Masum 184.Bölüm Özeti- 22 Eylül Salı

Koki İyileşti! Bebek Eve Huzur GETİRDİ!

Masum dizisinde Gopi ve Ahem Aman’ın elinden kurtulmuştu. Ahem Gopi’yi sağ salim konağa bırakırken annesinin yanına hastaneye gider. Bebeği için mutlu olan Ahem’i burada oldukça zorlu bir süreç bekler. Koki yoğun bakıma alınmıştır ve hiçbir tepki vermiyordur. Ahem annesin kendine gelmesi için onunla konuşur. Yanı başında olduğunu ve zor zamanların bittiğini söyler. Uyanmasını Gopi ve bebeğine annelik yapmasını ister. Ancak tüm konuşmalar karşılıksız kalır. Tüm Modiler gözyaşı içinde kalmıştır.

Ancak Kokila’nın durumu oldukça kötüdür. Doktor Kokila’nın iyileşmesi için mucizeye ihtiyaç olduğunu söyler. Tüm bunları duyan Gopi bebeğini de alıp Kokila’yı ziyarete gider. Koki ile konuşan Gopi onun kendisine küsmemesini ve konuşmasını ister. Bebeğini göstererek uyanmasını ister.

Bu arada minik bebek huysuzlanmaya ve ağlamaya başlar. Bebeğin ağlaması Kokila’yı hareketlendirmeye başlar. Gopi bebeği Koki’nin kollarının arasına koyar. O anda mucize gerçekleşir. Kokila derin uykudan uyanır. Göz yaşları içinde minik bebeği pışpışlar. Kokila’nın hayata geri dönmesi tüm herkesi mutluluk içinde bırakır.

Kokila’nın iyileşip konağa dönmesiyle konakta adeta bayram havası vardır. Ancak minik bebek Kokila ona dokununca ağlamaya başlar. Bu durum Koki’yi üzer. Bu arada kapı çalar. Gelen Ahem’dir. Ahem onlarca oyuncakla konağa gelmiştir. Bebeği için güzel hediyeler getirmiştir. Minik bebekle birlikte Ahem ve Gopi güzel bir aile olmuştur. Bu arada Urmi ve Rashi bebek için kıyafetler almıştır. Ancak bebek henüz küçük olduğu için o hediyeleri giyemez. İkili bu duruma bozulur.

Urmi ve Rashi başbaşa kaldıklarında durumu konuşurlar. Urmila kız bebek için bu kadar sevinildiyse erkek bir torun için neler olur der. Rashi’yi erkek bebek yapması için sıkıştırır.

Diğer tarafta Kokila ve Gopi ise minik bebeği uyutmak için ayaklarında sallayacaktır ancak bebek Kokila’ya gittiği zaman hemen ağlamaya başlar. Hetal aldığında ise bebek hemen susar. Gopi Kokila üzülmesin diye durumu farklı anlatmaya çalışsa da Koki bu duruma oldukça bozulur.

Bu arada bebeği kucağına alan bir diğer kişi ise Urmi olur. Bebek Urmi’nin kucağına gidince ağlamaya başlar. Bebeği susturmayı başaran kişi ise Rashi olur. Rashi türlü komikliklerle bebeğin dikkatini çekip onu susturur.

Bebeğin gazabına uğrayan bir diğer son kişi Ahem olur. Odaya girdiğinde bebek ile Gopi’yi uyur şekilde gören Ahem çok mutlu olur. Bu arada Gopi uyanır. Bebeği Ahem’e bırakıp aşağı iner. Bebek Gopi gidince ağlamaya başlar. Ahem bebeği kucağına alınca altını pislettiğini anlar. Kokila’nın da yardımıyla bebeğin altını değiştiren Ahem Gopi’yi çok mutlu eder. Gopi odaya girince bu güzel aile tablosundan etkilenir. Bu güzel tabloyu Ahem’in işlerinin de iyiye gitmesi artırır. Soda şirketinin sahibi Ahem’e eşinin onlara uğur getirdiğini söyler ve yeni bir sözleşme imzalar. Ahem bebeğin onlara uğur getirdiğini söyler.

Akşam olduğunda ise bebeğin ağlamaları yine artar. Bebek bir türlü sumak bilmez. Tüm konağı ayağa kaldırır. Koki bebeği kucağına alıp susturmaya çalışır ancak susturamaz. Ahem türlü oyunlar oynar ancak bebek bir türlü susmak bilmez.  Hetal gelir o da başaramaz. Bebeği susturacak kişi Rashi olur. Rashi bebeğe sabah olduğu gibi türlü oyunlar yapar ve eğlendirir. Bebek susunca Koki Rashi’yi tebrik eder. Bundan sonra bebekle ilgilenme işini ona verir. Tabi Rashi bu durumdan hiç memnun olmaz. Çünkü bebek her ağladığında uykusunu bölüp bebeğe koşmak zorundadır.

Ortalığı karıştıran bir diğer durum ise bebeğin isminin konulmasıdır. Ba ile büyükanne bebeğin ismini kimin konuşacağı konusunda kavga ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir