Masum 174.Bölüm Özeti- 12 Eylül Cumartesi

Gopi KAYBOLDU! Ahem Biricik Eşini KURTARDI!

Masum dizisinde geleneksel bir tören için hazırlıklar yapılacaktır. Bu tören yeni anne ve baba adayımız Gopi ile Ahem’i oldukça utandıran bir törendir. Yeni anne ve baba olacaklara yönelik olan bebek yıkama töreni ikiliyi oldukça mutlu eder.

Koki tören için hazırlanacak malzemeleri alma görevini Rashi’ye verir. Rashi mutfağa geçip malzemelerin listesini hazırlarken her zamanki gibi telefonunu alıp annesi ile dedikoduya tutuşurlar. Koki gerekli malzemeleri sayarken Rashi tembellik ettiği için tüm malzemelerin evde olduğunu söyler.Masum 174.Bölüm özeti devam ediyor.

Tabi hazırlıklar başladığında eksikler hemen açığa çıkar. Rashi eksikleri Gopi’ye söyleyince Gopi onları almak için çarşıya gitmeyi teklif eder. Bu teklif Rashi’nin işine gelir elbet. Koki ve Ba yukarıda kitap okurken Gopi sessiz bir şekilde pazar yerine gider. Tabi çok geçmeden Koki, Gopi’ye seslenerek onu çağırır.  Rashi bu durumdan dolayı çok endişelenir. Hamile Gopi’yi pazara yolladığı için Koki ona çok kızabilir diye düşünür. Koki, Rashi’ye Gopi’nin nerede olduğunu sorunca Rashi odasında uyumaya gitti diyerek yalan söyler.

Rashi hemen annesini arayarak durumu anlatır. Gopi gideli epey zaman oldu ancak hala ortalıkta yok der. Rashi üstelik telefonla da Gopi’yi aradığını ama ulaşamadığını Urmi’ye anlatır. Rashi bir yandan Gopi’ye ulaşamazken diğer yandan evdekileri Gopi’nin odasına sokmamak için elinden geleni yapar.

Diğer yandan Gopi ise konağa dönerken dua etmek için mabede uğramıştır. Koki en sonunda dayanamayıp Gopi’nin odasına girer ancak Rashi yastıklarla Gopi’nin yatağını doldurmuştur. Koki’ye uyuyor uyandırmayalım diyerek kandırmayı başarır. Ancak Gopi bir türlü gelmek bilmiyordur ve telefonunu da açmıyordur. Rashi’nin Gopi’ye ulaşamama sebebi ise Gopi’nin telefonunu düşürüp kırmasıdır.

Rashi yine annesini arayıp Urmi’den yardım ister. Ona Gopi’yi bulmak için Pazar yerine gitmesini söyler. Annesine yalvarıp bu durumdan onu kurtarmasını söyler. Urmi pazar yerine gidip Gopi’yi arar ancak bulamaz. Urmi, Rashi’ye Gopi’nin kıyafetlerini giyip ona zaman kazandırmasını ister.

Masum 174.Bölüm Özeti- 12 Eylül Cumartesi

Gopi ise mabedteyken peder onu fark etmez ve kapıyı üstüne kilitler. Rashi için işler daha da kötüleşir. Gopi’nin bulunması artık çok zordur. Rashi’nin kıyafet değiştirme işi de çabuk patlar. Başındaki şalı düşünce Koki, Rashi’yi görüp ona kızmaya başlar. Neden kıyafet değiştirip Gopi gibi giyindiğini ve Gopi’nin nerede olduğunu sorar. Rashi Gopi’yi pazar yerine gönderdiğini ve gelmediğini söyler. Koki hem Rashi’ye kızar hem de Gopi için endişelenmeye başlar.

Koki tüm Modilere Gopi’nin kayıp olduğunu söyler. Ahem karısı için çok endişelenir. Evin erkekleri hemen dışarı çıkıp Gopi’yi aramaya başlarlar. Bu arada konağa ise bebek yıkama töreni için misafirler gelmeye başlamışlardır. Misafirler Gopi’yi görmek için sabırsızlardır. Gopi göz yaşları içinde ağlarken Rashi bile düştüğü durumdan dolayı sunağa gidip dualar etmeye başlar. Gopi’nin başına bir şey gelmiş olma olasılığı onu çok korkutuyordur.

Gopi’nin kurtuluşu ise tesadüf eseri olur. Bir adam bebeğini mabede getirirken Gopi onu duyar. Gopi konuşmasıyla adamı bundan vazgeçirir ancak adam Gopi’yi dinlemeden mabetten ayrılır. Tesadüfen adamla Ahem karşılaşır. Adam Ahem’den bebeğine isim koymasını isterken Ahem adama Gopi’yi sorar. Adam bebeğe Gopi ismini yakıştırıp onu koymaya karar verirken Ahem’i de Gopi’nin kapalı kaldığı yere götürür. Ahem karısını hemen kurtarır. Konakta ise Gopi’nin olmayışı endişe yaratırken Ahem ile beraber gelmeleri büyük bir sevinç olur. Rashi bu durumdan kurtulduğu için çok mutludur. Gopi’nin boynuna sarılarak mutluluğunu gösterir.

Diğer tarafta Kinjal ve Daval arasında da kıskançlık rüzgarı eser. Kinjal oldukça güzel giyinip törene gitmek için hazırlanırken Daval işinin olduğunu söyleyerek gelmek istemez. Kinjal Daval’ın elinde bir demet çiçekle nereye gittiğini anlayamaz ve çok merak eder. Kinjal Daval’ın arkasından atlayarak onu takip eder. Ancak yolda trafiğe takılınca Daval’ı yakalayamaz. Daval’ın şüpheli tavırları ve gizemli telefon konuşmaları Kinjal’i oldukça meraklandırır. Sizce Daval’ın gizlice konuştuğu kişi kim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir