Masum 176.Bölüm Özeti- 14 Eylül Pazartesi

Rashi ve Gopi Birbirlerine GİRDİ! Büyük KAVGA!

Masum dizisinde Urmi hile yaprak testleri değiştirmiş ve Kokila’ya şeker hastalığı teşhisi konulmasını sağlamıştı. Urmi şeker hastalığı yüzünden tatlı yiyemeyen ve yemekler konusunda dikkatli olması gereken Kokila’yı çıldırtmaya devam eder. Konağa dışarıdan tatlılar sipariş eder.Masum 176.bölüm özeti devam ediyor.

Kokila perhiz beslenirken Urmila’nın tatlıları gömmesi Kokila’yı çıldırtır. Urmi ayrıca Modilere de ikram ederek Koki’yi iyice zora sokar. Koki en sonunda dayanamayıp sofradan kalkar.

Ahem ise annesinin şeker hastası olduğuna inanmaz. Şeker hastalığı belirtilerinin hiçbirinin Koki’de olmadığını söyler. Diyabet hastaları terler, susar ve ani acıkırlar der. Bu arada Urmila ise Kokila’nın tatlı yiyemediği aklına geldikçe kendisi tatlıları yemeye başlar. Her tatlı yediğinde Koki’nin ezikliğini hisseder. Urmi’nin yüzsüzlüğü bununla da kalmaz. Kokila’ya  çay götürürken yanlarına tatlı da alırlar. Yaklaşan Divali bayramı için hangi tatlıyı seçmeleri gerektiğini sorarlar. Koki tatlı yiyemiyorken çeşit çeşit tatlıları karşısında görünce zorlanır. Tatlarına bakamadığı için seçemeyeceğini söyler. Urmi Kokila yerine bakmak ister. Tatlıları löpür löpür yeyip ımmm çok lezzetli der.

Bu arada Ahem annesinin hastalığına inanmayıp doktor çağıracağını söyler. Tabi Koki durumun anlaşılacağı için endişelenir. Koki’nin şeker hastası olmadığı açığa çıkmasın diye karnı ağrıyormuş gibi yapar. Ancak bu çabası işe yaramaz. Doktor testi yapınca Koki’nin testlerinin normal olduğunu söyler. Şekeri oldukça iyidir.

Bu arada Urmila ise terlemiş ve hararetlenmiştir. Doktor Urmila’yı da teste sokar. Urmila’nın şeker hastası olduğunu söyler. Urmi bir anda şoka girer. Urmi o kadar tatlı yemiştir ki şekeri yükselmiştir.

Şeker hastalığı karmaşası böyle sona ererken Koki Rashi’ye yüklü miktarda para verir ve Divali Bayramı için kullanmasını söyler. Gopi hamile olduğu için bu işleri Rashi yapacaktır. Gopi Rashi’yi bu konuda yönlendirirken Rashi onun tam tersi düşünür. İkili sürekli çatışırlar. Gopi Rashi’den paranın bir bölümünü ister ve işçilere ikramiye olarak vereceğini söyler. Rashi paranın hizmetçilere, Gopi’nin isteklerine gideceği için sinir olur. Divali hazırlıklarını ucuza kapatıp kalan paraya konmak istiyordur.

Bu arada Urmi’nin isteğiyle Rashi evde kart oyunu oynamayı teklif eder. Koki bunu istemez. Para için oynamanın kumar niteliği taşıdığını söyler. Büyükanne ise Koki’nin tam testi bu fikri sever ve oynanmasını ister.

Divali günü geldiğinde ise Rashi masraflardan kısıp kendine güzel bir sari almıştır. Koki eksiklerden dolayı Rashi’ye sitem ederken kart oyunu için kadınlar masaya toplanırlar. Urmi burada da yine hilebazlığından söz ettirir. Rashi’yle anlaşarak sırasıyla kadınların kartlarından tüyolar alır. Hatta Rashi meyve suyu dağıttığı tepsiye ayna düzeneği kurarak herkesin kağıtlarını gösterir. Koki bu durumu fark edince Rashi’yi uzaklaştırır. Urmi tüm bu hilelerinden sonra kazanacağını düşünürken oyunu Savita kazanır. Tüm paraları Savita alınca Urmi delirir.

Urmi en iyi kartların kendisinde olduğunu söyler. Büyükanne oyunun kuralının ne iyi kartlara değil en zayıf kartlara göre olduğunu söyler. Urmi’nin tüm hileleri boşa gitmiştir. Urmi paraları kaptırmamak için yine plan yapar. Rashi’ye kartları verip Savita’nın altına sokturur. Savita kalkınca bir anda hileci durumuna düşer.

Kart oyunundan karmaşa bittikten sonra dua için Modiler sunağa gider. Rashi paralar kendisine kalsın diye tüm işleri en ucuzundan yaptırmıştır. Elektirik aksamı da ucuza geldiği için trafoya çok yük biner ve konağın elektrikleri kesilir.

Gopi ışıklar gittiği için endişelenir. Rashi, Gopi’yi bu konuda daha önce uyardığını söyler. Rashi Gopi’ye itiraz ederken Gopi’de Rashi’ye kızar. Gopi Rashi’nin terslemelerine dayanamazken Rashi’de Gopi’nin sürekli ders vermesine katlanamaz. İkilinin tartışmasına Koki son verir. Oldukça kızgın olan Koki ikilinin bundan sonra konuşmalarını yasaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir