Masum 194.Bölüm Özeti- 2 Ekim Cuma

Rashi KONAĞI TERK ETTİ! Urmi DÖVDÜLER

Masum dizisinde Urmi ile Rashi bebeğe takılan altınları sahteleri ile değiştirmeye karar vermişlerdi. Rashi bu işi bir türlü beceremez çareyide annesinden yardım istemekte bulur. Urmi bu amaçla gizlice Modi konağına gider. Merdivenle tırmanarak Rashi’nin odasına girer. Çantasına sahte altınları dolduran Urmi Rashi’nin de yardımıyla işe koyulur. Ancak tam bu esnada Kokila Rashi’nin odasına gelir. Masum bölüm özeti devam ediyor.

Rashi paniklerken Urmi hemen yatağın altına saklanır. Koki kapıda Rashi ile konuşurken yatağının üzerinde duran altın setlere gözü takılır. Altınlarını neden ortada bıraktığını Rashi’ye sorar. Rashi hemen bir yalan uydurarak dolabın kilidi kırıldı der. Dolabın kilidinin kırık olduğunu öğrenen Koki altınları kendi dolabına koymaya karar verir. Rashi sahte altınları Koki’ye verecekken Urmi alttan kızını mıncırır ve gerçek altınları vermesini sağlar. Koki odadan ayrılınca Urmila’da yatağın altından çıkar. Rashi annesinin neden böyle yaptığını sorgular. Urmi Koki’nin gözü açık olduğunu ve sahte altınları hemen anlayacağını söyler. Rashi sahte altınlarla kalınca sinirlenir.

Altınlarından ayrı olmaya dayanamayan Rashi akşam olunca Koki’nin odasına gidip gerçek altınları alıp yerine sahteleri koyar. Koki Rashi’yi görünce şüphelenir ancak ne iş karıştırdığını anlayamaz. Rashi güzel altınlarına kavuştuğu için çok mutludur.

Ertesi sabah Modiler mabede gitmek için hazırlanırlar. Rashi  sahte mücevherleri araca koyar. Gerçekleri dolabında olduğu için çok mutlu hisseder. Ancak işler hiçte Rashi’nin istediğin gibi gitmez. Gopi Rashi’nin dolabına kıyafetleri koyarken Rashi’nin dolaba sakladığı takıları düşürür. Gopi takıları görünce Rashi’nin bunları unuttuğunu düşünerek yanına alır.

Masum 194.Bölüm Özeti- 2 Ekim Cuma

Mabede gidildiğinde Koki’nin isteği üzerine Rashi takılarını mabede bağışlar. Rashi sahte takıları verdiğini düşünerek içi rahat hareket eder ancak işler hiçte öyle değildir. Gopi odada bulduğu gerçek takıları ona vermiştir. Rashi arabaya döndüğünde sahte takıları görünce olayı anlar. Büyük şok geçiren Rashi ne yapacağını bilemez. Sinirinden dudaklarını ısırır. Rashi eve gidince durumu Urmi’ye anlatır. Urmi kötü haberi alınca Rashi’den beter üzülür.

Rashi Gopi’ye oldukça bilenir. Eve dönüldüğünde Koki, Rashi’ye tatlı yapma görevi verir.  Rashi tatlıyı yapacakken yine sakarlık yapar ve sütü döker. Sütün yarısı dökülünce telafi etmek adına sütün içine su katan Rashi tatlıyı öyle yapar. Ancak bu hiç de iyi bir fikir olmaz.

Rashi tatlıyı yaparken Koki’nin misafirleri gelir. Koki misafirlere Rashi’nin tatlısından ikram der. Misafirler tatlıyı yediklerinde direk geri çıkarırlar. Tatlı oldukça kötü olmuştur. Koki mutfağa gidip tatlıya bakmak ister. Tatlının kıvamına bakan Koki sütün eksik olduğunu anlar. Rashi’ye sütün deden eksik olduğunu sorar. Rashi hemen suçu sütçüye atar. Süte su karıştırdığını onun için tatlıların böyle olduğunu söyler. Koki sütçüyü çağırıp bu durumun hesabını sorar. Sütçü uzun süredir süt sattığını ve asla böyle bir şey yapmadığını söyler. Koki sütçünün Rashi’yi ima etmesine kızar ve bir daha ondan süt alınmayacağını söyler. Diğer kadınlarda sütçüden süt almayacağını söyler. Sütçü üzülerek konaktan ayrılır.

Mutfakta olan Gopi çöpü atarken süt lekelerini fark eder. Gopi Rashi’nin sütü döktüğünü ve sütçüye iftira attığını anlar. Rashi’den suçunu kabul etmesini isteyen Gopi, onu sütçüye haksızlık etmekle suçlar. Rashi ise Gopi’den artık bıkmıştır. Altınları onun yüzünden gitmiş ve sürekli ona ders veriyordur. Bu yüzden Rashi Gopi’yi tersler ve sütü döktüğümü nerden çıkardın der. Bu durumu kanıtlamasını ister. Gopi bir şey diyemez.

Süt sorununu çözmek içinse Koki konağa inek alır. Gopi ineği sağmak isterken inek onu yanaştırmaz. Koki deneyince Koki’yi de yanaştırmayan inek sadece Rashi’ye sessiz kalır. Rashi gelince sus pus olur. Rashi bir anda sütçü olur. Süt sağarken söylenmeye başlar.

Tüm bu olanlardan bunalan Rashi evi terk ederek Urmi’nin yanına gider. Ancak Rashi Urmi’nin evine gitmeyeli uzun süre olmuş olmalı ki gidince epey zorlanır.  Modi konağında olan o rahatlıktan yeller esiyordur. Kinjal’in yatağını kapsa da rahat edemez. Urmi ise bu durumdan Gopi sorumlu tutup  onu görmeye gider. Koki görmesin diye şalla gizlenen Urmi kadınların dikkatini çeker. Kadınlar Urmi’nin yüzünü amaya alışırken o açtırmamaya çalışır. Bu arbedede Urmi yere düşüp kadınların altında hırpalanır. Gopi bu arbede duyup bakınca Urmi’yi görür. Urmi Gopi’yi azarlarken durumu güvenlik kamerasından gören Koki’de olay yerine gelir. Koki Urmi’ye bu konağa bir daha gelemezsin demesine rağmen gelmesine çok kızar. Onu yine kovar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir