Masum 188.Bölüm Özeti- 26 Eylül Cumartesi

Rashi Evlatlık BEBEK İSTİYOR! Gizemli Adamın Kimliği

Masum dizisinde Rashi ve Urmi Kokila’nın gizemli odasını keşfetmiş ve oraya girmişti. İkili odada umduklarını bulamazlar ancak Urmila’nın gördüğü fotoğraf ikilinin epey ilgisini çeker. İkili adamın kim olduğunu anlamak ve bunu kendi çıkarlarına kullanmak için Kokila’yı yakın takibe alırlar. Nitekim Urmi fotoğraftaki gizemli adamı bulur da. Masum 188.bölüm özeti devam ediyor.

Urmila adamı, Kokila’nın sevgilisi ve Kinjal’in babası zanneder. Bunu şantaj için kullanır. Kokila’yı gizli numara ile arar. Sesini değiştirip ondan yüz bin rupi ister. Kokila ise sesini değiştirip onu tehdit eden Urmila’ya hakaret edip kapatır.

Tabi Urmi yediği hakaretten sonra bilenir. Tekrar adamı takibe alır. Rashi ile beraber adamın evine gizlice girerek daha fazla bilgi toplamaya çalışır. Urmi adamın dolabında çıkan notları okur. Notlarda eski bir mektup yazılıdır. Bir kadın 4 yaşındaki kızıyla ilgili bir mektup yer alıyordur. Urmi bu mektupla Kokila’nın yazısını kıyaslayarak gerçeğin peşine düşer. Umila bu adamın Kokila’nın yasak aşkı olduğuna emindir.

Ancak işler pekte öyle olmaz. Ertesi gün Modi konağında yapılan uçurtma şenliğine bu gizemli adamda katılır. Rashi ve Urmi buna çok şaşırırlar. Ancak adam onların sandığı gibi Kokila’nın gizli sevgilisi değildir.  Modilerin eski bir dostudur. Umeş küçüklükten beri Modilerle zaman geçirmiş biridir ve dilsizdir.

Masum 188.Bölüm Özeti- 26 Eylül Cumartesi

Bu saçma gizem sonlanırken Rashi yine gerçeğe döner. Rashi bebeği olmasını kafasına takmıştır. Bu amaçla Jigar’ı baştan çıkarmak için oldukça güzel giyinir.  Jigar’a oldukça güzel danslar yapar ama dans işi pekte iyi gitmez. Sari Jigar’ın gözüne kaçar. Hatta sakarlığı Jigar’ın kafasını bile kanatır. Rashi Jigar’dan bebek isterken Jigar sabırlı olmayı söyler. Bebek işi ikili arasında kavgaya sebep olur. Rashi bebek olmama işinde Jigar’ı suçlarken Jigar’da Rashi’yi sorunlu olduğunu söyler.

Jigar’ın bu sözleri Rashi’yi sinirlendirir. Rashi suskunluk yemini eder. Böylelikle kimseyle konuşmamaya başlar. Kokila ile dahi konuşmaz. Jigar ve Rashi’nin tartışması böylece konağa da konu olur. Rashi gibi Jigar’da kızgındır o da Rashi’yi görmezden gelir.

Diğer tarafta ise Daval adeta paylaşılamayan adam konumuna gelir. Kinjal başlarda Daval’ı küçümserken Falguni’nin ona rakip olması bakış açısını değiştirir. Kinjal Daval’a özel yemekler yaparak onu etkilemeye çalışır. Kinjal’in bu planını Falguni bozar. O da lezzetli yemekler getirmiştir. Daval’ın Falguni’nin yemeğini beğenmesi Kinjal’i kızdırır.

Kinjal’in kıskançlığı ertesi günde devam eder. Sabah kalkan Kinjal yanında Daval’ı göremez. Hemen onu aramaya başlar. Daval’ı Falguni’nin evinde görür. Daval Falguni’ye yardım ediyordur. Üstelik elini de omzuna koyar. Kinjal bunu görünce daha fazla dayanamaz. Hemen gidip Daval’a sarılır ve kötü rüya gördüm diyerek onu oradan uzaklaştırır.

Rashi konuşmama yemini etmiş olması elbette annesi ile iletişim kurmayacağı anlamına gelmez. Anne kız bu sefer mesajlaşma yöntemiyle konuşurlar. Urmi’nin fikirleri her zamanki gibi Rashi’yi etkiler. Rashi bu sefer fikir değiştirerek evlat edinmek istediğini evdekilere söyler. Elbette bu fikir kolayca kabul edilebilecek cinsten değildir. Üstelik Jigar’ın da bu fikirden haberi yoktur.

Rashi’nin bu isteğinin üzerine Modiler yetim haneden davet alırlar. Herkes davete gider. Rashi orada çocuk evlat edinmek ister. Her biri yetenekli çocuklara bayılmıştır. Üstelik çocukların hikayeleri onu çok etkiler. Rashi amacına ulaşabilmek için Gopi’yi kullanır. Ona duygu sömürüsü yapar. Gopi’de bir yetimdir. Gopi, Koki ile konuşup evlatlık işi için izin almayı başarır. Koki, Gopi’nin yetim olduğunu düşününce fikri değişmiştir. Bu doğrultuda Jigar ve Rashi yetimhaneye giderler. Urmi’de onlarla gider. Gizlice Rashi’ye erkek evlat edinmesini söyler. Hatta gidip karpuz seçer gibi bebek seçer. Böylece mirasta evde daha etkili olabiliriz der. Ancak Rashi ve Jigar evlat edinme işi için uygun bulunmazlar. Rashi büyük hayal kırıklığına uğrar.

Rashi yetimhaneden döndüğünde konağa Savita ve arkadaşları gelir Yine geleneksel bir yarışma vardır. Karpuz yetiştirme yarışması. Koki’nin isteği doğrultusunda Rashi’de yarışa katılır. Rashi burada karşı komşu Dakşi ile kıyasıya rekabet eder. En iyi karpuzu o büyütecektir. Rashi bu uğurda konağı kokutacak derece de gübreler bile kullanır. Geceleri bilgisayar başında uyuya kalır. Hatta annesi Urmi’nin fikriyle kimyasal hormon ilaçları bile alır. Ama Koki araya girerek elbette bu hileyi engeller.

Rashi’nin bu emekleri oldukça iyi sonuçlanır. Karpuzu kocaman oluyordur. Karşı komşuları Dakşi ise Rashi’nin karpuzuna zarar vermek için hileler yapmaya başlar. İneği Modilerin bahçesine salar. Neyse ki Rashi ve Gopi bu duruma erken müdahale eder. Ancak Daki’nin oyunları bitmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir