Masum 178.Bölüm Özeti- 16 Eylül Çarşamba

Kinjal Ağırlığınca PARA İSTİYOR! Gopi’nin ZEKA SORUSU?

Masum dizisinde Rashi ve Gopi bilmeden soyguncu durumuna düşmüşlerdir. Kuyumcu da silahtan korkarak onlara kolyeyi bedava vermiştir. Rashi eve geldiğinde hemen annesini arayıp ona kolyeden bahseder. 100. müşteri oldukları için bedava kolye kazandık der. Urmi bedava kolye işini duyunca ağzı yere düşer. Çok mutlu olmuştur.Masum 178.Bölüm özeti devam ediyor.

Diğer tarafta kuyumcu ise polise gidip soygunu anlatır. Kamera kayıtları olmadığı için ikilinin robot resimlerini çizdirir. Polis resimlerin çoğaltılmasını ve tüm şehre dağıtılmasını ister. Gopi ve Rashi’nin aranıyor resimlerini ilk Savita görür. Savita bu durumu görür görmez hemen Modi konağına gider. Kokila ile alay ederek Gopi ve Rashi’nin ünlü olduğunu söyler. Koki tabi Savita’nın anlattıklarını anlayamaz. Onun kendileri ile alay etmek için böyle saçma bir yola başvurduğunu düşünür.

Aranıyor afişlerini Urmila’da görür. Urmi Rashi’nin arandığını görünce şoke olur. Kızının tutuklanacak olmasından endişelenir. Hemen Rashi’yi arayan Urmi olanları anlatır. Rashi takıyı ücretsiz aldık dese de Urmi Rashi’ni arandığını hemen kaçması gerektiğini anlatır. Hemen hazırlanıp şehirden çıkmasını söyler. Rashi durumu Gopi’ye de anlatır. İkili ücretsiz takı alırken nasıl böyle bir duruma düştüklerini anlamazlar. Rashi fatura almadıklarını söyleyerek bunu ispatlayamayız der.

Gopi durumu Koki’ye anlatmak isterken Rashi kaçmak ister. Rashi, Gopi’nin sıyrılıp tüm suçun ona kalacağını düşünüyordur. Bavulunu hazırlayan Rashi camdan inerek konaktan çıkar. Ancak kapıda konağı saran polisler Rashi’yi yakalar.  Sesleri duyan Modiler’de aşağı inip ne olduğunu anlamaya çalışırlar. Kuyumcu Gopi ve Rashi’yi suçlarken Ahem adama bağırır ve susmasını söyler.

Kuyumcu olanları bir bir anlatır. İkilinin silahla geldiklerini ve soygun yaptıklarını söyler. Gopi hırsızlık yapmadıklarını ve kuyumcunun hediye verdiğini söyler. Silahın da oyuncak silah olduğunu söyler. Koki, Meti’den silahı getirmesini ister. Koki silahı gösterip olayları açıklar. Polise ve kuyumcuya böyle ithamlarda bulundukları için kızar. Hem polis hem de kuyumcu Modilerden özür diler.

Masum 178.Bölüm Özeti- 16 Eylül Çarşamba

Ertesi gün Divali bayramı için yeni ritüeller yapılacaktır. Kinjal ve Urmi tören için Modi konağına gideceklerdir. Urmi ile Kinjal yine birbirlerine girip tartışmaya başlarlar. Urmi Kinjal’le dalga geçer ve motorla gelin oldun der. Törendeki adet ise kardeşlerin birbirlerine hediyeler alması şeklindedir. Kinjal Ahem’den ne isteyeceğine eminken Rashi ise Daval’ın abisi olmasından dolayı üzgündür.

Herkes konakta toplanınca Daval Rashi ve Gopi’ye gümüş kolyeler hediye eder. Rashi aldığı hediye yüzünden mutsuzdur. Kinjal’in isteği ise herkesi şoke eder. Kinjal ilk olarak konağa iki adam getirir. Adamların ellerinde kantarlar vardır. Koki neler olduğunu sorarken Kinjal isteğini söyler. Ağırlığı kadar 500 rupilik banknotlar ister. Koki Kinjal’e aklını mı kaçırdın diye kızarken Kinjal her şeyi isteyebileceğini söyler. Koki’nin aksine Ahem Kinjal’in bu dileğini yerine getireceğini söyler. Kinjal çok ama çok mutlu olur. Akşama kadar ağırlığınca parayı vereceğini söyler.

Kinjal gittikten sonra Koki büyükanne ile konuşur. Büyükanne Kinjal’in hatalrını anlayacak bir plan yapmaları gerektiğini söyler.

Ahem bankadan parayı bulmaya çalışır. Urmi ise evde Kinjal için yemekler yapıp onun gönlünü almaya çalışır. Kinjal ne kadar çok kilo alırsa o kadar çok para gelecek diye düşünerek ona yemekler yedirir. Kinjal’in dal gibi olduğunu söyleyip bol bol tatlılar yemesini sağlar.

Bu arada Kokila gelir. Koki Kinjal’e kzıgındır. Bu yaptığının fırsatçılık olduğunu düşünür. İkilinin planları doğrultusunda Koki, Gopi’nin Daval’dan bir talepte bulunmasını ister. Gopi’nin isteği Kinjal’in bayramda Daval için satranç tahtasının her karesine pirinç koymasıdır. Her karedeki pirinç sayısı da diğerinin karesi olacak şekilde olmalıdır. Gopi bir nevi zeka sorusu sorar. Urmi bu durumu küçümseyerek kabul eder. Kinjal’de kabul eder. Koki Kinjal’den Gopi’nin isteğini yerine getirirse o da onunkini getirecek der.

Bu arada Ahem paraları getirip tartıya koymaya başlar. Kinjal ve Urmi’de pirinçleri alıp tahtaya dizmeye başlamışlardır. İkili oldukça rahat ve mutlu şekilde işe başlarlar. İlk kareye 4 pirinç ikinciye karesi olan 16 koyarlar. Üçüncü kareye ise 256 pirinç koyulacaktır. İkili pirinçlerle uğraşırken Ahem’de parayı tamamlamıştır ve Kinjal’in gelişini bekliyordur. Ancak Kinjal ve Urmi bu akıl oyunun ne kadar zor olduğunun hala farkında olmadan pirinçleri saymaya devam ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir