Masum 197.Bölüm Özeti- 5 Ekim Pazartesi

Kokila Niki SAVAŞI! Yeni Komşu Başa Bela!

Masum dizisinde yeni gelen komşu Niki Modiler ile tanışmıştı. Niki oldukça huylu biridir ve simetrik takıntıları vardır. Koki ise Niki’den hiç haz etmez. İkili en başta otopark üzerinden anlaşmazlığa düşerler. Nikİ Modilerin alanını işgal eder. Tüm saçma eşyalarını Modiler’in otoparkına istiflemiştir.

Niki ayrıca evinde davet verip tüm komşularını çağırır. Koki orada da Niki’ye epey ayar olur. Niki’nin tavırları onun hoşuna gitmez. Aşırı rahat olan Niki, Savita’ya ayağına krem sürdürtür. Kısacası Koki Niki’den hiç haz etmez.

Niki’yle karşılaşacak bir diğer isim Jigar olur. Ahem’le alışveriş yapan Jigar ev için tablo alıyordur. Çerçeve dükkanında Niki’yi gören Jigar ona selam verir ama borçlu çıkar. Niki kredi kartını evde unuttuğunu söyler. Niki’nin faturasını Jigar öder.

Ahem ve Jigar eve döndüklerinde eşlerine hediyelerini verirler. Ahem çok güzel bir bilezik almıştır. Gopi’ye bileziği takar. Gopi Ahem’e sarılarak teşekkür eder. Jigar’da Rashi’ye hediyesini takdim eder. Rashi heyecanla tabloyu açar. Ancak Niki’nin fotoğrafını görünce şoke olur. Jigar’da tabloya bakar o da şaşkındır. Tabloların dükkanda karıştığını düşünerek tabloyu alıp ona gider. Aynı anda Niki’de Jigar’a doğru geliyordur. İkili tabloları değiştirip sorunu hallederler.

Jigar konağa geri dönecekken Niki’nin gözüne Modi’lerin bahçesindeki mangolar takılır. Niki mangolarında tadını merak ettiğini söyleyerek Jigar’dan izin ister. Jigar elbette alabilirsiniz deyip gider. Bu arada bahçeye gelen Koki şok içinde kalır. Niki, Meti’yi ağaca çıkarmış tüm mangoları toplatıyordur. Koki neler olduğunu sorunca Niki Jigar izin verdi diyerek mangoları alıp gider. Koki durumu Jigar’a söyleyince Jigar tüm ağacı götürmesini söylemedim diyerek o da tepki gösterir. Niki Koki’nin yine tepkisini çekmiştir.

Rashi’nin başı ise Kokila ile derttedir. Doktor tavsiyesiyle temizliğe verilen Rashi annesiyle gizlice konuşmak için kulaklık takar. Koki ise sürekli Rashi’yi ikaz ederek temizliği yapmasını söyler. Ardından Koki bahçeye çıkar. Orda da şalterleri atar. Niki bu seferde Meti’yi rehin almış işlerini ona yaptırıyordur. Koki Niki’ye tepki göstererek Meti’yi onun yanından alır.  

Rashi ise yine dikkatsizliğiyle azar işitiyor. Yerleri sildiği kovayı gidip Koki’nin banyosuna koyar. Koki suyu temiz sanıp yüzünü yıkarken pis suyu yüzüne çarpar. Durumu anlayan Koki oldukça sinirlenir ve bağırmaya başlar. Rashi yine Koki’den azar yemenin ezikliğini yaşar. Rashi annesini arayıp gelmesini ve Kokiye kızının hamile olduğunu hatırlatmasını ister.

Koki aşağıya gelen çiçekçiden çiçek almak için aşağı iner. Çiçek alacakken Niki yine karşısına çıkar ve çiçekleri kendisinin aldığını söyler. Koki’nin çiçek almasını engeller. Niki bununla da kalmaz. Çiçekleri kafasına göre ektirip Modilerin bahçesini de işgal eder. Üstüne Koki’nin saksılarını da kırınca Koki için bardak taşar. Koki herkesin için de Niki’ye hakaret eder. Saf gibi görünüp her istediğini yaptığını ama burada Koki Modi’nin kurallarının geçerli olduğunu söyler. Niki bu sözlere çok bozulur ve Koki’den intikam almaya karar verir.

Niki planını ertesi gün gerçekleşecek poja töreninde uygulamaya karar verir. Niki gibi iş peşinde koşan biri daha vardır. O da Savita. Onun isteği ise kendi yaptığı tatlının en güzel olmasıdır. Bu amaçla Savita gizlice Gopi’nin yaptığı tatlının üstüne un döker ve tatlıyı mahveder. Peder törende tatlıyı açtığında herkes şoke olur. Tatlı unla kaplanmıştır. Koki durumu anlamak için olaya el atar. Koki unları karıştırarak ipucu arar. Nitekim o ipucu da ortaya çıkar. Unların içine yüzük düşmüştür. Koki yüzüğü çıkarır çıkarmaz yüzüğün Savita’ya ait olduğu ortaya çıkar. Koki Savita’yı herkesin içinde rezil eder. Savita ise bozarıp kızarır.

Bu arada aksilikler devam eder. Gopi bebeği ile ağaçların altında yürürken ağaçtan irice bir Hindistan cevizi Gopi ve bebeğinin üzerine doğru gelir. Koki koşarak Gopi’yi son anda kurtarır. Ardından tören için ritüeller devam eder. Niki ise Koki’den intikam almak için fırsat kollar. Özellikle Hindistan cevizi olayı Niki’nin aklına intikam planı getirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir