Masum 159.Bölüm Özeti- 28 Ağustos Cuma

Ahem Gopi İkilisi Tüm OYUNLARI BOZUYOR!

Masum dizisinde yeni bir gün ve yeni bir bayram hazırlığı vardır. Raki bayramı ve Gopi’ye yapılan romantik doğum gününden sonra bu bayramında ilgi odağı Gopi olur. İçinde kaymak olan testiyi süsleme işini Kokila Gopi’ye verir. Rashi ve Urmila ise Gopi’nin sürekli göz önünde olmasını kabullenemez. Urmi bu bayram Gopi’yi öyle bir rezil edeceğim ki kimse unutamayacak der.

Rashi ve Gopi testileri süsleyip içine sütlü kaymağımsı içeriği koyarlar. Tabi Urmila rahat durmaz. Gopi’nin testisi boş testi ile değiştirir. Bayramın özelliği ise dolu testiyi yukarı çıkarmak ve kırmaktır. Testinin boş olması ise uğursuzluk sebebidir.

Gopi mutfağa gidince testilerin karıştığını anlar. Göz yaşlarına boğulup bu durumu nasıl düzelteceğini düşünür. Gopi’nin ağladığını gören Ahem neler olduğunu sorar. Gopi durumu anlatınca Ahem tepedeki testiyi gizlice doldurmaya karar verir.

Testiye doğru kule yapılırken Ahem cebine kaymaktan doldurup yukarı doğru çıkmaya başlar. En tepeye gelince testiyi gizlice dolduracak ve ardından kıracaktır. Ancak işler ters gider ve Ahem’in cebinden kaymak düşer. Ahem yukarı çıkınca durumu fark eder ve ne yapacağını bilemez.

Gopi’nin ise aklına güzel bir fikir gelir. Çocuklardan su tabancasını alan Gopi çatıya çıkar ve kaymağı testiye doğru püskürtür ve testiyi doldurur. Böylelikle tören tam anlamıyla gerçekleşmiş olur. Gopi ve Ahem mutlu olurken Urmi deliye döner.

Törenden sonra ise Gopi’nin turşu işi başlamıştır. Gopi 10 kilo turşu yapıp satıcıya teslim etmelidir. Kokila bu durumu başta istemese de durumlar onu bu işe itmiştir. Gopi’nin yardımcısı olarak da Kokila Rashi’yi görevlendirir. Rashi Gopi’ye hizmet emekten memnun değildir. Rashi ise Urmila’yı arayıp yakınır.

Urmila madem işin içinde sen varsın turşuyu mahvet der. Rashi de bu amaçla turşuya tuz yerine şeker attırmaya sürekli yanlış malzemeleri katmaya çalışır. Ancak Gopi bunlara izin vermez. Rashi hem ortalığı karıştırmayı beceremez hemde ağır işleri yapar. Gopi ise hamileliğin etkisiyle elbette zorlanıyordur. Ahem karısını görünce o da yardımcı olur.

Turşu için her şey tamamken bir eksik gözden kaçar. Bir baharat masanın altına düşmüş ve gözden kaçmıştır. Akşam olup turşunun tadına bakıldığında bu eksik Kokila ve Hetal tarafından hemen hissedilir. Kokila bunun sorumlusu olarak Rashi’yi suçlarken eksik olan şeyin ne olduğu ise kafa karıştırır.

Tabi bu başarısızlık hamile olup hormonları tavan yapan Gopi’de büyük şok etkisi yaratır. Gopi gözyaşları içinde odasına koşarken Kokila, Ahem’e Gopi’nin çalışmasına neden karışı çıktığının sebebini gösterir. İş için yemek yapmanın sorumluluğu ile ev için yapmanın farkını gördün mü der.

Ahem Gopi’nin yanına gelip onu avutur. Üzülmemesini söyler. Bu arada büyükanne de gelerek hatanın nasıl düzeltileceğini söyler. Çemen otu ile bir gün bekletirseniz turşu yine lezzetli olacak der. Ancak titizlikle yapılmalıdır. Ahem Gopi’nin yanında olacağını ve en iyi şekilde yapacaklarını söyler.

İkili büyükannenin dediklerini yapmak için mutfağa inerler. Harfiyen dediklerini yaptıktan sonra turşuyu dinlenmeye bırakırlar. Ardından Modilerle birlikte turşunun eski tadını alıp almadığını kontrole giderler.  Bu arada satıcıda gelir. Satıcı turşuyu tadınca lezzetinden emin olur. Ahem ve Gopi turşuyu düzeltmeyi başarmışlardır. Satıcı son olarak turşulara bir marka isim verilmesini söyler. Kokila Modi turşuları olmasını isterken Rashi kendi ismini ister.

Rashi’nin fikriyle isim oyla seçilecektir. Sizce kimin istediği olacaktır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir