Masum 196.Bölüm Özeti- 4 Ekim Pazar

Rashi Gopi’yi Boğulmaktan KURTARDI!

Masum dizisinde Rashi yarışmada Gopi ile berabere kalınca sinir olmuş konağa dönmek için Gopi’ye şartlar koşmuştu. Gopi şartları kabul etmeyince Rashi annesinin yanında kalmaya devam eder. Bu arada Ganj nehrinde yapılacak tören için Jigar Rashi’yi ağırır. Ancak Rashi bileğinin incindiği yalanını söyleyerek gelmeyeceğini söyler. Rashi’nin Gopi’ye olan öfkesi devam ediyordur. Masum 196.bölüm özeti devam ediyor.

Modi konağında ise büyükanne Gopi’yi almış tören için hazırlıklar yapılıyordur. Büyükanne eski sandığını açıp Gopi’ye konaktakilerin küçükken giydiği kıyafetleri gösterir. Gopi’nin bebeği Mira ise yatakta duruyordur. Gopi ve konaktakilerden habersiz Mira yana doğru hareket ederek yanlışlıkla sandığa yuvarlanır. Gopi bebeği almak için yatağa baktığında onu bulamaz. Bir anda tüm konak tedirgin olup dört bir yandan bebeği aramaya başlarlar. Gopi tüm odalarda Mira’yı ararken Koki dualar etmeye başlar.

Jigar Rashi’yi arayarak Mira’nın kaybolduğunu ona da haber verir. Rashi endişelenerek hemen konağa gelir. Bu arada Koki Mira’nın sandıkta olduğunu görür. Mira’nın bulunmasıyla herkes rahat bir nefes alır. Bu arada Jigar, Rashi’nin gayet iyi hareket ettiğini görünce şaşırır. Onu tekrar Ganj’da yapılacak törene davet eder. Rashi yalanı ortaya çıktığı için törene gitmek zorunda kalır.

Ertesi gün Modiler hep birlikte Ganja giderler. Nehir oldukça kalabalıktır. Modiler hep birlikte töreni yerine getirmek için suya el ele tutuşarak suya doğru ilerlerler. Gopi Ahem’in elini tutmak iste ama kucağında bebek olduğu için tutamaz. Yanında bulunan Rashi’de Gopi’nin elini tutmak istemez. Nehre yaklaşıldığında ise kalabalığın etkisiyle Gopi aniden ortadan kaybolur.

Diğer tarafta ise oldukça tatsız bir olay gerçekleşir. Falguni Daval ile konuşurken ayağı takılır. Daval Falguni’yi tutmaya çalışırken ikili yatağa düşerler. Bu esnada gelen Kinjal ikiliyi yatakta görünce şok olur. Oldukça öfkeli olan Kinjal Falguni’ye tokat atar. Daval Kinjal’e kızıp durumu anlatmaya çalışırken Kinjal’in tokat atmasına kızar. Falguni’de Kinjal’in suçlamalarına karşı çıkar ve Daval’ın arkadaşı olduğunu söyler.

Ortadan kaybolan Gopi her tarafta aranmaya başlar. Ancak binlerce insanın içinde Gopi’yi bulmak çok ama çok zordur. O esnada Gopi kalabalığın itmesiyle nehre doğru yönelir ve Ganj’ın sularına kapılarak açıklara sürüklenir. Gopi’yi nehirde boğulmak üzere çırpınırken Rashi fark eder. Rashi nehrin sularına atlar. Gopi’ye ulaşmaya çalışır ancak Gopi çok açıklara sürüklenmiştir. Rashi Gopi’yi kurtarmak için etrafta bulduğu halatı kullanır. Onu Gopi’ye doğru atıp tutmasını sağlar. Ardından da çekerek nehirden çıkarır.

Korku içinde kalmış Gopi Rashi’ye sarılarak ağlamaya başlar. Rashi’ye onu kurtardığı için minnettardır. Ayrıca olay tanık olan insanlarda Rashi’ye övgülerde bulunur. Gopi Rashi’nin onu kurtarmasına şaşırıp sorgular. Neden kendisini kurtardığını sorar. Rashi Gopi’nin elini bıraktığı için kendini sorumlu tutar ve Gopi’ye onu kurtarmasını açıklar. Kendisinin kötü kalpli biri olmadığını söyler. Gopi’yi haklı bulur ikili barışırlar. Rashi artık eve dönecektir. Üstelik Gopi’yi kurtardığı içinde kahraman olacaktır.

Modiler konağa döndüklerinde ise Gopi ve Rashi temiz bir sayfa çekerler. Bu arada Modiler’in yanına yeni bir komşu taşınır. 4-5 kamyon eşya getiren komşular oldukça zengin görünür. Bu arada Rashi Meti’yi dışarıya işe götürür. Koki yemekleri Rashi’ye paslarken Rashi işin içinden sıyrılıp Gopi’ye bırakır. Bahanesi ise ayağının acımasıdır.

Koki hemen doktoru çağırır. Doktor Rashi’nin ağrılarının sebebini hareketsizlik olarak yorumlar ve hareketli olmasını ister. Koki doktora Rashi ev işlerini yapmasının faydası olup olmayacağını sorar. Doktor paspas dahi yapabilir der. Rashi işlerden kaçmak isterken bir anda doktor tavsiyesi ile işlere geri dönmüş olur.

Diğer yandan dışarıda kriket oynayan Ahem ve Jigar topu yeni komşularının süt kabına kaçırırlar. Tüm süt bu yüzden yere dökülür. İkili hemen komşularından özür diler. Niki bu durumun sorun olmayacağını söyler. Niki oldukça tuhaf ve konuşkan biridir. Nikhi gelecek bölümlerde Modileri oldukça zor durumlara sokacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir