Masum 190.Bölüm Özeti- 28 Eylül Pazartesi

Bebeğin Gerçek Annesi Ortaya Çıktı! Rashi Ne Yapacak?

Masum dizisinde Urmila yetimhaneden bebek çalarak Rashi’ye vermişti. Yetimhane görevlilerinin durumu fark etmesiyle bebek aranmaya başlar. Urmi paniklerken Rashi ve Gopi’nin ellerinde bebeklerle gelmesi stresini daha fazla artırır. Urmi Rashi’ye kızsa da durumun anlaşılmaması için çok fazla müdahale edemez. Masum 190.bölüm özeti devam ediyor.

Rashi eve döndüğünde minik Vanş’ı uyutmak için komik taklitler yapar. Bebek çok hassastır ve en ufak seste ağlamaya başlıyordur. Rashi bu duruma katlanmakta zorlanır. Jigar odaya gelip işlerine çalışmak isterken Rashi onu sessiz olması konusunda ikaz eder. Jigar’da dosyalarını alıp başka yerde çalışır.

Tabi evdeki bebekler ikiye çıkması Rashi’yi çok zorlar. Bu kez de Mira ağlar. İki bebeği birden susturmak ve uyutmak görevi yine Rashi’ye düşer. Rashi uykusuzluk ve yorgunluktan bitap düşer. Rashi’nin bebeklerin uyanması takıntısı devam eder. Jigar’dan sonra düdüklü tencere sesine de takar. Düdüklü tencere ile yemek yapan Gopi’yi uyarıp kullanmamasını ister.

Diğer tarafta Daval dayı olmanın gururuyla minik bebeklere hediyeler alır. Kinjal hediyeleri görünce kıskanır. Falguni’den dolayı Kinjal’in Daval’a olan kıskançlık seviyesi tavan yapmıştır. Tabi Daval ile Falguni arasında bir şey yoktur. Bu ikilinin Kinjal’in Daval’ı fark etmesi için yaptığı bir oyundur. Daval ise Kinjal’i bu konuda bozar. Daha önce Kinjal’e hediye aldığını ama onun beğenmediğini söyler. Kinjal, Daval’a kötü davrandığının daha çok farkına varır.

Bu arada Urmila’nın kapısı tekrar çalar. Urmi yine polis geleceği için endişedir. Ama gelen kişiler yetimhaneler için para toplayan kadınlardır. Urmi bu konularda asla para vermeyecek biriyken bağışta bulunur. Amacı dışarıya iyi gözükmektir.

Tabiki Urmila’nın bu çabası çok da yolunda gitmez. Urmi yeni torunu Vanş için Modiler’den hediye koparmak amacıyla ziyarete gider. Bu arada Modiler dua için tapınağa gideceklerdir. Urmi’de Modilerle birlikte tapınağa gelir. Urmi bebeği öyle çok sever ki kendi öz oğlu olsa böyle sevmez. Elbette sevgisi tamamen çocuğun ona getireceği paralar ve hediyelerdir. Ancak Urmi tapınağa geldiğinde buz kesilir. Tapınak bebeği çaldığı yetimhanenin yanındadır.

Masum 190.Bölüm Özeti- 28 Eylül Pazartesi

Koki Urmila’daki bu değişimi görünce Urmi’ye bebeği buradan alıp almadığını sorar. Koki yetimhaneyi ziyaret etmek ister. Urmila ise bir şekilde buradan uzaklaşmak ve bu olaydan sıyrılmayı amaçlar ancak nafiledir. Urmi ilk olarak yetimhanenin sahibini görür. Hemen bayılma taklidi yaparak kadının ilgisini bebekten kendisine çeker. Urmi ilk numarasıyla yırtsa da ikinci sefer gelen kişi bebeğin annesi olur.

Rashi tapınaktan dönerken kısa süreliğine bir kadına bebeği tutması için ricada bulunur. Bu kişi bebeğin öz annesidir. Urmila’nın gözleri önünde bu gerçekleşirken Urmi kadının bebeğin yüzünü görmesini engellemek için ortaya atılır. Ancak kadın çoktan bebeğini fark etmiştir. Kadın bağırıp ağlayarak bebeğini ister. Bu esnada insanlar etrafına toplanır.

Urmi kadından bebeğin annesi olduğunu ispatlamasını ister. Kadın bebeğin göğsünde ben var deyip açtırır ve kanıtlar. Elbette Rashi ve Urmila bebeği kaptırmak istemezler. Hızlıca bebeği kucaklayıp kamaya başlarlar. Koki onları  koşar görünce ne olduğunu sorar. İkili yılan gördük diyerek yalan söylerler. Apar topar arabaya binip giderler. Kadın arkalarından koşsa da yakalayamaz. Koki ikilinin bu hallerine anlam veremez.

Rashi eve gidince Urmila’ya neler olduğunu sorar. Rashi o kadının kim olduğunu ve olayların gerçek yüzünü annesinin anlatmasını ister. Urmi sıkışınca bebeği kaçırdığını söyler. Rashi gerçekleri anlatmak isterken Urmi Vanş bebek gider sende ortada kalırsın diyerek Rashi’yi vazgeçirir.

Kokila ise bu tuhaflığın peşine düşer. Rashi’den yetimhane belgelerini ister. Koki belgeleri avukata teyit ettirecektir. Rashi hemen annesini arayıp durumu anlatır. Urmila yine dahice ve şeytanca bir plan yapar. Sütçü ve tamirciyi ayarlayıp onları avukat ve doktor olarak konağa getirir. Derslerini çalışmış sütçü ve tamirci Kokila’yı ikna eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir