Masum 162.Bölüm Özeti- 31 Ağustos Pazartesi

Urmila Yüzünden Gopi TUTUKLANDI!

Masum dizisinde turşu çalıp bakkala satan Urmila bu sefer bakkalı turşuları almaya ikna edemez. Urmila bunların Gopi’nin turşusu olduğunu söylerken bakkal ise tatlarını beğenmeyip tam tersi düşünür. Urmi bunu ispatlayacağım diyerek Rashi’yi arar. Gopi ile olan bir fotoğraflarını getirmesini ister. Rashi’nin üstünde ise Kokila’nın gözleri vardır. Koki Rashi’nin bir işler karıştırdığına emindir. Rashi Kokila’yı atlatıp annesini yanına gitmeyi başarır. İkili turşuları satarak yine paraları cebe indirirler.

Turşu üzerinden kolay para kazanma işi ikiliye çok tatlı gelir. Akşam olduğunda Urmila gizlice Modi evine gelir. Rashi ona kapıyı açar. Amaçları Gopi’nin turşularından çalmaktır. Tabi çaldıklarının yerine de su koyarak kamuflede etmeyi unutmazlar. İkili turşuları alıp kaçacakken sesler duyup panik olurlar. Urmila torbaya koyduğu turşuları camdan dışarı atar.

Diğer tarafta Savita’nın evine de vergi müfettişleri gelmiştir. Savita memurların altınları görüp el koymamaları için Urmi’nin poşetinin aynısından bir poşete altınları koyup Modilerin bahçesine atar. Tabi iki aynı poşet aynı bahçede olunca karışıklık olur. Urmi kendi turşu poşetini ararken yanlışlıkla Savita’nın altın dolu poşetini alır. 

Ertesi sabah Savita Modilerin bahçesine gidip mavi torbasını görür. Bu arada Urmila’da poşetten turşuları çıkarıyordur. Urmi poşeti açınca yüzü ışıl ışıl olur. Çanta altın doludur. Anne kız bu duruma çok şaşırırlar. Rashi hemen Urmila’nın yanına gider. İkili turşudan sonra altınlarla birlikte epey mutlu olurlar.

Tam tersi Savita ise poşeti açınca büyük bir şokla karşılaşır. Poşette altınlar yerine turşu vardır. Savita turşuların içini karıştırıp altınları bulmaya çalışsada tüm çabaları boşadır. Bu arada Kokila Savita’nın elindeki turşuları görünce şüphelenir. Bunlar Gopi’nin yaptıklarının aynısıdır.

Savita altınların nerede olduğunun şokunu yaşarken Rashi ise eve döner. Altınlarınb ir kısmını o almıştır. Rashi konağın bahçesinde Savita’yı duyunca altınların ona ait olduğunu anlar. Rashialtınların Savita’yı ait olduğunu anlamasına rağmen Savita’yı şüphelendirecek bir hata yapar. Altın kolyeyi boynundan çıkarmaz. Savita’da Rashi’yi Urmila ile konuşurken camda görür. Kolyeyi görür görmez tanır.

Koki ile Gopi ise turşuları kolilerlerken turşuların bozulduğu görürler. Turşular hem eksilmiş hemde içlerine su konmuştur. Kokila’nın aklına gelen ilk isimse Savita olur. Yni Savita altınların Kokila turşuların peşine düşer.

Savita’nın bu durumu öğrenmesi Rashi ve Urmila’yı strese sokar. İkili altınları Savita’nın evinde saklamaya karar verirler. Tam tersi Savita’da altınlarını aramak için gizlice Modi evine girip Rashi’nin odasını aramak ister. İşler zaten karışıkken birde Gopi ve Kokila işin içine girer. Onlarda turşuların akıbetini öğrenmek için Savita’nın evine giderler. Ancak Savita orada yoktur. Kokila ve Gopi Savita’yı yerde ararken gökte bulurlar. Rashi’nin odasında gizlice arama yapan Savita Jigar’a yakalanmamak isterken yanlışlıkla balkondan düşer. Son anda balkona tutunan Savita herkesin şaşkın bakışları içinde yardım ister.

Ahem ve Jigar merdiven uzatarak Savita’yı kurtarır. Koki Savita’ya burada ne aradığını sorar. Savita’da altınlarını ve Rashi’yi anlatır.  Koki böyle büyük bir iddia karşısında elbette Rashi’yi savunur. Üstüne Savita’nın turşularını çaldığını söyler.

Kokila bu durumu aydınlatmak için odaların aranacağını söyler. Hali hazırda Savita Rashi’nin odasını aradığı için diğer eve gidilir. Savita’nın odası aranırken Urmi ve Rashi’nin koyduğu poşet ve altınlar bulunur. Savita yalancı çıktığı için mahcup olurken Koki bütün bunları Savita’nın yanına bırakmaz. Vergi memurlarını çağırıp altınların Savita’dan alınmasını sağlar.

Altın mevzusu kapansa da bir sorun daha vardır. Gopi’nin turşularını çalan kimdir? Kokila’nın bunun peşine düşmesi Rashi ve Urmila’yı endişelendirir. Ancak ikili yine durmaz. Urmila türlü türlü oyunlar yaparak turşuları çalmaya ve onları bozmaya devam eder. Dilenci kılığına dahi girip Modilerin evine gelir ve yapacağını yapar.

Ancak Urmila’nın bu oyunları Gopi’nin başını büyük belaya sokacaktır. Gopi bir yetimhaneye hayır için turşu verir. Ancak turşular Urmila’nın müdahaleleri yüzünden bozulmuştur. Gopi iyilik yaptığı için mutlu olurken bozuk turşular akşam olunca tüm çocukları zehirler. Bu olaylar yüzünden Gopi hapse girmekle burun buruna kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir