Masum 183.Bölüm Özeti- 21 Eylül Pazartesi

Gopi’nin BEBEĞİ DOĞDU! Kokila Ölüm Döşeğinde!

Masum dizisinde Ahem başına gelen tüm olayların sorumlusunun arkadaşı Aman olduğunu öğrenmiştir. Aman Ahem’i Gopi’yi öldürmekle tehdit ederken telefonunu orada unutur. Bu arada köye gelen Jigar köşe bucak Gopi’yi arıyordur. Gopi ise devesiyle beraber Ahem’i aramaya devam eder. Gopi yavru deveyle yolculuğunda Ahem’i bulamasa da devenin ailesini bulur ve oldukça mutlu olur.  

Bu arada adamların elinde olan Ahem bir fırsat bulur. Elindeki ipleri çözdükten sonra unutulmuş telefonu alarak kamaya başlar. Adamlar Ahem’in kaçtığını fark edince onu kovalamaya başlarlar. Ahem önde adamlar arkada nefes kesici bir koşuşturma başlar. Ahem adamlarla mesafeyi açtığında hemen Modileri aramak ister ancak telefon çekmediği için başaramaz. Ancak aramaktan da vazgeçmez. Telefonun iyi çekeceği bir noktaya koşan Ahem konağı arar. Bu arada telefonun sesini duyan Kokila oğlunun aradığını hissederek telefona doğru koşar. Koki tam telefonu açacakken diğer tarafta Aman Ahem’i etkisiz hale getirerek aramayı sonlandırır. Ahem eve haber vermeyi başaramamıştır. Bu durum Kokila’yı iyice paniğe sokar.

Jigar’ın Gopi’yi arama işiyse geceye kadar devam eder. Jigar bir türlü Gopi’yi bulamıyordur. Gopi ise durmaksızın Ahem’i aramaya devam eder. Tabi saatler ilerleyince Gopi’nin enerjisi azalır. Saman yığının üzerinde uyuya kalır.

Ertesi gün Kokila daha fazla dayanamaz. Karakola gidip Gopi ile ilgili bilgi almak ister. Evdekiler buna gerek olmadığını Aman’ın arama yaptığını söylese de Koki dayanamaz ve gider. Koki polise gittiğinde hiçbir kayıp başvurusu yapılmadığını öğrenir. Böylelikle Aman’ın yalanı ortaya çıkar.  Modiler polisin tüm olayı bildiğini zannederken aslında hiçbir şey polis tarafından bilinmiyordur.

Tüm bu olaylar Kokila’yı giderek daha çok yıpratır. Ayrıca Kokila bu konuşmalar esnasında Gopi’ye salıdır olduğunu da öğrenmiştir. Diğer tarafta da Gopi’nin peşine düşen Aman’ın adamları onu bulurlar. Adamlar Gopi’yi yakalamak için karşıya geçmeye çalışırken araya otobüs girer. Otobğsten uzanan bir el Gopi’yi bu zor durumdan kurtarır. Bu el Jigar’a aittir. Gopi Jigar’ı gördüğü için çok mutludur. Jigar Aman gerçeğini Gopi’ye de anlatır. İkili şimdi Ahem’i bulup kurtarmalıdır.

Aman ise adamlarının Gopi’yi kaçırmasına çok öfkelenir. Ahem’e imzayı attırmak için Gopi’nin bulunması şarttır. Adamlar Gopi’yi aramak için tekrar çıkarken Aman kara kara düşünmeye başlar. İşler kötü yönde gitmektedir.  Ahem Aman’ın bu dalgınlığından faydalanarak köşede duran sopayı alır ve Aman’ı etkisiz hale getirip kaçar.

Ahem için işler birazda olsa iyi giderken Modi konağında tam bir felaket vardır. Koki daha fazla bu olaylara dayanamamıştır. Modiler apar topar Kokila’yı hastaneye kaldırırlar. Doktor Kokila’ya müdahale edip ilaç verir ancak durumu oldukça kritiktir. Nabzı düşük atan Koki ölümle burun burunadır.

Annesi ölümle boğuşurken Ahem’de oldukça sarp kayalardan atlayarak peşindeki adamları atlatmaya çalışır. Ahem adamlardan kurtulmak için gözüne yoldan geçen otobüsü kestirir. Tabi bu otobüste Jigar ve Gopi’de seyahat ediyordur. Ahem peşinde adamlarla otobüsü kovalrken Gopi’nin sancıları çoğalmaya başlar. Şoför hemen otobüsü durdurur. Otobüsün durmasıyla Ahem’de oraya gelir. Jigar hemen Ahem’in yanına koşar. İkili peşlerindeki adamlarla kavgaya tutuşurlar.

Doğum artık an meselesi olan Gopi’nin imdadına da devesi yetişir. Küçük deve tüm ailesiyle gelip Gopi’nin çevresine çember örerek onu korur. Gopi’nin başındaki kadınlarda doğumu gerçekleştirecektir.

Ahem ve Jigar polislerin gelmesiyle adamlardan kurtulur. Ahem hemen Gopi’nin yanına gelir Gopi doğum yaparken Ahem onda destek olur. İkilinin bebeği böylece dünyaya gelmiş olur. İkil oldukça mutluyken diğer tarafta Kokila’nin durumu giderek kötüleşmiş yaşam destek ünitesine bağlanmıştır. Ahem bu gerçeği bebek haberini Kokila’ya haber verecekken öğrenir. Bebeğinin mutluluğunu henüz tam yaşayamamışken annesini yoğun bakımda gören Ahem gözyaşlarını tutamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir