Masum 170.Bölüm Özeti- 8 Eylül Salı

Kokila’dan Kinjal’e TOKAT! Urmi & Kinjal SAVAŞI

Masum dizisi 169.Bölümde Urmila Modiler’in evinde arı istilasına sebep olmuştu.Modiler kalacak yer bulamayınca Urmi’nin evinde kalmaya karar vermişlerdi. Masum 170.Bölümde Urmi ve Kinjal kavgası tüm hızıyla devam eder. Sinek ilacı yüzünden birbirine giren ikili bir anda tüm Modileri ayağı kaldırır. Kinjal, Urmila’ya hakaretler ederken Urmi’de Kinjal’e bağırır. Onu düştüğü durumdan kurtardıkları için teşekkür etmesi gerektiğini söyler. İkili bir birbirine girerken Urmi Kinjal’in kolunu mıncırıp kanatır.Masum 170.Bölüm özeti devam ediyor.

Koki olaya el atıyor.

Bu arada Kokila gelince ikilinin sesleri kesilir. Koki neler oluyor diye ikisine çıkışır. Kinjal tabi uslanmak bilmez. Annesine de bu hayatta onu mahkum ettiği için kızgın olan Kinjal yine çıkışmaya ve çemkirmeye başlar. Daval Kinjal’i alıp çıkarmak ister. Kinjal’in gazabından Daval’da nasiplenir. Koki ise kızının bu arsız haline çok sinirlenmiştir.

Pollyanna Daval 😀

Kinjal daha sonra mutfakta Daval’ı suçlamaya başlar. Başına gelen tüm bunların suçlusu olarak Daval’ı görüyordur. Tam tersi Daval ise Kinjal’in tam tersi sakin kalarak bu durumu idare etmeye çalışır.

Kokila sinirlerine hakim olamıyor.

Daval’dan sonra Kinjal’in yanına bu sefer Koki gelir. Koki Kinjal’in bu saçma haline anlam veremez. Ondan büyüklerine karşı daha saygılı olmasını ister. Ayrıca Daval’ın onun için yaptıklarını da görmediğini söyler. Daval Kinjal için çalışıyor ve onun ihtiyaçlarını karşılıyordur. Üstüne Kinjal’in tüm yaptıklarına karşın Daval sessiz kalıyordur. Tüm bu olanların sorumlusunun Daval değil onu kandıran Umang olduğunu söyler. Koki bu sözleri söylerken Kinjal haddini aşan bir cevap verir. Daval’ın bu arsızlıklara sessiz kalmasını Parag ve Kokila’nın ilişkisine benzetir. Bu terbiyesizliğe kızan Kokila Kinjal’e tokadı geçirmemek için kendini zor frenler.

Kinja keyif derdinde.

Ertesi sabah olduğunda Modiler evlerine gitmek için hazırlık yaparlarken Daval Kinjal’in evde olmadığını söyler. Modiler endişelenerek hemen Kinjal’i ararlar. Kinjal dün yaşananlardan dolayı evi terk etmiştir. Geri dönmemek için de diretiyordur. Dönmek için ise tek şartı Urmila’nın ondan özür dilemesidir. Elbette Urmi asla Kinjal’den özür dilemeyecektir. Kinjal ise arkadaşının yanına gitmiştir. Keyfi de oldukça yerindedir.

Urmi’den korkulur 🙂

Urmila elbette rahat durmaz. Kinjal’in bu küstahlığının intikamı için polisi arar. Kinjal’in altınları çalıp sütçüye kaçtığını söyler. Polis Urmi’nin evine gelince Modiler şoke olur. Polis suçlamayı söylerken Modiler buna itiraz ederler. Kinjal’in asla böyle bir şey yapmayacağını anlatırlar. Gopi hiç vakit kaybetmeden Kinjal’i arayarak ona durumu anlatır. Kinjal duydukları karşısında şaşkın ve bir o kadarda Urmila’ya öfkelidir.

Paraları çalıp sütçüyle kaçan Kinjal 😀

Arkadaşının evinden ayrılan Kinjal hızla Urmi’nin evine gider. Urmi’ye yaptığı bu iftiranın hesabını soracaktır. Kinjal her tarafı morluklar içinde eve girip Urmila’nın ona şiddet uyguladığını söyler. Polisler Kinjal için gelmişken ibre bir anda Urmila’ya döner.

İkili yine birbirlerine girmeye başlarken duruma Koki el atar. Polis ve kadın hakları savunucularını evden yollar. Durumun yanlış anlaşılma olduğunu söyler. Koki ayrıca hem Kinjal’e hem Urmi’ye durumun böyle inatlaşarak çözülemeyeceğini, ikisinin de bundan vazgeçmelerini anlatır.

Büyükanne Baa’ya ,Doğum Günü Sürprizi – Masum 8 Eylül Salı

Mutlu Yıllar BAA 🙂

Kinjal ve Urmi’nin sorunları devam ede dursun Modiler sonunda konağa geri dönerler. Konakta ise büyükanne Ba’nın doğum günü heyecanı vardır. Jigar doğum günü hazırlıkları işini Rashi’ye verir. Rashi ve Gopi büyükanne için sürpriz düşünürler. Rashi Ba’nın arkadaşlarını çağırıp sürpriz yapma fikrini ortaya atar. Bu amaçla ikili Ba’nın sandığından numaraları alıp eski dostlarını tek tek ararlar ve doğum gününe davet ederler.

Bütün kızlar toplandık 😀

Nitekim Rashi’nin bu güzel fikri Ba’yı çok sevindirecek bir doğum günü yaşatır. Eski dostlarını gören Ba tarifsiz duygular yaşarken Rashi ve Gopi’ye teşekkür eder. Tabi Rashi işin zorluklarını da çeker. Gopi hamile olduğu için yaşlılara tüm hizmeti o yapar. Gopi Ahem ile dans ederken o mutfakta içecekleri hazırlayıp durur.

Doğum gününden sonra Modilerin Ba için bir hedefi daha vardır. Ba’nın sandığında onun vasiyeti yani istediklerinin yazdığı bir kağıdın peşine düşerler. Hetal Koki diğerleri çok uğraşsa da Ba’ya yakalanmadan sandığa bir türlü ulaşamazlar. Şans eseri kağıdı alan kişi Rashi olur. Rashi’nin ise ortalığı karıştıracak bir planı vardır. Kağıttaki istekleri değiştirip oraya Hetal ile Kokila’nın dans etmesi gibi komik şeyler yazacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir