Masum 189.Bölüm Özeti- 27 Eylül Pazar

Urmi BEBEK ÇALDI! Rashi’nin Minik Oğlu

Masum dizisine Rashi karpuz yetiştirme yarışında karşı komşusu Dakşi ile kıyasıya bir rekabete girer. Dakşi Rashi’yi sabote etmek için akıllıca bir plan bulur. Rashi’nin duyacağı şekilde şekerli suyun karpuzlara çok iyi geldiğini söyler. Rashi’de öğrendiği bu fikri hemen uygulamaya karar veriri. Elbette bu Dakşi’nin oyunudur. Şekerli su karpuz ile buluşunca karpuzu karıncalar istila etmeye başlar. Masum 189.bölüm özeti devam ediyor.

Rashi hemen annesini arayıp durumu anlatır. Urmi kızının bu kadar saf olmasına çok kızar. Ona karpuzları değiştirmesini söyler. Rashi gizlice Dakşi ile kendi karpuzunu değiştirir. Böylelikle karıncalardan kurtulmuş olur. Tabi tüm bu olayları gören bir kişi daha vardır. O da Gopi’dir. Gopi, Rashi’nin bu yaptığını yanlış bulur ve karpuzları tekrar eski hallerine getirir. Ayrıca Rashi’nin karpuzunu da karıncalardan temizler.

Ertesi sabah karpuzuna bakmaya giden Rashi durumu fark eder. Karpuzlar eski yerlerine dönmüştür. Gopi bunu kendisinin yaptığını söyler. Rashi duruma çok kızar. Rashi karpuzları tekrar değiştirmek istese de artık çok geçtir. Kokila gelir ve jürinin geldiğini söyler.

Jüri karpuzları isterken Dakşi çok mutludur. Karpuzu Rashi’ninkinden daha iri duruyordur. Jüri ilk olarak karpuzların ağırlıklarını ölçer. Dakşi’nin beklentisinin aksine Rashi’nin karpuzu daha ağır gelir. Dakşi bu duruma şaşırırken Urmi çok mutludur. İkinci aşama ise tadımdır. Tadım kısmında da Rashi üstün gelir. Dakşi’nin karpuzunun içi çürük ve karıncalı çıkarken Rashi’nin tatlı ve kırmızıdır. Böylelikle yarışmayı kazanan Rashi olur. Jüri Rashi’ye övgülerde bulunur.  Ayrıca Rashi’ye çok iyi bir anne olacağını söyler. Tabi bu övgü Rashi’yi çok üzer. Rashi gözyaşlarına boğulur ve annesi Urmila’ya sarılır.

Masum 189.Bölüm Özeti- 27 Eylül Pazar

Rashi üzgün bir şekilde yatağında yatarken gelen bir telefon onu epey mutlu eder. Yetimhaneden gelen telefon Rashi’nin bugün görevlilerce denetime tabi tutulacağı ve geçerse bir bebek alabileceği şeklindedir. Rashi bu haberi konaktakilerle paylaşır. Ardından her yeri güzelce temizler toparlar. Kapı çaldığında da heyecanla kapıya koşar. Ancak gelenler müfettişler değildir. Komşuların çocukları Gopi’nin bebeğini görmeye gelmişlerdir. Rashi çocukları görünce şoke olur. Çocuklar oldukça yaramazdırlar.

Çocuklar yerlerinde durmak bilmezler. Bu arada yetimhaneden gelen müfettişler kendilerini gizleyerek konağa girerler. Rashi onlardan haberiz çocuklarla mücadele eder. Rashi’nin bu mücadelesi sert olunca müfettişlerin dikkatini çeker. Müfetişler Rashi’nin çocuklara olan tavrından dolayı evlat edinemeyeceğini söylerler. Rashi bu duruma çok üzülür. Bir bebeği olacağı için çok umutlanmışken bu karar onu üzer. Rashi’yi kurtaran kişi ise Gopi olur. Mera ağlayınca onu yine Rashi sakinleştirir. Müfettişler bu durumu görünce yumuşarlar ve kararlarını gözden geçireceklerini söylerler. Rashi’nin hüznü bir anda mutluluğa döner.

Rashi’nin durumunun farkında olan Urmila ise oldukça ilgin bir işe girişir. Yetimhaneye verilecek küçük bir çocuğun olduğuna kulak kabartan Urmila kızı için bebek kaçırmaya karar verir. Gece yarısı gizlice yetimhaneye giren Urmila minik bebeği alıp oradan uzaklaşır. Urmi bu bebekle birlikte Rashi’nin konaktaki yerinin artacağına emindir.

Ertesi sabah Urmi bebekle beraber Modi konağına gider. Konaktakiler bebeği görünce şaşırır. Kokila bu bebeğin ne olduğunu Urmi’ye sorunca Urmila tanıdığı bir yetimhaneden aldığını söyler. Artık bu bebek Rashi’nin olacak der. Rashi ve Jigar oldukça mutlu olurlar.

Büyükanne, Hetal herkes Rashi’ye hediyeler vermeye başlar. Urmila şimdiden bebek sayesinde gelen hediyeleri görünce çok mutlu olur. Urmi bebekten ziyade hediyelere odaklanmıştır. Kokila’nın ise bebek konusunda şüpheleri vardır ancak şimdilik sessiz kalmaya karar verir. Bu arada yetimhanede de bebeğin kaybolduğu ortaya çıkar.

Elbette Rashi bebekle mutludur. Ancak Urmila giderek paranoyaklaşır. Polislerin etrafta gezindiğini gören Urmi arandığını düşünür. Ortalıkta görünememek için elinden geleni yapar. Ansızın çalan kapı Urmila’yı tedirgin eder. Ancak gelenler Gopi ile Rashi’dir. Urmi Rashi’yi dışarıda görünce endişesi devam eder. Bebeğin fark edileceğinden korkuyordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir