Masum 156.Bölüm Özeti- 25 Ağustos Salı

Urmila GELİN OLDU! Rashi Kuyuya DÜŞTÜ!

Masum dizisinde Urmila düğüne çağrılmayıp üstüne de Kokila’dan laf yeyince altta kalmamak için plan yapar. Bu plan çerçevesinde tatlıları komşulara dağıtırken hepsini düğüne de çağırır. Kokila sessiz ve sakin bir düğün isterken Urmila onu sinir etmeyi yine başarır.

Jigna ise yukarıda düğün için hazırlıklarını yapmaya başlamıştır. Ancak Jigna’nın durumu pekte  iç açıcı değildir. Kokila kardeşinin bu halini görünce epey şaşırır ancak durumu ona çaktırmaz. Bu arada Samir de gelir. O da damatlığını giymiş sessiz aile arasında düğün yapılacağından memnundur. Tabi Urmila’nın sürprizini görene kadar. Kapı çalıp başta Savita olmak üzere tüm komşular eve doluşunca herkes şoke olur.

Kokila tüm bunların Urmila’nın başının altından çıktığını elbette anlar. Ancak düğüne ve misafirlere saygısızlık etmemek için sessiz kalır. Misafirlerle ilgilenme ve hizmet etme işini ceza olarak Urmila ve Rashi’ye devreder.

Tüm bu aksiliklerden sonra nikah için artık her şey hazırdır. Peder ve damat adayımız Samir Jigna’yı bekliyordur. Gopi Jigna’yı çağırmak için odaya gider ancak Jigna odada yoktur. Oldukça endişeli olan Jigna bu strese dayanamayıp evden kaçmıştır. Gopi apar topar Kokila’nın yanına gider ve durumu ona haber verir. Kokila’nın liderliğinde Rashi ve Gopi Jigna’yı aramaya koyulurlar. Aşağıda damat ve misafirler beklerken Kokila ve kızların Jigna’yı bir an önce bulmaları gerekiyordur.

Bu arada Jigna’nın kaçışı büyükanne tarafından da öğrenilir. Büyükanne Kokila’ya biz ortalığı oyalayacağız siz hemen Jigna’yı bulun der. Kokila ve kızlar dışarıda Jigna’yı ararken Rashi olanları Urmila’ya yetiştirir. Urmila ise hazır gelin ortalıkta yokken odasına gidip gelinin mücevherlerini ve gelinliğini giyer.

Diğer yanda Rashi Jigna’yı saçından tanır ve Kokila’ya haber verir. Kokila Jigna’yla uzun bir konuşma yapar. Daha önce olduğu gibi yine düğünü terk etmesinden yakınır. Toplumsal değerleri hatırlatan Kokila Jigna’ya rest çeker. Jigna ise kararından vazgeçip Kokila’nın peşinden giderek düğüne gideceğini söyler.

Bu arada Hetal Urmial’yı gelinlikle görünce şoke olur. Urmi, Jigna düğünden kaçtı kimse anlamasın diye onun yerine geçtim der. Nitekim Urmila istemeden de olsa Modilere yardım etmiş olur. Savita bir anda odaya gelince Urmila hemen kafasını kapatır. Savita, Urmila’yı kolundan tuttuğu gibi aşağıya indirir.

Urmila ikinci kez evlenmek üzereyken Kokila ve kızlar ise trafiğe takıldıkları için bir türlü konağa gelememişlerdir. Jigna düğüne yetişmek için taksiden Kokila’yı alıp dışarı çıkar. Yolda gördüğü motora atlayan Jigna, Kokila ile birlikte düğüne doğru yola çıkar. Rashi ve Gopi ise taksiyle yolculuğa devam ederler. Kokila ve Jigna eve gelince Urmila’yı gelinlik içinde görünce şoke olurlar. Hetal Urmila’yı dışarı çıkartıp gelinleri değiştirir. Düğün başarıyla yapılır.

Gopi ise taksiyle gitmekten sıkılıp yürümeye karar verir. Rashi ise taksiciye ödeme ile uğraşırken geride kalır. Gopi’nin ardından yetişmeye çalışan Rashi, yürürken önündeki çukuru görmez ve derin bir kuyuya düşer. Yardım için bağıran Rashi telefonunu da kuyunun dışına düşürmüştür. Üstüne köpek de gelip Rashi’nin üzerine pisler.

Tabi düğünden sonra Rashi’nin yokluğu konakta hissedilir. Urmila yaygaralar koparır. Kokila’yı suçlar. Jigna’ya düğünden katığın için kızım kayboldu der.  Jigar telefonunu arasa da Rashi’ye ulaşamaz. Rashi’yi bulacak kişi ise Gopi olur. Şans eseri Gopi telefonu görüp Rashi’nin çukura düştüğünü öğrenir. Ağlayarak konaktakilere haber verir. Tüm konak kuyunun yanına gidip Rashi’yi kurtarmak için harekete geçer.

Kuyuya ip sarkıtılır, merdiven konur ancak Rashi kurtarma işi bir türlü başarı ile sonuçlanmaz. Hava kararmaya başlar. Urmila kızı için feryat ederken doktorda gelip durumun kritik olduğunu söyler. Uzun süre havasız kalmasının onun ölümüyle sonuçlanabileceğini söyler. Kurtarma ekibinin de bir türlü gelmeyişi herkesi iyice strese sokmaya başlar. Kokila ise giderek kötüleşen Urmila’yı eve yollatır. Ona Rashi’yi kurtaracağına dair söz verir. Sizce Rashi kuyudan kurtulabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir