Masum 171.Bölüm Özeti- 9 Eylül Çarşamba

Rashi Kokila’yı DANS ETTİRDİ! Urmi Kıkır Kıkır GÜLDÜ

Masum dizisinde Rashi ve Gopi Büyükanne Ba’ya oldukça güzel bir doğum günü sürprizi hazırlamıştı. Ancak Rashi yine rahat durmamış annesi Urmi’nin de fikriyle Ba’nın mektuplarını değiştirip onun hayalleri olarak farklı şeyler yazmıştı. Böylelikle anne kız Koki’yi rezil edip zor duruma sokmayı düşünmüşlerdi.Masum 171.Bölüm özeti devam ediyor.

Kokila dans edeceğini öğreniyor 🙂

Nitekim Gopi Rashi’den aldığı mektubu okuyunca herkes şaşırır. Ba’nın istekleri bir hayli gariptir. İlki Hetal ve Kokila’nın dans etmesi ikincisi ise geleneksel bir Hint tatlısıdır. Büyükannenin hayallerini gerçekleştirmek elbette Modiler için bir göreve dönüşür. Ancak Koki ve Hetal dans etmeyi nasıl öğreneceklerdir? Koki en baştan dans içine hiç sıcak bakmaz. Ancak Ba’nın hayalleri için yapmaya karar verir. Rashi ise olacak komediye şimdiden alttan alta gülmeye başlar.

Rashi yine çok mutlu 🙂

Koki ve Hetal dans işiyle ilgilenirken Rashi ve Jigar’da geleneksel tatlıyı bulmakla uğraşır. İkilinin işi hiçte kolay olmaz. Geleneksel tatlı hiçbir yerde artık satılmıyordur. Rashi annesinin bu saçma tatlı fikri yüzünden sokak sokak tatlı aradığı için Urmi’ye kızgındır.

Kokila ve Hetal’in dans hocası 😀

Rashi ve Jigar tatlıyı arayadursun Hetal ve Koki ise Ahem’in getirdiği dans hocasını görünce şoke olurlar. Dans hocası genç bir erkektir. Hetal ve Koki dans eğitimine başlarken Ba gelen sesleri duyunca neler olduğunu sorar. Parag ve Şirag seslerin yan konaktan geldiğini söyleyerek Ba’nın avluya gitmesini engeller. Aşağıda ikili dans etmeye başlarlar. Hetal işi çok çabuk kavrarken Koki hem suratsızlık yapıp hemde işe kendini vermeyince başarısız olur. Tabi Koki’nin  bu tavrı dans hocasının daha sert davranmasına sebep olur.

Rashi ve Jigar ise tatlı arama işine devam ederler. İkili bu gelenekle tatlıyı yapan bir ustanın olduğunu öğrenip onun iş yerine giderler. Ancak usta çoktan işi bırakmıştır. İkili ustanın evine gidip onu bularak yaptırmaya karar verirler. Onlar oldukça yaşlı bir teyze karşılar. İkiliyi eve davet eder. Jigar ve Rashi ustayı bulduklarını düşünürken kadın eşinin öldüğünü söyleyince ikili hayal kırıklığına uğrar.

Ay menim arzu gızım arzu gızım 😀

Ahem, Büyükbabasına Benzedi! Masum 9 Eylül Çarşamba

İşler Hetal ve Kokila içinde kötü gidiyordur. Koki dans işinde sürekli başarısız olurken en sonunda ayağını incitir. Dans hocası ise daha fazla dayanamayıp bu işi bıraktığını söyleyerek konaktan ayrılır. Hetal bu duruma üzülüp şimdi nasıl yapacağız diye kara kara düşünürken Kokila bu durumdan vazgeçmez. Ayağı acımasına rağmen kalkarak Hetal ile birlikte dans figürlerine çalışırlar.

Nostaljik Ahem 🙂

Jigar ve Rashi ise geleneksel tatlıyı kendileri yapmaya karar veriler. Mutfağa geçip Ba için tatlı yapmaya koyulurlar. İkili ardından tatlının tadına bakarlar ancak tatlı çok ama çok kötü olmuştur. Bu arada Ba’ya bir sürprizde Ahem yapar. Gopi ile birlikte Ba’nın eski fotolarına bakan Ahem, Ba ve eşinin fotolarını görür. Fotolardan etkilenen Ahem büyük dedenin gençlik yıllarında ki gibi giyinerek ona benzer. Bu tarzda Ba’nın karşısına çıkarak onu çok ama çok sevindirir. Ba, Ahem’in tıpkı eşine benzemiş olduğunu söyler.

Ahem ardından Ba’yı alıp gençlik yıllarındaki gibi motora bindirir ve ikili güzel bir gezintiye çıkarlar. Ba geçmişe gidip duygulanmıştır. Ahem ve Ba gezintiden sonra eve döndüklerinde onları Hetal ve Kokila’nın  dansı karşılar. Ba oldukça eğlenceli bir gün geçiriyordur.

Dans bittikten sonra Koki Ba’ya mektuplarını vererek onun hayallerini gerçekleştirdiklerini söyler. Ba ise mektuplara bakıp şaşırır. Bu mektuplar bana ait değil ve benim böyle hayallerim olmadı yok der. Koki bu duruma çok şaşırır.

Kokila bunu kimin yaptığının hemen peşine düşer. Yapacağı şey ise basittir. Herkese yazı yazdıracak ve iki yazıyı kıyaslayacaktır. Bu arada Urmi yakayı ele verdiklerini düşünerek apar topar Modilere doğru yola çıkar.   Urmi yola çıkarken Koki herkesi avluda toplamış sırayla yazı yazdırıp kontrol ettiriyordur. Son olarak sıra Rashi’ye gelir. Rashi’de boş kağıda yazılar yazacak ve mektupla kıyaslanacaktır. Bu arada Urmi konağa girip Rashi’ye vurmaya başlar. Ba’ya neden tatlı bulamadın diye söylenir. Asıl amacı tabiki Rashi’yi kurtarmaktır. Ama boynuz kulağı geçmiştir. Rashi’nin yazısı da mektupla uyuşmaz Çünkü Rashi böyle bir durumu düşünerek sol eliyle yazmıştır. Urmi Rashi’nin bu fikriyle rahatlar. İkili odaya gidip Koki ve Hetal’in danslarını izleyerek gülerler.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir