Masum 158.Bölüm Özeti- 27 Ağustos Perşembe

Gopi İş Dünyasına ADIM ATIYOR! TURŞU KRALİÇESİ

Masum dizisinde Raki bayramı gelmiştir. Urmila, Raki bayramı için Kinjal’i Modiler’e götürmek isterken Kinjal gitmek istememektedir. Urmila Kinjal’i ikna etmeye çalışırken araya Daval da girer. Urmila’nın amacı Kinjal üzerinden Modi konağına sızıp Raki hediyelerine çökmektir. Hatta Daval’ın Gopi’ye hamile olduğu için vereceği çok paraya bile göz diker.

Bu arada Ahem ise hamarat eşi Gopi’ye takılır. Ondan kendisine turşu yapmayı öğretmesini ister. Bu arada Gopi’ye hizmet konusunda Ahem her geçen gün kendini geliştiriyordur. Çay yapma işinden sonra turşu isteği Gopi’yi hem şımartır hem de utandırır.

Ertesi gün olunca Gopi’nin ünü sütçüye kadar yayılmıştır. Sabah gelen sütçü Gopi’ye övgülerde bulunup turşularından tatmak ister. Diğer yandan Raki töreni Modi evinde başlar. Urmila sonunda Kinjal’i ikna edip Modiler’e getirmeyi başarır. Kinjal Modiler’e gelince mesafeli davransa da Gopi onu ikna ederek yumuşatır. Urmila’nın ise gözü sadece hediyelerdedir.

Gopi’nin arayı bulmasıyla tören devam eder. Kinjal erkek kardeşlerine rakilerini bağlayarak onların bu özel günün kutlar. Kokila ise Kinjal’e hediye vermek isterken Kinjal kabullenmez. Urmila ise kafayı yer. Güzelim hediyeler evine gelecekken Kinjal’in Kokila ile sürtüşmesi yüzünden gelmemiştir.

Ancak Urmila’nın asla pes etmeye niyeti yoktur. Bu seferde en azından Rashi daha fazla para alsın diye zarfları karıştırır. Tabi işler Urmila’nın istediği gibi yine gitmez.  O işi de eline yüzüne bulaştıran Urmi Rashi’yi 500 Rupi’den de eder. Kızının 1 rupi almasına sebep olurken Gopi’nin 1.600 rupi almasını sağlar. Rashi ise Urmila’ya olan paramızı da senin yüzünden kaptırdık diye sitem eder.

Bu arada Gopi’ye gelen misafir ona iş teklif eder.  Yaptığı turşuları istediği fiyata satın alacaktır. Kokila buna karşı çıkarken Urmila ortaya atlayarak turşuları Gopi’den daha güzel yaptığını söyler. Adamdan çeki alarak işi kapar.

Urmi’nin çekle birlikte gözü dönse de bir gerçek vardır ki Gopi gibi turşu yapmayı beceremez. Evde yemek bile yapmadan turşu yapmakla uğraşır. Nitekim kendisi de turşunun tadına bakınca bu işi beceremediğini anlar.

Tabi suratsız Urmila da planlar bitmez. Rashi’yi arayarak turşuları yapamadığını söyler. Rashi Gopi’nin turşularıyla Urmi’nin kileri değiştirmeyi teklif eder. Urmila bu fikre bayılır. Sabah  gizlice mutfaktan turşuları alan Rashi annesine götürür. Ancak karanlıkta turşuları karıştıran Rashi planı sekteye uğratır. Rashi tekrar turşuyu almaya gitse de Modiler çoktan uyanmışlardır. Rashi alt girişten veremeyeceği için turşuyu odasından sarkıtarak vermeye çalışır. Ancak işler yine kötüye gider. Rashi korkunca ipi bırakır. Turşu kavanozu düşüp kırılır.

Rashi tüm turşuları mahvedince Gopi’ye tekrar turşu yaptırması gerekir. Bunun için Gopi’ye kendini acındırıp bir daha turşu yapmasını sağlar. Böylelikle ikili turşu yaparlar. Bu arada eve gelen Ahem Gopi’yi böyle hamarat görünce çok mutlu olur. Gopi her geçen an Ahem’i büyüler. Ayrıca Gopi’nin burnuna bulaşan turşu lekesini Ahem parmağıyla alıp temizler. İkili aşkı her geçen an daha da artıyor büyüyordur.

Rashi ise turşuların hazır olmasına çok mutlu olur. Durumdan Urmila’yı haberdar eden Rashi Urmi’yi çok mutlu eder. Rashi ardından turşuları kavanozlar. Ancak kavanozdan birine sinek girince işler ikili için yine karışır. Satıcıya turşuyu verirken içinden çıkan sinek satıcıyı Urmila’nın yaptığı turşudan vazgeçirir.

Gopi ise yaşanan kötü durumu telafi etmek için yaptığı turşudan getirip adama ikram eder. Satıcı turşulara hayran kalıp Gopi’ye iş teklifi eder. Gopi ve Ahem bu durumu düşüneceklerini söylerler. Ahem Gopi’nin çalışmasını ve iş kadını olmasını isterken Gopi, Kokila’nın tepkisinden korkar. Nitekim Ahem Kokila ile bu konuyu konuştuğunda Koki, Gopi’nin hamileliğinden dolayı Ahem’i sert bir şekilde reddeder.

Bu durum Ahem’i üzse de ikilinin arası hiç bozulmaz. Ahem akşam Gopi’ye baş başa bir doğum günü sürprizi yapar. Ona pasta alıp doğum günü kutlar. Ahem’in sürprizine Modiler de katılıp Gopi’ye hediyelerini verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir