Masum 177.Bölüm Özeti- 15 Eylül Salı

Gopi ve Rashi Yanlışlıkla KUYUMCU SOYDU!

Masum dizisinde Koki, Rashi ve Gopi’yi ayırırken Kinjal de Daval’ın gizemli şekilde kaybolma nedenini öğrenir. Daval kadınlara yönelik bir yardım kuruluşuna yardım yapıyordur. Tabi Kinjal, Daval’ın yardım kuruluşları ile ilgilenmesinden memnun olmaz. Onun yerine eviyle ilgilenmesini ister.Masum 177.bölüm özeti devam ediyor.

Rashi ve Gopi ise mutfakta Koki’nin gözetiminde çalışırlar. Gopi, Rashi’nin yanlışlarını düzeltmek istese de Kokila’nın kararını hatırladığı için ona müdahale etmeden kendini alıkoyar. Gopi için bir diğer gelişme ise büyükannenin karnına dokunmasıyla olur. Büyükanne Gopi’nin karnına dokununca bebeğin tekme attığını hisseder. Büyükanne bebeğin oldukça sert tekmeler attığını tıpkı Ahem gibi güçlü olduğunu söyler. Daha sonra Hetal’de bebeği hissetmek için Gopi’nin karnına dokunur.

Tüm bu heyecan Rashi’nin de dikkatini çeker. Rashi’de Gopi’ye dokunarak bebeği hissetmek ister. Ancak Kokila araya girerek Rashi’ye engel olur. Koki ikiliyi ayırdığı için birbirlerine dokunamayacaklarını söyler. Rashi mutfağa gidip annesini arar ve ona durumu anlatır. Koki’nin her şeyi ona yasakladığını söyler. Rashi gibi Gopi’de bu durumdan rahatsız olur. Gopi’nin bebekte hakkının olduğunu ve onunda bebeği hissetmesi gerektiğine karar verir.

Gopi bu amaçla Rashi’nin yanına gider ve elini tutarak bebeği hissetmesini ister. Rashi bebeğe dokunacağı için mutluyken olanlar olur. Koki bu durumu görüp hemen araya girer ve Rashi’nin Gopi’ye dokunmasını engeller.

Koki’nin Rashi ve Gopi’nin yan yana gelmelerini engellemek için bir çözümü vardır. Bu amaçla Rashi’ye terlik alıp hediye eder. Rashi mutlu olup terliği giyince terliğin ses çıkardığını anlar. Koki, Rashi’den sonra Gopi’ye de beline takması için çan almıştır. Böylelikle seslerden ikilinin nerede olduğunu anlayacak ve bir araya gelmelerine izin vermeyecektir.

Rashi bebeği hissetme işinde inat eder. Gece yarısı olduğunda gizlice Gopi’nin odasına gider. Amacı Gopi’nin karnına dokunup bebeği hissetmektir. Rashi elini Gopi’nin karnına koyup sonunda bebeği hissedeceğim derken ışıklar açılır. Rashi bir anda Koki’yi karşısında görünce şoke olur. Koki burada ne aradığını sorar. Rash uyku tutmadı diye geçiştirmeye çalışır. Tabiki Rashi Gopi ile Koki’nin yatakları değiştiğinden habersizdir. Koki Gopi sürekli merdiven çıkmasın diye odaları değişmiştir. Rashi odadan sıvışmaya çalışsa da Koki ona sunaktaki kandillerin yağlarını değiştirme işini verir.

Tabi Rashi onlarca kandili doldurma işini yaparken uyuya kalır. Gopi Rashi’yi ve durumu görünce tüm gece kandilleri değiştirir. Koki sabah olunca kandilleri kontrol için salona gelir. Rashi tüm kandilleri doldurduğunu söylerken Koki koltukta Gopi’nin zilini görür. Tüm yağları Gopi’nin doldurduğunu anlar.

Bu durumun tam tersi bu sefer Gopi için olur. Gopi rangoliyi dizme işini yarıda bırakıp yukarı çıkar. Rashi Gopi’nin rangoliyi dizmediğini görünce eksik kalan şekli tamamlar. Kadınlar rangoliyi görünce çok beğenirler. Gopi’ye rangoliyi yaptığı için övgü dolu sözlerde bulunurlar. Tabi Rashi bu duruma dayanamaz. Elindeki boyaları göstererek kendisini tamamladığını söyler.

Kadınlar gittikten sonra Koki Rashi ve Gopi’yi yanına alarak onlarla konuşur. İki farklı olayda ikilinin birbirine yardım ettiğini ve eksiklerini kapattığını söyler. Ancak Gopi yaptığı iyiliği saklarken Rashi duyuruyor der. Rashi’nin iyilikleri karşılık bekleyerek yaptığını söyler. Gopi’nin Rashi’den daha olgun olduğunu sözlerine ekler. Rashi bu sözlere çok bozulur.

Sonunda Koki tarafından barıştırılan ikili alışveriş için dışarı çıkarlar. İkilinin başına bir hayli garip bir iş gelir. Gopi yolda giderken küçük bir satıcı çocuk görür. İyilik olsun diye çocuktan oyuncak silah satın alır. Gopi silahı çantasına koyar.

İkili kuyumcuya gireceklerken satıcı da televizyonda şehirde artan kuyumcu soygunları haberini dinliyordur.  Bunun üzerine Gopi çantasında oyuncak silahla kuyumcuya girince kuyumcu çok korkar. Gopi ile Rashi’nin beğendiği kolyeyi onlara hediye ederek hızlıca kuyumcudan gönderir. Rashi ile Gopi şanslı kişiler olduklarını düşünüp kuyumcudan ayrılırken adam hemen polise haber verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir