullanır ve sırayla herkesi yanına çeker. En son Daval merdivenle geçerek kurtulur ardından da tahta merdiven dayanamayıp yıkılır. Modiler kurtulurken Polis memuru Şukla kaçış esnasında haydutları içeri atmaya yarayacak belgeleri düşürür. İşler yine çıkmaza girmiştir.

Evet Modiler ailecek kurtulmuş ve bir araya gelmişlerdir ancak tüm deliller yok olmuştur. Bu durum tüm Modileri üzerken Şukla’nın bir fikri vardır. Eğer Gopi adamlar hakkında şahitlik ederse onları hapse tıkmayı başarabilme ihtimali vardır. Aksi taktirde adamlar serbest kalacaklardır. Ancak Ahem bu fikre karşı çıkar. Gopi’nin böyle bir tehlikeye kendini atmayacağını söyler. Haydutların başı ise bu haberi duyunca sevinir. Modiler’in kaçması şahitlik etmemesi onlar için yeterli bir sonuçtur. Haydutlar sevinirken hiç beklemedikleri bir şey olur. Gopi yaşananları düşünmüştür ve kendi kararıyla şahitlik yapmak için geri dönmüştür.

Gopi’nin şahitliğiyle polislik yapan bu haydutun sonu gelir. Dava süreci ve olayların anlatımıyla birlikte haydutların lideri hapse tıkılırken Modiler evlerine dönüp eski huzurlarını tekrar kazanırlar. Ancak haydutlar Modilerden intikam almak için geri durmayacaklardır. unun ilk sinyali elektriklerinin kesilmesiyle olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir