Masum 186.Bölüm Özeti- 24 Eylül Perşembe

Gopi’nin Bebeği Mera Hastanede KARIŞTI!

Masum dizisinde minik köpeğin sorumluluğu Rashi’ye verilmiştir. Rashi küçük köpeğe pazara gidince kaybeder. Oldukça endişelen Rashi annesi Urmi’yi arayarak ondan yardım ister. Her yeri alt üst emesine rağmen köpek ortalıklarda yoktur. Köpeğin sorumluluğu üstünde olduğu için Rashi minik köpeğin bir benzerini bulup konağa onunla döner. Ancak yeni köpeğin sırtında benek olmadığı için Rashi onu kendisi çizer. Masum 186.Bölüm özeti devam ediyor.

Rashi köpeği mutfağa götürüp beslerken Koki’nin gözü hep üzerindedir. Koki küçük köpeğin oldukça kirlenmiş olduğunu görünce Rashi’den onu yıkamasını ister. Rashi köpeği yıkayacaktır ancak üzerine çizdiği boyanın akmasından korkar. Köpeği banyoya Kokila eşliğinde götürürken bir çıkış yolu arasa da bulamaz.

Kokila’nın önünde köpeği yıkamaya başlayan Rashi’nin korktuğu şans eseri başına gelmez. Boyayla çizdiği benek silinmiyordur. Rashi buna anlam veremese de Kokila’ya yakalanmadığı için mutludur.

Rashi’nin anlamadığı olay ise çok geçmeden anlaşılır. Rashi köpeği odasına götürünce köpek yatağın altına kaçar. Rashi onu oradan çıkarmaya çalışırken köpeklerin iki tane olduğunu görür. Küçük köpek eve gelmiştir. Böylelikle bir anda konakta iki yavru köpek olmuştur. Rashi Urmila’yı arayıp hemen durumu ona anlatır. Urmi Rashi’nin beceriksizliğine kızar. Köpeklerden birini hemen dışarı atmasını söyler.

Rashi Urmi’den aldığı fikir doğrultusunda köpeği dışarı çıkarmak için sepete koyar. Çaktırmadan salondan giderken Kokila durumu fark edip ne yaptığını sorar. Rashi kem küm ederken köpek sepetten atlar. Koki bir yetmezmiş gibi iki köpek oldu diye kızar. Araya yine büyükanne girer ve iki köpeğinde konakta kalacağını söyler. Kokila’da bu durumu kabul eder ancak köpeklerin asla Gopi’nin bebeğinin odasına girmemesini şart koşar.

Tabi küçük köpeklerle uğraşmak zor iştir. Rahi bir yandan Gopi’nin bebeği ağlarken onu susturmaya diğer yandan da köpeklere sahip çıkmaya çalışırken çok zorlanır. Bu arada Mera için yeni bir beşik konağa getirilmiştir. Gopi’nin bebeği Mera yeni beşiğine kavuşurken küçük köpekler yine bebeğin olduğu odaya gelirler. Ahem Rashi’ye köpeklere sahip çıkamadığı için kızar. Aynı şekilde Kokila’da Rashi’ye kızar. Rashi köpekleri dışarı çıkarsa da küçük köpekler sürekli Mera’nın odasına gitmeye çalışırlar. Nitekim bunu da başarırlar.  Rashi köpekleri yine almaya çalışırken köpeklerin ona bir şey göstermeye çalıştığını anlar. Beşiğin vidalarından biri oldukça gevşemiştir.

Rashi bunu fark ettiğinde hemen bebeği alır. Bu arada beşik düşer ve parçalanır. Tabi bu gürültüye tüm konak odaya toplanmıştır. Koki hemen Rashi’ye kızmaya başlar. Köpeklere sahip çıkamadığını ve beşiği düşürdüğünü söyler. Ancak Gopi Kokila’nın sözünü kesip tüm olayı anlatır. Köpeklerin Mera’nın hayatını kurtardığını ve beşiği işaret ettiklerini söyler. Koki bu duyduklarından sonra iki köpeği kucağına alarak onarlı tanrının ne için yolladığını anladığını söyler. Rashi’ye de iyi bir anne olacağı iltifatını yapar. Ahem’de Rashi’ye kızdığı için özür diler.

Diğer tarafta Urmi ve Kinjal’i yan yana getiren bir gelişme olur.  Dawal Palguniye para bağışlayacağını söyleyince hem Kinjal hem de Urmi itiraz eder. Dawal elbette ikiliyi dinlemez. Ancak Urmi ve Kinjal Palguni’ye güvenmiyorlardır ve onun bir işler karıştırdığını düşünüyorlardır. İkili el ele vererek Palguni’nin foyasını ortaya çıkarmaya karar verirler.  İkili ertesi gün Palguninin evine gizlice girip çeşitli aramalar yaparlar. Amaçları Palguni^nin dolandırıcı olduğunu ispatlamaktır.

Gopi ve Ahem ise minik bebeklerini aşı için hastaneye götürmüşlerdir. Ancak aşıdan sonra doktorun dikkatsizliği olayların seyrini değiştirir. Doktor Gopi’nin bebeği Mera’nın ismini karıştırıp AHme’e başka bir bebek veriri. Ahem bunu başta fak edemez. Gopi’nin bebeği sie başka bir kadına verilmiştir. Arabada giderken bebek ağlayınca Gopi bunun kendi bebeği olmadığını anlar. İkili hemen hastaneye koşarlar ancak kadın çoktan çıkmıştır. Gopi gözyaşları içinde Modilere kötü haberi ver. Hastanenin kapısına inen Gopi bebeğini alan yaşlı kadını görür. Ancak kadın arabaya binip gidiyordur. Gopi kandın peşinden koşsada ona yetişmeyi başaramaz. Ancak arabanın karşısına dikilen biri aracı durdurur. Bu kişi Ahem’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir