Masum 181.Bölüm Özeti- 19 Eylül Cumartesi

Ahem Kaçırıldı! Gopi Sokaklarda Ahem’i ARIYOR!

Masum dizisinde Ahem Gopi’nin sözleşmelere su dökmesiyle konaktan ayrılmıştı. Yıl dönümü olmasına rağmen Ahem bir türlü gelmez. Gopi Ahem’i arar ancak ona ulaşamaz. Koki Gopi’yi sakinleştirmeye çalışır ancak o da endişelidir. Ahem’in arkadaşı durumu anlamak için dışarı çıkar. Jigar ile birlikte Ahem’in gittiği yeri araştırırlar. Ancak Ahem’den en ufak iz dahi yoktur. Üstelikte saat neredeyse gece yarısına gelmiştir.

Rashi ve Urmi ise Ahem’in oratalarda olmamasına bozulurlar. Yıl dönümü için az da olsa eğlenecekken Ahem tüm günü mahvetmiştir. Bu arada Jigar ve Ahem’in arkadaşı gelirler. İş yerine, gittiği yere, ofise her yere baktıklarını ancak Ahem’i bulamadıklarını söylerler. Bu haber konakta büyük bir endişe yaratır. Jigar hemen polise haber verilmesi gerektiğini söyler. Ahem’in arkadaşı da böyle durumların olabileceğini söyleyerek Jigar’ı destekler.

Koki ise bu düşüncelere karşı çıkar. Ahem’in iyi olduğunu düşünüyordur. Durumu Gopi’ye de söylememe kararı alırlar. Gopi’ye Ahem’in bugün geç geleceğini söylerler. Koki Gopi’yi odasına götürüp sakinleştirir. Urmi ve Rashi ise pastaya bakarak iç geçirirler. Bari pastayı kesip yeseydik diye düşünürler. Üstelik Urmi boşboğazlık yapıp ortamı germeye devam eder.

Odasında uyuyan Gopi ise vicdan azabı ile uyanır. Kağıtlara zara verdiği için tüm suçun kendisine ait olduğunu düşünüyordur. Büyükanne gelip Gopi’yi sakinleştirmek ister.

Bu arada aşağıda kapı çalar. Jigar hevesle kapıyı açar Ahem’i görmeyi beklerken müfettişin gelmesiyle hayal kırıklığına uğrarlar. Ahem’in arkadaşı sivil bir müfettiş getirmiştir. Müfettiş Ahem’in düşmanı olup olmadığını sorar. Jigar son yaşanan olayları anlatır ancak bunun dışında problem yok der. Bu sorularla birlikte Koki giderek daha da çöker. Morali oldukça bozulur. Yukarıda uyuyan Gopi ise çığlık atarak uyanır. Rüyasında Ahem’in kaçırıldığını ve zor duruma düştüğünü görmüştür. Tüm Modiler Gopi’nin çığlığına toplanır. Gopi’yi sakinleştirme işi Koki’ye düşer. Ancak Koki’ninde içi kan ağlıyordur. Ağlamamak için kendini zor tutar.

Gopi’nin gerçekleri öğrenmesi ise su içmeye mutfağa gidince Urmi ve Rashi’yi duymasıyla olur. İkili Ahem’in kaçırılmasını konuşuyorlardır. Gopi bu gerçekle gözyaşlarına boğulur.  Gopi hemen Kokila’ya hesap sormaya başlar. Ahem’in nerede olduğunu ona neden yalan söylediğini sorar. Koki ne diyeceğini bilemez. Koki Gopi’yi sakinleştirmeye çalışsa da bu oldukça zordur. Urmi ise ben bilerek söylemedim diyerek olaydan sıyrılmaya çalışır.

Rashi Urmi yüzünden düşen güvenini geri kazanmak için annesini Gopi’den özür dilemeye zorlar. Urmi başta kabul etmese de buna mecbur kalır. Tabi bu işi de eline yüzüne bulaştırır. Urmila Gopi’den özür dilerken geçen sene evlilik yıl dönümünde kaybolup ölen birinin hikayesini anlatır. Bu hikaye herkesi ürpertir.

Bu sözler Kokila için bardağı taşıran son damla olur. Koki, Urmila’ya bağırıp onu ortalığı karıştırmakla suçlar. Gopi Koki’yi sakinleştirmek isterken Koki’nin sivri sözlerinden o da nasibini alır. Koki Gopi’yi susturup tüm bu olanlar senin suçun der. Eğer Ahem’i yollatmasaydın şu an burada olacaktı der.  Koki’nin bu sözleri Gopi’yi derinden yaralar. Hetal Koki’yi sakinleştirmeye çalışırken işler iyice karışır.

Hetal Koki’yi sakinleştirince Koki çok ileri gittiği anlar. Gopi’ye söylediği sözlerden pişmanlık duyar. Hetal’le birlikte Gopi’den izin istemek için odasına giderler. Ancak Gopi ortalıkta yoktur. Bu seferde Gopi kaybolmuştur. Modiler bu sefer Gopi’yi aramaya başlarlar. Koki ise bu duruma sebep olduğu için derbeder olur.

Ertesi gün olduğunda Gopi otobüsle şehrin farklı yerlerinde Ahem’i aramaya başlar. Gördüğü insanlara Ahem’in fotoğrafını gösterip sorar. Gopi evdekileri daha fazla endişelendirmemek için ankesörlü telefonla evi ara. Onlara iyi olduğunu ve Ahem’i bulana dek dönmeyeceğini söyler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir