Masum 173.Bölüm Özeti- 11 Eylül Cuma

Kokila Yangın Faciasını ÖNLEDİ! Baş Belası SAVİTA…

Masum dizisinde Dandini Festivali tüm hızıyla devam ediyordur. Kokila olayları yatıştırırken Savita yanına bir numaralı cadı olan Urmila’yı da alıp ortalığı karıştırmaya devam eder. Koki’nin başına bu Urmi ve Savita yetmezmiş gibi bir de ufak çocuklar bela olur. Koki’yi depoya kapatan çocuklar kapıyı kilitleyip kaçarlar. Kokila etrafa bağırıp sesini duyurmaya çalışsa da kimse onu duymaz. Masum dizisi 173.bölüm özeti devam ediyor.

Koki depodan nasıl çıkacağını düşünürken arkada kıvılcımlar çıkartan sigorta devresini görünce şok olur. Eline aldığı sopayla elektrik kablosunu koparmaya çalışan Kokila başarısız olur. Kıvılcımlar giderek yayılmaya başlamıştır. Koki dışarıya seslenmeye çalışsa da kimsecikler onu duymaz. Resmen köşeye sıkışmıştır.

İşleri daha da tehlikeli hale sokan elbette Savita ve Urmi olur. Festivale gelen tüpleri Bengallilerden saklarlar. O ara tartışırlarken Urmi yanlışlıkla kandil yağını yere döker. Bengalli bir kadında mumu yere düşürünce ortalık alev almaya başlar. Bu arada Koki zorlayarak depodan çıkmayı başarır. Kıvılcımın yangın çıkarmasını engellemek için hemen şalterleri kapatır. Şalterler sadece Bengallilerin alanındaki elektriği kesince Bengalliler öfkelenir.

Şalterlerin olduğu yere giden Bengalliler orda Koki’yi görünce onu suçlamaya başlarlar. Koki’nin herkesin hayatını kurtardığından habersiz olan Bengalliler Koki’ye oldukça sert çıkışırlar. Koki ise tüm olanları anlatıp yaptıklarıyla yangın çıkmasını engellediğini söyler. Kabloların incelenmesiyle Kokila’nın doğru söylediği anlaşılır. Herkes Koki’ye teşekkür eder. Hep birlikte danslar edilip olay tatlıya bağlanır.

Konağa dönüldüğünde ise Savita yine rahat durmaz. Kokila’nın ona üstünlük kurması zoruna gitmiştir. Savita çöplerini alıp Modi konağının önüne atar. Koki durumu görünce Savita ile tartışmaya başlar. Gopi ise konteyner getirerek sorunu çözebileceklerini söyler. Koki belediyeyi arayıp konteyner getirtilmesini sağlar.

Konteynerları gören Savita yine isteğinde başarısız olmuştur. Çöp kovasında Kokila’nın ismini yazmasıyla dalga geçmek istese de diğer kadınlar Kokila’nın bu hareketini alkışlarlar. Akşam olduğunda Savita yine kötülük peşinde koşar. Konteynerları alıp Modi evinin önüne koyar. Kapaklarını da açarak Modi konağının leş gibi çöp kokmasına sebep olur.

Masum 173.Bölüm Özeti- 11 Eylül Cuma

Sabah olduğunda başta Gopi olmak üzere tüm Modiler bu durumdan çok etkilenirler. Savita’ya karşılığı Rashi veriri. Gizlice Savita’nın evine misafirlerin terliklerini çöpe atar. Rashi’nin bu oyunuyla ortalık yine karışır. Savita terlikleri çöpte çöp toplayanların aldığını görünce suçu Koki’ye atar. İkili yine kavgaya tutuşurlar.

Gopi ise hamile hamile evde ağzı kapalı dolaşıyordur. Çöp kokusu hamile olduğu için burnuna daha yoğun gelen Gopi’nin imdadına Ahem koşar. Ahem Gopi’nin kokudan etkilenmesini engellemek için özel kandil çocuklarından yakmaya başlar. Ortalık çubukların kokusuyla birazcık da olsa rahatlar. Gopi Ahem’in bu güzel tavrından oldukça etkilenmiştir.

Ayy tutmayın beni ben bayılıyorum

Diğer yandan Savita’nın yaptığı çöp pisliği ise kendi başına patlar. Çöplerin kokusundan etkilenen Savita kendinden geçerek yere yığılır. Modiler apar topar Savita’yı tutup konağa götürürler. Doktor Savita’nın aşırı çöp kokusundan etkilenerek bayıldığını söyler. Ona bir takım ilaçlar vererek nefesinin açılmasını sağlar. Savita türlü pislikler yapsa da yine Koki ve Modilerin ona karşı tutumuyla bu zor durumdan kurtulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir