Masum 157.Bölüm Özeti- 26 Ağustos Çarşamba

Rashi Zorda Olsa KURTARILDI! Gopi’nin ÜNÜ ARTIYOR!

Masum Rashi kuyuya düşmüş türlü uğraşlara rağmen bir turlu kurtarılamamıştı. Önce ip sonra merdiven uzatılsa da Rashi’yi çıkartmak mümkün olmamıştı. Doktorun kuyudaki oksijen miktarının azalmasından dolayı Rashi’nin hayati tehlikeye girebileceğini söylemesi herkesi endişelendirir. Özellikle Urmila kızının kurtulamayacağını düşünerek ağıtlar yakıp ortalığı telaşa verir.

Bu arada olay yerine polis ekipleri de gelir. Kuyudan kurtarma işlemine onlarda dahil olur. Polis kurtarma çalışmaları için girişime başlarken bu arada medyada olayı duyup gelmiştir. Basın mensupları Modilerle röportaj yaparak son durum hakkında bilgi edinirler.

Polis ve kurtarma ekipleri Rashi’nin düştüğü delikten çıkarılamayacağını söylerler. Rashi’nin kurtulması için yeni bir yöntem arayışına girip kuyunun yanına bir kuyu daha açmaya karar verilir. Bu arada doktor Rashi’nin akıbetini merak eder. Aşağıda havasızlıktan dolayı Rashi’nin akıbeti merak ediliyordur. Modiler Rashi’ye seslenseler de ondan hiçbir ses duyamazlar. Gopi herkes Rashi’ye sesleniyor ancak kuyudan hiçbir ses gelmiyordur.

Gopi’nin fikriyle basın mensuplarından mikrofon alınıp kuyuya sarkıtılır. Rashi’nin sesi belki böylece duyulabilir. Bu arada Gopi’de Rashi’ye destek olmak için ona şarkı söyler. Rashi son kez enerjisini toplayıp Gopi’nin şarkısına eşlik eder. Bu tepki birazda olsa herkesi umutlandırmıştır.

Ancak sabaha kadar süren kuyu açma işlemi oldukça kötü bir şekilde sonlanır. Kuyuyu kazan alet bozulmuştur ve tamiri de oldukça zaman alacaktır. Aletin tamir edilmesi ,gelmesi ve bir daha çalışması Rashi’nin resmen ölümü demektir. Modiler bir şekilde bu sorunu çözmelidirler ama nasıl?

Bu arada Jigar kuyuya kamera sarkıtarak Rashi’yi görmek ister. Olaylardan en çok etkilenen diğer isimde Jigar’dır. Alet tamir için vinçle kaldırılırken Ahem’in aklına bir fikir gelir. Bu ağır aletleri taşıyan vinç Rashi’yi de kuyudan çıkarabilir. Ahem’in bu fikriyle kurtarma ekipleri vinci kullanarak Rashi’yi kurtarma çalışmalarına başlarlar.

Ancak bu kurtarma planında en büyük iş Rashi’ye düşer. Rashi’nin ipi sıkıca tutması gerekiyordur. Ancak saatlerdir kuyuda kalan Rashi’nin bunu tutması çok zordur. Yine Gopi’nin motive edici sözleri ve Modilerin de çabasıyla Rashi son gücünü burada kullanır. İpe sıkı sıkı tutunur. Vinç Rashi’yi yavaş yavaş yukarı çekmektedir. Ve Ahem’in fikri işe yarar. Rashi saatler sonra kuyudan sonunda çıkarılmıştır. Urmila sımsıkı kızına sarılırken herkes mutluluk içindedir. Televizyonlar ise haberlerde Rashi’nin kurtuluşunu gösterirler.

Rashi’nin kurtulmasıyla kendine gelen Urmila bir anda televizyonların farkına varır. Hemen Rashi’yi de alıp Tv’lerde boy göstermek ister. Urmila’nın bozuk morali bir anda değişmiş ünlü olacağı için mutlu olmuştur.

Rashi dinlenmek için konağa çekilirken Samir ve Jigna’da bir hayli aksiyonlu düğünlerinin ardından konaktakilerle vedalaşıp ayrılırlar. Urmila’nın ise aklında tek şey vardır. Televizyoncuları tekrar çağırmak ve kızıyla birlikte TV’lerde boy gösterip komşulara hava atmaktır.

Nitekim Urmila’nın çağırmasıyla ertesi gün haberciler haber yapmak için Modi evine gelir. Kokila onları göndermek istese de Urmila araya girip habercileri aldığı gibi konakta dolaşa dolaşa kendilerini çektirir. Olayları anlatır. Ardından habercilerle mutfağa girerler. Gopi yine hamaratlığını konuşturup güzel yiyecekler yapmıştır. Habercileri görünce  de onlara yaptığı turşuyu ikram eder. Haberciler turşuya hayran kalırlar.

Akşam olduğunda Urmi tüm mahalleliyi eve toplayıp TV başına oturtur. Amacı televizyona çıktıklarını gösterip hava atmaktır. Ancak Urmila haber başlayınca rezil olur. Çünkü haberciler Rashi ve Urmila yerine Gopi’nin turşularını haber yapmışlardır. Haberciler turşuları öyle överler ki haberi izleyen herkes Gopi’nin turşularının peşine düşer. Modi konağının telefonları susmak bilmez. Hatta Kokila’nın azılı düşmanı Savita bile gelip Gopi’den turşunun tarifini ister.

Gopi’nin ünü artarken Urmila bu durumu kabullenemez. Rashi’yi de alıp Gopi’nin turşularını manipüle edecek bir plan yapar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir