Masum 161.Bölüm Özeti- 30 Ağustos Pazar

Urmila Turşu Hırsızlığı YAPIYOR! Rashi HAMİLE Mİ?

Masum dizisinde Urmila türlü planlar yapıp turşu sevkiyatını baltalamaya çalışmış ancak Daval Urmila’nın işini bozmuştu. Tabi Daval’ın bu fedakarlığı kendi işlerinin bozulmasına sebep olur. Kinjal Daval’ın işlerinin Gopi yüzünden bozulduğunu öğrenince deliye döner. Daval’a türlü laflar söyleyerek kendi işine neden önem vermediğinin hesabını sorar. Urmila ise tüm oyunlar onun başının altından çıkmıyormuş gibi Daval’ın para kazanamamış olduğunu öğrenince o da delirir.

Kinjal tabi ki Daval gibi sessiz kalmaz. Hemen Modi konağına gidip bunun hesabını sorar. Gopi yüzünden Daval’ın işlerinin iptal olduğunu tüm bunların sorumlusunun Modiler olduğunu Kokila’ya haykırır. Kinjal geçmişten de gelen öfkesiyle ortalığı fena karıştırır. Tabi herkes Kinjal’in bu hışmını şaşkınlıkla izler. Kinjal’i sakinleştirecek sözleri Ahem söyler.

Hatırlayacaksınız Gopi Daval’ın bu fedakarlığının karşılıksız kalmaması gerektiğini Ahem’e söylemişti. Ahem’de bu doğrultuda Daval’ı turşu işine ortak etmek istediğini söyler. Tabi Kinjal bu fikri duyar duymaz sakinleşir. Gopi ve turşularının ünü günden güne artıyordur. Bu durum atlet işinden kat ve kat karlıdır. Bu fikre karşı çıkan tek isim ise Kokila olur. Kokila Daval’ı bu işe girmesini istemez. Nitekim ilerleyen sahnelerde bu konuda haklı olduğu da anlaşılacaktır. Kokila’nın itirazına rağmen çoğunluk Koki’yi bu fikre ikna ederler.

Koki durumu Daval’a haber verirken Rashi de annesi Urmila’ya söyler. Urmila’nın yine planları vardır. O yüzden Rashi’ye sakin olmasını söyler. Bu arada Daval ise yeni ortaklık nedeniyle turşu sevkiyatlarını kendisi yapacaktır. Kapının önündeki aracı gören Urmila ise hemen planını yapar. Amacı turşulardan bir koli çalmaktır. Bu amaçla aracın arkasına gidip koliyi almaya çalışır. Ancak Daval’ın gelişiyle endişelenen Urmila kendini arabanın arkasına atar. Daval kapıyı kapatıp arabayı çalıştırır. Urmila bir anda araçta mahsur duruma düşmüştür.

Urmila mahsur durumdan kurtulmak için Rashi’yi arar. Ona arabada sıkıştığını ve gelip kendisini kurtarmasını söyler. Rashi evdekilere mabede dua etmeye çıkacağım diyerek yalan söyler ve ardından evden ayrılır. Rashi sürekli Urmila’nın peşini toplamaktan sıkılmıştır ancak yapacağı başka seçenek yoktur. Arabanın yanına giden Rashi Daval’ı oyalayıp Urmila’yı kurtarır. Urmila bu durumdan kurtulduğu için mutlu olur ancak akıllanmaz. Turşu kolilerinden birini de giderken çalar.

Urmi çaldığı koliyi bakkala satarak paraya çevirir. Tabi bakkalda ünü hızla yayılan turşuyu hemen satın alır. Rashi ise eve döndüğünde oldukça tedirgindir. Siniri bozulan Rashi Jigar’a çatar. Çocuklarının olmamasından Jigar’ı sorumlu tutar. Jigar bunun için doktora gitmeye karar verir.

Bu arada Urmila’nın planının etkileri görünmeye başlar. Alıcı Gopi’yi arayıp 1 koli turşunun eksik olduğunu söyler. Gopi ve diğerleri şaşırırken alıcı şoförün çalmış olabileceğini ima eder. Bu durum herkesin kafasını karıştırırken Gopi eksik olan 1 koliyi hazırlamak için harekete geçer. Daval ise zan altında kaldığı için morali bozulmuştur.

Rashi olanları Urmila’ya anlatınca Urmila mutluluktan uçar. Gopi’nin işlerini mahvedeceğini söyler. Bir yandan da hayallere dalar. Turşu kraliçesi olduğunu ve çok zengin olduğunu düşler.

Gopi turşuları hazırlarken Rashi Urmila’nın direktifleriyle turşuları sabote etmek için içine su karıştırır. Bu arada mutfağa gelen büyükanne Rashi’nin aşerdiğini zanneder. Onun hamile olduğu düşüncesine kapılır.

Diğer yanda Urmila ise yeni sevkiyattan da bir koli mal çalmayı tekrar başarır. Amacı bozuk turşu arabada bırakmaktır ancak yine Daval’ın gelmesiyle eli kolu karışan Urmila yanlışlıkla bozuk turşuyu çalar.

Rashi ve Jigar ise doktora giderler. Rashi burada üstüne şal atarak bir bebeği bakması için Kokila’ya verir. Amacı Koki’yi bebek hırsızı gibi göstermektir. Nitekim insanlar bir anda Kokila’nın üzerine yürüyünce bunda da başarılı olur. Neyse ki bebeğin annesi gelince yanlış anlaşılma sona erer.

Urmila ise çaldığı turşuları satıp para kazanmak isterken bozuk turşuları aldığını öğrenince hayal kırıklığına uğrar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir