Masum 185.Bölüm Özeti- 23 Eylül Çarşamba

Koki Urmila’ya TOKAT ATTI! Kabus Gerçeğe Dönüştü

Masum dizisinde Gopi’nin bebeğine isim bulma işi ortalığı epey karıştırmıştı. Urmila ise Kokila ile büyük bir kavgaya tutuştuğunun rüyasını görür. Koki Urmila’ya bağırıp onu azarlıyordur. Urmi Koki’nin azarlamalarına dayanamayıp ona karşılık verince Kokila tokatı Urmila’nın yüzüne geçirir. Urmi çığlıklar içinde uyanır. Gördüğü rüya onu çok etkilemiştir. Hemen su içerek kendine gelmeye çalışır ancak rüyadan oldukça etkilenmiştir. Ya Kokila gerçekten ona tokat atarsa diye endişelenmeye başlar. Masum 185.Bölüm özeti devam ediyor.

Modi konağında ise Gopi’nin bebeğine ne isim konulsun diye fikirler gelmeye devam eder. Rashi bir isim söylerken Jigar başka bir isim söyler. Gopi en sonunda minik kızına vereceği ismi bulmuştur. Bebeğin ismi Meera olacaktır. Gopi herkesin söylediği isimlerin baş harflerinden yola çıkarak bu ismi bulmuştur. Böylelikle herkesi memnun etmeyi yine başarmıştır.

İsim seçildikten sonra tören için hazırlıklar yapılmaya başlar. Urmila’da tören için Modi konağına gelmiştir. Ancak oldukça endişelidir. Rüyasında Kokila ona tokat atmıştı. Urmi bu endişeli haliyle temkinli temkinli konağa girer. Kokila’ya mesafeli olmaya çalışır. İkili her karşılaştığında Urmila sanki Kokila ona tokat atacakmış gibi geri geri gidip ondan kaçar.

Bu arada misafirlerde teker teker konağa gelirler. Gopi’yi ve minik bebeklerini tebrik ederler. Rashi Gopi’ye olan bu ilgiyi yine kıskanır. Bir bebeği olmasını ister. Minik Meera’nın isim töreni bittikten sonra Kokila Gopi’ye çok güzel bir altın set hediye eder. Rashi yine yıkılmıştır.

Pederin hayır duasından sonra herkes dans etmeye ve eğlenmeye başlar.  Urmi dans ederken Kokila’ya denk gelmemek için büyük çaba sarf eder. Rüyasının olacağından korkuyordur. Nitekim Urmi’nin korkusu gerçekleşir. Dans ederken Urmi Kokila’nın tam dönüşü esnasında arkasına geçmiştir. Koki Urmila’yı göremediği için yanlışlıkla tokatı suratına geçirir. Urmila yediği tokat karşısında şoke olurken Kokila ondan özür diler. Yanlışlıkla olduğunu söyler. Kinjal ise kahkahalar atıyordur. Urmi pısmış bir şekilde su içerek olayın şokunu atlatmaya çalışır. Urmi mutfakta yanağına buz koyarken kara talihine kızar. Rüyasında o kadar güzel şeyler görmesine rağmen Kokila’nın ona tokat attığı rüyası gerçekleşmiştir.

Bu arada Rashi minik bebeği alıp odaya uyutmaya götürür. Yatağa bebeği uzatırken kendisi de yanında uyuya kalır. Rashi uyuduğunda pervanenin rüzgarı örtüyü bebeğin üzerine kapatır. Jigar bebeği örtünün altında görünce Rashi diye bağırır. Hemen bebeğin üzerini açar. Tüm Modiler’de Jigar’ın bağrışmasına yukarı gelirler.  Jigar Rashi’ye bu sorumsuzluğu yüzünden çok kızar. Küçük bebeği nasıl olurda öyle bırakırsın der. Ya bebek nefessiz kalsaydı diye kızar. Rashi ile bebek sahibi olmaması gerektiği düşüncesine kapılır. Rashi bu sözlere karşı çok üzülür. Büyükanne araya girerek bu sözlere katılmaz. Rashi’nin gayet iyi bir ebeveyn olacağını söyler. Bebeğe de bakacağını sözlerine ekler Kokila ise buna karşı çıkmaya çalışsa da emir büyük yerdendir.

Kokila çiçekleri dizmek için aşağı iner. Çiçeklerin eksik olduğunu görünce şaşırır. O anda minik bir köpek Kokila’nın çiçeklerini dağıtmıştır. Koki köpeğin gitmesini isterken minik köpek Kokila ile oynamaya çalışır.

Kokila’nın köpekleri sevmediğini gören Urmila hemen bunu fırsata çevirir. Köpeği kucağına alıp konağa sokar. Rashi minik köpeği görünce çok sevinir. Köpek oldukça yaramaz olmasına rağmen Rashi’nin kucağına gelince tıpkı Gopi’nin bebeği gibi oldukça uslu durur.

Rashi bebeğin konakta kalmasını ister. Ayrıca köpeği isim verme fikrini de ortaya atar. Ancak Kokila köpeği hem istemez hem de isim vermenin Gopi’nin bebeğine saygısızlık olacağını düşünür. Ancak yine büyükanne araya girerek Kokila’yı vazgeçirir. Koki bu küçük köpekten kaçmaya çalıştıkça köpekçik Kokila’nın dibinde biter. Onu kızdırmak için adeta elinden geleni yapar. Koki’nin sarisini ısırır. Sürekli onun yanına gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir