Masum 198.Bölüm Özeti- 6 Ekim Salı

Rashi’nin İkiz BEBEKLERİ OLACAK! Koki Hapiste.

Masum dizisinde Koki Gopi’yi son anda ağaçtan düşen Hindistan cevizinden kurtarmıştı. Tören tekrar devam edince Hindistan cevizi bu kez Kokila’nın başına gelir. Koki kafasına gelen Hindistan cevizi nedeniyle acı içinde yere düşer. Koki hemen etrafına bakarak bunu kimin yaptığını anlamaya çalışır. Niki ve Rashi bıyık altından olaya gülüyordur. Savita Gopi’nin elindeki tepside Hindistan cevizini görmeyince  suçu ona atar. Ancak Koki bu fikri kabullenmez. Gopi’nin böyle bir şey yapmayacağını söyler. Masum 198.bölüm özeti devam ediyor.

Koki baştan sona olay anını düşünür. Bunu yapabilecek kişileri ve olay anındaki yerlerini hatırlar. Ardından Hindistan cevizinin geliş yönünü düşünerek olayı yapan kişiyi tespit eder. Bu kişi Niki’dir. Koki Niki’yi ortaya çıkarmak için taktik uygular. İlk Urmi’yi suçlar. Urmi ben yapmadım diyerek ciyaklamaya başlar. Niki’de Urmi’yi suçlayınca Koki dönüp tüm suçlu Niki der. Bunun ispatı olarak da Hindistan cevizindeki Niki’ye ait takma tırnağı gösterir. Niki köşeye sıkışmıştır. Bu durum herkesi şoke eder. Koki herkesin içinde Niki’yi rezil eder. Herkes mabetten ayrıldığında Niki intikam yeminleri eder. Bu esnada Niki’yi duyan Savita’da onunla birlik olma teklifi yapar. İkili el ele verecek ve Koki’yi zor duruma sokacaktır.

Modiler eve döndüğünde Koki Gopi’ye kağıt kalem aldırıp bir liste yaptırır. Bunlar Rashi’nin günlük iş listesidir. Koki Rashi’nin sürekli uyumasından dolayı böyle bir yöntem yapmaya karar vermiştir. Rashi listeyi görünce Gopi’ye çemkirir. Ancak yapacağı bir şey yoktur. Emir Koki’den gelmiştir.

Rashi listedeki işleri bir bir yapmaya başlar. Bu amaçla bahçeye çıkıp çiçekleri sulamaya başlar. Bu esnada yorulup yanındaki banka oturarak sulama yapar. Rashi banka yaslanırken kendinden geçer ve uyumaya başlar. Uzun saatler ortada olmayınca Koki ve Gopi Rashi’ye bakmak için bahçeye gelir. Koki tüm bahçeyi suya boğan Rashi’ye kızar. Rashi tekrar işlere devam eder. Gopi Rashi’nin aralıksız çalışmasından endişelenerek onu durdurmak ister ancak Rashi çalışmaya devam eder. Çamaşırları yıkar, ütü yapar., dolapları dizer. Dur durak bilmeden çalışır. Tabi haliyle bu tempo Rashi’ye ağır gelir ve bayılır.

Masum 198.Bölüm Özeti- 6 Ekim Salı

Bayılan Rashi apar topar hastaneye götürülür. Rashi’ye hemen ilk müdahale yapılır. Doktor ardından bebeğe bakmak için ultrasonu açar. Ultrasonda bebeğin kalp atışları gözükmüyordur. Bu durum herkesi şoke eder. Rashi Kokila’yı sorumlu tutar.. Onca işi ona vererek bu olaya sebep oldun der. Urmi’de kızına destek çıkıp Kokila’ya laf söyler. Rashi’nin bu sözleri Kokila’yı çok derinden etkiler.

Yardımcı doktordan sonra bir kez daha kontrol için baş hekim gelir. Tekrar kontrolde doktor kalp atışlarını tekrar alır. Herkes sevinç içindedir. Doktorun bir müjdesi daha vardır. Rashi’den bir değil iki kalp atışı alıyordur. Yani bebekler ikizdir. Demin Kokila’ya laflar söyleyen Urmila bile bu haberle Koki’ye sarılır.

Urmi’nin bir merak konusu daha vardır. O da bebeklerin cinsiyetinin ne olacağıdır. Ancak hastane kuralları gereği bebeğin cinsiyetinin erkenden öğrenilmesi yasaktır. Urmi kuralları elbette dinlemez. Doktorla konuşup öğrenmek ister. Ancak doktorun bebek cinsiyeti konusunda katı olduğunu görünce vazgeçer.  Özellikle doktorun polisle tehdit etmesi Urmi’yi bu fikirden vazgeçirir. Ama Urmi bir yolunu aramaya kararlıdır. Bu sefer tanınmamak için üzerine örtü örter ve bir hemşireye rüşvet teklif eder. Hemşire notu Kokila’nın ona yollattığını düşünür. Urmi tam da aslında hemşiresini bulmuştur. Çünkü hemşire para karşılığı bu işi yapıyordur. Polis hemşireyi enseleyince hemşire Kokila’nın adını verir. Kokila hemşireyi yalancılıkla suçlasa da hemşire notu göstererek bunu siz yolladınız der. Polis hemşirenin itiraflarını dikkate alarak hem hemşireyi hem de suç ortağı olan Kokila’yı tutuklar. Urmila ise sinice uzaktan olanları izler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir