Masum 175.Bölüm Özeti- 13 Eylül Pazar

Rashi Hırsız DAMGASI YEDİ! Kolye NEREDE?

Masum dizisinde Gopi’nin bulunması Kinjal’i çok sevindirirken Rashi başına iş açmaktan vazgeçmez. Annesinin zorlamasıyla ikili bir festivale katılırlar. Kinjal ise Daval’ı takip etme işini geçen sefer başaramamıştı. Kinjal Daval’ı bu sefer tekrar takibe alır. İlk sefer olduğu gibi gözden kaçırmamak içinde elinden geleni yapar. Daval’ın bir binaya girdiğini gören Kinjal’de binaya girerek Daval’ı takip etmeye devam eder.Masum 175.Bölüm özeti devam ediyor.

Bu arada Urmi ve Rashi ise festival alanına gitmişlerdir. Urmila festivale geldiği için çok mutludur. Festivalin tüm beleş nimetlerinden faydalanmayı en ucuz ürünlerini de almayı planlıyordur. Etrafta alışveriş yapanları görünce iştahı daha da kabarır. Ancak Urmi’nin bu aç gözlülüğü yine kendi başlarına patlar. İkili açık artırmayla kıyafet satıldığını görünce ucuza bir şeyler alırız diye hemen işin içine atlarlar. Rashi çok güzel bir sari beğenir. Urmi hemen atlayarak elini kaldırır ve sari ikiliye satılmış olur. Tabi sarinin fiyatı oldukça yüksektir.

İkili fiyatı öğrenince sariyi geri vermek isterler ancak satıcı adam kabul etmez. Rashi ve Urmi sarinin parasını ödemek için adamdan zaman isterler. İkili ne yapacaklarını kara kara düşünürken Urmi yoldan geçen kadına sariyi satmaya çalışır. Ancak fiyat çok pahalıdır ve kimse almak istemez.

Diğer tarafta Kinjal ise binaya gizlice girip Daval’ın bir kadınla konuştuğunu görmüştür. Kinjal, Daval’ın başka kadınlarla konuştuğunu görünce pek belli etmese de onu kıskanır. Gece olduğunda Daval’a mesafeli davranarak bu tavrını belli eder. Daval ise Kinjal’in bu tavrının sebebini anlayamamıştır.

Masum 175.Bölüm Özeti- 13 Eylül Pazar

Modi konağında Rashi ise akşam karanlığında herkes uyuyunca gizlice yataktan çıkar. Amacı Gopi’nin kolyesini gizlice almak ve sarinin borcunu ödemektir. Bu amaçla Ahem ve Gopi’nin odasına giden Rashi kolyeyi aramaya başlar. Bu esnada Ahem uyanır. Rashi hemen gizlenerek Ahem’i atlatır. Ardından dolapta kolyeyi aramaya başlar ancak bulamaz. Gopi’nin boynunda olduğunu düşünüp Gopi’nin boynuna da bakar ancak kolye ortalıkta yoktur.

Rashi ertesi sabah kolyenin yerini öğrenmek için Gopi’ye sorar. Gopi kolyeyi sakladığını söyler. Rashi kolyeyi görmek istediğini söyleyerek Gopi’den çıkarmasını ister. Gopi kolyeyi dolaptan almak için dolabı açarken Rashi kolyenin dolapta olmadığını söyleyerek pot kırar. Rashi’nin bu potunu Koki ve Hetal’de duyar. Nitekim Gopi dolapta kolyeyi bulamayınca kabak Rashi’ye patlar.  Rashi ne kadar inkar etse de bir anda hırsız durumuna düşmüştür.

Rashi annesi Urmi’yi arayıp durumu anlatırken Urmi paranın peşindedir. Hatta Urmi’de Rashi’nin kolyeyi çaldığını zanneder. Modiler ise Rashi’nin odasında kolyeyi arıyorlardır. Ancak kolye hiçbir yerden çıkmaz. Kolyenin ortadan kaybolup suçu Rashi’ye kalması yetmezmiş gibi sari satıcısı arayıp Rashi’yi tehdit eder. Rashi resmen köşeye sıkışmıştır.

Rashi’nin üzerindeki hırsızlık damgası artarken, kolyede bulunmamaya devam ederken olayları çözen kişi Rashi olur. Rashi kolyeyi buzlukta şans eseri bulur.  Kolyeyi götürüp hemen suçsuzluğunu ispatlamak ister. Ancak kolyeyi bulan kişinin de Rashi olması hırsızlık damgasının sürmesine devam eder. Olayı sonlandırıp Rashi’yi kurtaran Ahem olur. Ahem dalgınlıkla kolyeyi oraya koyduğunu anımsar. Rashi’den özür diler.

Böylelikle Rashi herkesin imalarından sonra aklanmış konuma gelir. Gopi Rashi’yi telefonda borç meselesini dile ilgili olayın ne olduğunu sorar. Rashi yetimhaneye bağış için konuştuğu yalanını atar. Koki bağışı kendisinin vereceğini söyler. Rashi böylelikle sari parasını da bulmuş olur.

Rashi durumun düzelmesiyle annesini Urmi’den özür dilemesini ister. Urmi özür diler ancak altta kalmamak için yine planlar yapar. Modileri kontrole gelen doktorun test çubuğunu sabote eder. Böylelikle Kokila bir anda şeker hastası durumuna düşer. Test sonuçları oldukça yüksek çıktığı için doktor şekeri yasaklar. Urmi yine Koki ile alay edip onu zor duruma düşürmenin yolunu bulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir