Masum 191.Bölüm Özeti- 29 Eylül Salı

Rashi’nin BEBEK YALANI Ortaya Çıkacak Mı?

Masum dizisinde Urmi ve Rashi kaçırdıkları bebek işine çözüm bulmak için harekete geçerler. İkili bu amaçla bebeğin annesini ziyarete gider. Rashi bebeğin annesi Alka’ya bebeğini geri getirdiklerini söyler. Alka bebeğini gördüğü için çok mutludur.

İkilinin elbette buraya geliş amacı bebeği verip gitmek değildir. Urmi bebeğin kıyafetlerini çıkarmasını söyler. Bebeğin annesi ise bu durumu görünce düşünmeye başlar. Urmi ve Rashi çaktırmadan bebeğin Modi konağında nasıl iyi şartlarda yaşadığına değinir. Bir nevi bebeğin onlarla kalmasına anneyi ikna eder. Ancak çocuğun annesinin bir isteği vardır. O da bebeğinden ayrılmamak. Urmi buna da çözüm bulacağını söyler. Alka’yı hizmetçi olarak Modilere sokacaktır. Masum 191.bölüm özeti devam ediyor.

Konağa dönünce ikili planlar yapmaya başlarlar. İlk plan Meti’yi kovdurmak ve yerine Alka’yı almaktır. Rashi bu amaçla konağın salonuna oyuncaklar atarak Meti’yi Kokila’nın önünde zora sokmaya çalışır. Ancak bu plan pek işe yaramaz. Bu arada bebeğin annesi Alka Rashi’yi arayarak sıkıştırır.

Rashi bu işi beceremeyince işe Urmila dahil olur. Urmi hemen soluğu Modi konağında alır. Urmila’nın planı daha acımasızdır. Urmi Meti’yi sakatlayarak işten ayrılmasını sağlayacak plan yapar. Herkes içerde tatlı yaparken Meti’nin acı dolu sesi konağı inletir. Koki ve evdekiler odaya gidince  Meti’nin yere dökülmüş süte basıp kaydığını ve ayağını incittiğini görür. Urmi yaptığı oyunla Meti’yi sakatlamayı başarır. Ancak bu planda pek işe yaramaz. Meti her şarta çalışmaya ve işini kaybetmemeye hazırdır.

Rashi ve Urmi bu sefer farklı bir plan düşünmeye koyulurlar. Kokila ise anne ve kızın yine bir şeyler karıştırdığından şüphelenmeye başlar. Bu arada bebeğin annesi Alka Modi konağına kadar gelmiştir. Urmi onu durdurmaya çalışsa da kadın durmaz.

Urmi çözüm ararken yine 4 ayak üstüne düşer. Nani iki köpekle Modi konağına gelmiştir. Urmi Alka’yıda alıp Nani’nin peşinden konağa girer. Kokila annesini karşılarken arkada duran yabancının kim olduğunu sorar. Urmila araya girip hizmetçi der. Koki onu Nani’nin hizmetçisi zanneder. Nani’nin zaten aklı gidiktir ve o da Urmi’ye uyar. Urmi böylece Alka’yı konağa sokmayı başarır.

Masum 191.Bölüm Özeti- 29 Eylül Salı

Nani’nin de gelişiyle sunakta tören yapılacaktır. Tören esnasında Vanş ağlamaya başlar. Rashi dahil herkes bebeği susturmak için uğraşsalar da başarısız olurlar. Bebek Alka’nın kucağına geldiğinde ise aniden susar. Ağlaması kesilir. Akla bebeği öpüp koklar. Bu durum Kokila’nın dikkatini çeker. Törenden sonra Nani bebeğe altın takar. Urmi altını görünce gözleri faltaşı gibi açılır. Gözü hediyelerden başka bir şey görmez.

Bu arada Modi konağına Falguni ve Daval’da gelir. Kinjal Falguni’yi burada da görünce iyice siirlernir. Falguni’den Daval’ın peşini bırakmasını ister. Daval’da Kinjal gibi düşünmektedir. Falguni’ye bu oyunu bitirmeleri gerektiğini söylerken Falguni sevgililer günün yaklaştığını söyler. O güne kadar oyunu devam ettirirsek Kinjal’in sana aşkını ilan edeceğini düşünüyorum der. Daval bu fikre sıcak bakarak oyunu devam ettirir.

Modi konağında ise Urmi ve Rashi oldukça zor duruma düşerler. Rashi annesinin Alka’yı nasıl konağa hizmetçi olarak soktuğunu ona sorar. Urmi’nin bu yaptığı gerçekten çok profesyonelcedir. Urmila Nani’yi nasıl gördüğünü, Alka’yı onun hizmetçisi gibi gösterdiğini tek tek anlatır. Bu esnada Nani ikilinin tüm konuşmalarını duyar. Urmi ve Rashi şok olmuşlardır. Nani hemen durumu Kokila’ya anlatmak için onu çağırır. Ancak Nani Kokila’nın yanına gelince ne anlatacağını unutur. Urmi ve Rashi kıl payı yine sıyrılırlar.

Tabi ikilinin tek sorunu bu olmaz. Alka’da büyük problemdir. Sürekli bebeğe ilgi göstermesi Kokila’nın dikkatini çeker. Alka ayrıca Rashi’ye hizmetçilik yapmayacağını da söyler. Rashi bu durumu Urmi’ye anlatırken Alka’nın anneside Urmila’nın başına bela olur. Gerçekleri söylememek adına Urmila’dan para ister. Urmi mecburen bu durumu kabul etmek zorunda kalır. Ama Urmi’nin kimseye bir kuruş vermeyeceği kesindir. Bir şekilde yolunu bulacaktır.

Olayları taşıran son nokta ise bebeğin annesi Alka’dan gelir. Alka sahte bir din tüccarıyla konağın avlusunda karşılaşır. Adam bebeğe kötü ruhların musallat olduğunu ve dua etmesi gerktiğini söyler. Alka adama tüm parasını verip dua etirir. Bu arada Kokila bu durumu görünce delirir. Alka’nın nasıl cahilce bir sahtekara para kaptırdığını ve Rashi’nin bebeğini buna alet ettiğinin hesabını sorar. Koki bu yaşananlardan dolayu Alka’nın bebeğe dokunmasını yasaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir