Masum 155.Bölüm Özeti- 24 Ağustos Pazartesi

Jigna EVLENİYOR! Konakta Düğün Vakti!

Masum dizisinde Kokila ve Parag’ın arası düzelmiştir. Kokila bahçede çamaşırları toplarken Rashi yine rahat durmaz. Suyun vanası ile oynayarak aniden çalıştırır. Kokila, Jigna ve Rashi bir anda suların altında kalırlar. Tabi bu durum Kokila’yı çileden çıkarır. Hortum patladığı içinde vana kapanmaz. Kokila tamir için tesisatçı çağırır.

Diğer yandan Jigna ise İnternetten tanıştığı erkek arkadaşını evdekilerle tanıştırmak istiyordur. Jigna bu durumdan Rashi’ye de bahseder. Jigna hazırlanmak için odasına giderken kapı çalar. Kapıda Jigna’nın sevgilisi vardır ancak Kokila onu tamirci sanıp terasa gönderir. Adamcağız tek söz söyleyemeden bir anda tamirci olmuştur. Üstelik sudanda ıslanmıştır.

Bu arada kapı tekrar çalar. Rashi kapıyı açtığında karşısında tesisatçıyı görür. Tesisatçıyı Jigi’nin erkek arkadaşı zanneder. Ayrıca Jigna’nın böyle bir adamla nasıl takıldığına anlam veremez ve onu içeri alır. Sonra Kokila’ya adamı Jigna’nın sevgilisi olarak tanıtır. Kokila bu durumdan dolayı delirir. Bu adamla nasıl evlenir, evlenemez diye itiraz eder. Tesisatçı ise kendini açıklamaya çalışır. Ancak karşısındakilere kendini anlatamaz.

Jigna’nın sevgilisi Samir ise Gopi’ye sonunda kendisini tanıtmıştır. Bu arada Jigna’da aşağıda tesisatçının sevgilisi olmadığını Kokila’ya anlatır. Böylelikle yanlış anlaşılma sona ermiş olur. Tabi yanlış anlaşılma sona erse de Jigna’nın öfkesi devam eder. Çünkü Kokila internetten tanıştığı biriyle evlenme fikrine hiç sıcak bakmaz. Gelenekselci biri olan Kokila için bu tarz bir evlenme biçimi hiçte kabul edilir cinsten değildir. Tabi Samir Kokila’nın bu sert sözlerinden sonra konaktan ayrılır.

Diğer yandan Ahem’de annesi ile aynı fikirdedir. Jigna’nın evlenmesi fikrini kabul etmiyordur. Ahem’in fikrini değiştirecek kişi ise Gopi’dir. Gopi Ahem’e bende okumak için geç bir yaştaydım ama bak okudum der. Jigna’nın da bir hayat arkadaşına ihtiyacı var der. Ahem Gopi’nin bu güzel düşünceleriyle birazda olsa ikna olur.

Jigna ise odasına çekilip yemek yemiyordur. Gopi Jigna için endişelenip ona kahvaltı götürmek ister ancak Kokila ona karşı çıkar. Jigna’nın rol yaptığını küçükken de böyle olduğunu söyler. Gopi Kokila’ya Jigna’ya bir şans verilmesini söyler. Ancak Kokila bu konudaki düşüncelerinde emindir. Gopi’ye bu işe karışmamasını söyler.

Tabi Nani’nin gelişi Kokila’nın tüm kararlarını gölgede bırakacaktır. Nani kızı Jigna’nın evlenmek istediğini öğrenince onu destekler. Tam tersi Kokila’nın laflarını ise ağzına tıkar. Jigna’nın evlenmesine onay verir. Kokila hariç herkes bu duruma çok sevinir.

Jigna hemen Samir’i kahve içmeye çağırır. Nani Samir ile tanışır. Samir kendinden bahseder. Kuyumcu olduğunu söyler.  Rashi zengin bir eniştenin gelecek olmasına çok sevinir. Belki ona kıymetli mücevherler hediye edebilir diye düşünür.

Nani’nin gelmesiyle pasifize olan Kokila yine işlere karışacak bir bahane bulur. Jigna sade bir nikah isterken Kokila düğün yapılması gerektiğini söyler. Böylelikle düğün için süslemeler, gelinlik damatlık kıyafet hazırlıkları yapılmaya başlanır.

Jigna odasına çekilip güzelleşmek için hazırlıklara başlar. Kolyelerini seçer, planlamalarını yapar. Ancak aksilikler olmazsa olmazdır ve Jigna’nın da başına aksilikler gelmeye başlar.  Duştan sonra saçlarının boyası açılmış ve saçları çok kötü olmuştur. Kendini aynada gören Jigna bağırmaya başlar.

Jigna’nın imdadına Rashi yetişir. En azından düğünü idare etmesi için ona peruk alacağını söyler. Bu amaçla güzellik salonuna giden Rashi oradan peruk alır. Rashi tekrar sakarlık yapıp bu seferde peruğu kutudan çıkarmaya çalışırken parçalar. İşi Gopi’ye yıkmak için peruğu ona verir ve Jigna’ya vermesini ister. Gopi yine işleri çözen kurtarıcı melek gibi perukta ki yırtığı görür. Onu güzelce tamir edip Jigna’ya verir. Bu arada Urmila da düğüne gelmek için Kinajl’i kullanır. Aslında düğüne davet edilmemiştir. Tabi Urmila davet edilmemesinin acısını çıkarmak için düğüne yine planlar peşinde koşar.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir