Masum 163.Bölüm Özeti- 1 Eylül Salı

Gopi Hapisten KURTULDU! Rashi UYUZ OLDU!

Masum dizisi 163.Bölümde Gopi’nin kahramanlığına tanık olacağız! Masum dizisi 163.Bölüm 1 Eylül Salı özeti sizlerle…

Masum dizisinde Gopi’nin turşuları yetimhaneye verilmiş, akşamında da çocuklar zehirlenmişti. Bu durum akıllara Gopi’nin turşularını getirir. Polis Modi konağına gelerek Gopi’yi tutuklamak ister. Modiler bu duruma itiraz etse de polis çocukların zehirlenmesine sebep olduğundan dolayı Gopi’yi karakola götürüp kodese atar. Büyükanne ve diğerleri Gopi’nin gözleri önünde tutuklanması karşısında oldukça üzülürler. Rashi ise tüm bu olanlara sebep olduğu için üzgündür. Ne de olsa Gopi hamile biridir ve tutuklanması bebeğine zarar verebilmektedir.

Koki Gopi’ye sakin olmasını söyler. Onu kurtarmak için elinden geleni yapacağını söyler. Koki bu amaçla Rashi’yi de yanına alıp olayın peşine düşer. Önce hastaneye giden Kokila, çocukların durumunu öğrenmeye çalışır. Bu arada Ahem ise Gopi’nin turşularından örnek alarak teste gönderir. Bu arada Gopi ise kodeste diğer mahkumlar ile oldukça iyi anlaşır. Onların dertlerini dinleyip çözüm arar.

Gopi’yi büyük ölçüde kurtaracak ipucunu Kokila ve Rashi elde eder. Yurdun mutfağını incelemeye giden Kokila aşçıların bozuk yemeği yaptıklarını itiraf ettiklerini  duyar. Bunu kayıt altına alan ikili ortamın sağlıksız ve kirli oluşunu da çekerler. İkili oldukça değerli bir delil elde etmişlerdir.

Rashi ise olanları anlatmak için Urmila’yı arar. Gopi’ye olanlardan dolayı oldukça pişman olan Rashi Urmila’ya artık Gopi’nin turşularını çalmayacaklarını söyler. Urmi için kısa yoldan para kazanma işini bırakmak bir hayli zor olur. Rashi annesine güvenemediği için birbirlerine söz vermelerini ister. İkili kulaklarını tutup çömelerek birbirlerine söz verirler. Bu arada gelen Kinjal Urmila’nın eğilip yaptığı anlamsız harekete şaşırır. Urmi konuyu değiştirip doktorun verdiği egzersizleri yapıyorum diyerek Kinjal’i atlatır.

Masum 163.Bölüm Özeti…

Ertesi sabah Modiler delilleri sunmak ve Gopi’yi kurtarmak için karakola giderler. Koki aşçıları suçlayarak onları hem yalancılık hem de sahtekarlıkla itham eder. Aşçılar itiraz etmeye niyetlense de Kokila telefon  ile çektiği kanıtları polise sunar. Ayrıca Gopi’nin turşuları için yapılan analizlerde gelmiştir. Onlarda temizdir ve turşularda zehir yoktur. Polis tüm bu kanıtlar doğrultusunda Gopi’yi kodesten çıkarmaya karar verir.

Ancak beklenmedik bir olay yaşanır. Gopi kodesten çıkmayı reddeder. Burada kalan mahkumların şartlarının kötü olduğunu, sağlıksız ve pis yemekler yediklerini söyler. Bu durum düzelmeden de kodesten çıkmayacağım der. Rashi Gopi’yi ikna etmeye çalışır. Bunların mahkum olduklarını ve bu durumu hakkettiklerini söyler. Ancak Gopi öyle düşünmüyordur. Mahkumlar için Gopi kurtarıcı bir melek gibi olmuştur. Polis memuru da Gopi’nin çıkmasını isterken Kokila Gopi’ye destek olur ve oda kodese girer.

Polis memuru başta bu işe karşı dursa da gidişatın onlar için olumsuz gittiğini anlayınca bu duruştan vazgeçer ve Gopi’ye onun haklı olduğunu söyler Bu durumun düzeleceğini anlatır. Gopi memurun iznini alarak karakolun mutfağına gider. Orda mahkumlar için güzel bir yemek pişirir. Yemeği tadan polisler çok beğenirler ve artık bu karakolda her şey düzgün olacak der. Gopi yine girdiği bir yeri düzeltmiş ve işleri rayına oturtmuştur.

Diğer yandan Urmila’nın ise bir hayli ilginç bir misafiri vardır. Giyip tarzı ve konuşmasıyla tam bir dolandırıcıyı andıran adamın elindeki altın yüzükleri gören Urmila’nın gözleri yine döner. Oldukça zengin biri olduğunu düşünüp çok para kazanacağını düşünür. Adamın istediği ise Gopi’nin turşularıdır. Urmi turşular konusunda Rashi’ye söz verdiğini anımsasa da Rashi’nin de orada emeği var düşüncesiyle bu sözü kolayca çiğneyecek bahanesi hazırdır.

Modi konağında ise Koki bunca badireden sonra Gopi ve Rashi’ye hediye sari alır. Hetal Kokila’nın bu ince davranışından mutlu olurken Rashi yine annesi gibi ortalığı karıştırmaya başlar. Hediyelerin birinin kendisine alındığından habersiz olan Rashi gizlice Koki’nin odasına girip hediyelere kaşıntı tozu dökmeye çalışır. Rashi tozu dökecekken Koki’nin gelişi onu panikletir ve hızlıca odadan kaçar. Rashi iki pakete olamasa da en azından birine kaşıntı tozu döktüğü için mutlu olur.

Tabi Koki hediyeleri vermeye başlayınca Rashi olayın farkına varır. Başta elbiseyi giymeyi istemese de Hetal onu zorlar. Rashi elbiseyi giyince elbette uyuz gibi kaşınmaya başlar. Yine kendi yaptığı planı başına patlamıştır. Bu arada Gopi’de elbiseyi dener. Ahem Gopi’yi görünce büyülenir. Ancak elbise dar olduğu için Gopi’nin hamile karnı fırlamıştır. Gopi elbiseyi çıkartıp durumu Koki’ye açıklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir