Masum 172.Bölüm Özeti- 10 Eylül Perşembe

Kokila’nın Başı Dertten KURTULMUYOR! Urmi, Savita,Bengaliler…

Masum dizisi 172.bölümde yeni bir festival günü daha gelmiştir. Koki organizasyon işini Savita’ya verir. Geçen Dandini festivalinde olanlardan dolayı Koki Savita’yı uyarır. Savita ise bu seneki hazırlıklardan dolayı kendine güvenir konuşur.

Diğer tarafta Urmi ise Kinjal’e kötü davranmaya devam ediyordur. Kinjal’in yatağının altında bulduğu hediyeyi kötülük yapmak için kanalizasyona atar. Tabi poşet açılıp içinden sari  çıkınca Urmi sarinin kendisine ait olduğunu anlar. Urmi ağlayıp yakarmaya başlar. Yine yaptığı kötülük kendi başına patlamıştır.Masum 172.Bölüm özeti devam ediyor.

Olaylar olaylar 😀

Koki, Savita ve diğer kadınlar Dandiya festivali için festival alanına gidince orada Bengalli kadınlarla karşılaşırlar. Savita festival alanından kadınları çıkarmak istese de kadınlar mekanın parasını ödediklerini söylerler. Koki festival alanı için izin belgelerinin olduğunu söyler. Savita’dan izin belgesini göstermesini ister ancak Savita işlerin hiçbirini yapmamıştır. Bengalli kadınlar kendi izin belgelerini göstererek Koki’yi zor duruma sokarlar. Koki bu durumdan dolayı Savita’ya kızar. Sorumluluklarını yerine getirmediği içinde ona söylenir. Diğer kadınlarda Koki’ye destek çıkarlar.

İşi çözmek yine Gopi’ye kaldı 🙂

Bu soruna çare bulma fikri Gopi’den gelir. Gopi belediyeye gidilip izin alınabilir der. Kadınlarla birlikte belediyeye gidip izin almak isterler. Ancak Koki belediye memuru ile anlaşamaz. Belediyedeki görevlide Bengallidir. Bu yüzden ne Koki kadını anlayabilir ne de görevli Koki’yi. Üstüne görevli kendi gözüne portakalın asidini kaçırır. Sonrada bunu Koki yapmış gibi algılar. Ardından Koki ve Rashi’yi kovar. İkili mekanı yine ayarlayamamıştır.

Urmi Kinjal’le karşılaşınca ikili yine birbirini suçlamaya başlar. Kinjal Urmi’yi kendi sarisini çalmakla suçlarken Urmi’de tam tersi onu suçlar.

Masum 172.Bölüm Özeti- 10 Eylül Perşembe

Koki ertesi gün tekrar tören yerine gider. Bu seferde çöpçüler tören yerine çöp atarlar. Suçu da Kokila’ya atarlar. Herkes Koki’yi suçlarken Koki bu işi kimin yaptığını öğrenir. Savita çöp kamyonunu ayarlayıp Bengallilerin törenini engellemek istemiştir.

Savita’nın bu planı Koki’yi alandan kovdurtur. Olayları yine Gopi çözer. Hediyeler hazırlatıp belediyedeki kadını ziyarete giderler. Amaçları özür dilemektir. Belediyedeki kadın bu hoş sürprizden etkilenir. İzin belgesini imzalayarak Koki ve kadınlar içinde tören alanını kullanabileceklerini söyler.

Paracıklar paracıklar 😀

Tören alanındaki karmaşa Savita yüzünden yine devam eder. Süsleme yüzünden Bengallilerle yine kavga eder. Koki araya girip Bengallilere övgüde bulunarak olayı yine sakinleştirir. İşler yine sakinleşmiş derken bu seferde Urmi mahalleliyi toplayıp Koki’nin törenine musallat eder. Tabi bunu hayrına yapmaz. Mahallelinin bağışlarını alıp Koki’ye vereceğim diye üstüne konar. Urmi hem hayır için yapılan paraya konar hem de Koki’nin törenini mahvedeceği için mutlu olur.

Kokila küçücük arabadan Urmi ve yanında bir sürü kadının çıktığını görünce şoke olur. Urmi arabayı park edecekken Bengalliler park eder. Üstelik Urmi karşı çıksa da adam onu umursamaz. Urmi’de intikam için arabanın lastiklerini patlatır.

Arabanın sahibi durumu öğrenince yine kargaşa çıkar. Urmi ve Bengalliler kavga etmeye başlarlar. Ortalığı yine Koki sakinleştirir. Koki bu bölüm sorunları çöze çöze bir hal olmuştur. Tüm sorunlar çözülünce yanyana danslar başlar. Bengalliler bu seferde aşırı gürültü yaparak dans ederler. Ancak davulları patlayıp şarkıcılarının sesi kısılınca Bengallilerin gürültüsü kesilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir