Masum 160.Bölüm Özeti- 29 Ağustos Cumartesi

Tek Kaşlı Rashi ve Annesi, Gopi’nin İŞLERİNİ BOZUYOR!

Masum dizisinde turşulara verilecek isim konusu tartışılırken Rashi ortaya oylama fikrini atar. Modi konağında yapılacak oylama ile turşulara konacak isim belli olacaktır. Seçilecek iki isim vardır biri Gopi turşuları diğeri Rashi  turşuları. Siz olsanız hangisini seçerdiniz? Gopi mi Rashi mi?

Modi konağında yapılan oylamada da sizin de seçiminiz gibi Gopi ismi için oylar çoğunluktadır. Rashi’de bu durumu tahmin ettiği için annesi Urmila ile plan yapıp sandıktaki oyları değiştirir. Tabi değiştirme esnasında Rashi Kokila’ya yakalanmaktan kıl payı kurtulur. Sonunda da isteğine kavuşur. Turşuların adı Rashi olacaktır. Satıcı adam ayrıca fotoğraf çekimlerinin de olacağını söyler. Rashi yaptığı hileyle aldığı zafer sonrası hemen annesini arar ve durumu ona anlatır. Urmila Rashi ile beraber sevinirken kendi resminin de konulmasını ister. Rashi tabi ki bunu kabul etmeyip annesine söylenir.

Kinjal ise güzellik salonundaki randevusuna gidince yerinin Rashi tarafından işgal edilmiş olduğunu görür. Rashi burada Kinjal’e hava atar. Artık ünlü olduğunu söyler. Senin gibi atlete değil marka bir turşuya resmim konacak diye Kinjal’i ezer. Gopi ise araya girerek ikiliyi sakinleştirir. Hızını alamayan Kinjal Modi konağına gidip Rashi’nin manken olduğunu söyler. Onun mankenliğini eleştirirken nasıl Rashi’ye izin verdikleri için tepki gösterir.

Koki durumu anlayamadan içeri fotoğrafçılarla dolar. Fotoğrafçılar turşu kapağı için fotoğraf denemelerine başlarlar. Rashi ise bir hali ilginç bir saç modeliyle fotoğrafçıların karşısına çıkar. Sol kaşını kahkül bırakarak gizlemiştir. Nedeni ise güzellik salonunda kaşının çok alınmasıdır. Fotoğrafçı saçını açmasını isterken Rashi direterek fotoğrafçıyı kızdırır.

Rashi’nin saçı açıldığında ise manzara ortaya çıkar. Kaşının durumu çok kötüdür Kinjal ise bu manzara karşısında kahkahalarını tutamaz. Kokila’nın fikriyle Rashi’ye kalemle kaş çizilmeye başlanır. Bu arada Gopi ise mutfaktan turşuları getirmeye gider. Gopi turşunun tadına bakarken fotoğrafçı gizlice deklanşöre basar. Harika doğal bir fotoğraf yakalamıştır. Böylelikle fotoğrafçı istediği fotoğrafı çekip gider. Rashi ise kendisi yerine Gopi’nin konulacağına çok kızar.

Fotoğraf işi bittikten sonra ise daha büyük bir iş Gopi’yi bekler. Tüm turşuların paketlenip alıcıya ulaştırılması. Rashi buraları da karıştırmaya çalışsa da Kokila bu kez onu sert uyarır. Gopi gibi işleri iyi giden bir diğer kişide Daval’dır. O da toplu bir atlet siparişi almıştır. Daval hayır duası almak için Kokila’nın yanına gider. Fırsattan istifade Urmila’da Daval’ın peşine takılır. Urmila burada yine işleri karıştıracak bir plana imza atar. Gopi ve Daval’ın nakliye araçları birbirinin aynısıdır. Urmi araçlardaki yükleri değiştirerek işlerini baltalamaya kalkar. Nitekim turşu yerine alıcıya atletler gider.

Satıcı durumu bildirince herkes bir anda şoke olur. Tüm emekler boşa gidecektir. Durumu kurtaran kişi Daval olur. Turşuları havaalanına hızlıca götürür. Ancak Daval’ın bu fedakarlığı kendi işine mal olacaktır.

Daval sorunu çözünce Ahem’e haber verir. Ahem’de Gopi’ye söyler. Gopi çok mutlu olmuştur. Üstelik yeni bir sevkiyat için yeni siparişlerde alır. Ancak Gopi’nin aklında Daval vardır. Kazandığı parayı Ahem’e veren Gopi Daval’ın fedakarlığının borcunun ödenmesi gerektiğini Ahem’e söyler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir