Masum 154.Bölüm Özeti- 23 Ağustos Pazar

Gopi Tüm SORUNLARI ÇÖZDÜ! Rashi DELİRDİ…

Masum dizisinde Parag ve Kokila’nın aralarının bozulması konakta en çok Ahem’i mutsuz eder. Gopi’de Kokila’nın moralinin bozuk olduğunu söyleyince Ahem’in sinirleri daha da gerilir. Annesine düşkün olan Ahem tüm olanlardan Parag’ı sorumlu tutar.

Ahem babasıyla konuşmak için onun yanına gider. Tüm bu olaylardan Parag’ı sorumlu tutan Ahem ona epey tepki gösterir. Onun yüzünden annesinin konakta zor duruma düştüğünü anlatır. Parag ise Ahem’i susturarak ona karşı koyar. Kokila’nın haksız yere kendisini suçladığını söyleyen Parag olayların çıkış sebebi olarak Kokila’yı gösterir. Parag’ta Kokila konusunda epey dolmuştur. Nitekim Kokila’nın ketum tavırlarını düşününce Parag’a hak vermemek mümkün değil.

Ahem ise babasından duyduğu sözlerden sonra ona karşı tavrından dolayı üzülür. Olay onun tahmin ettiğinden de farklı bir boyuttadır. Ahem yüreğini Gopi’ye açar. Üzüntüsünü ona anlatır. Gopi de Ahem de bu konuda epey üzgündürler. Ancak ikili dayanışma içinde bu sorunun üstesinden gelmeye karar verirler.

İkili bu kararı verirken Parag ve Kokila arasındaki gerilimde devam eder. Parag Kokila’ya karşı çok kırgındır. Kokila ise yaptıklarından pişman ancak bir o kadar da gururludur.

Bu arada mikserimiz Urmila ise konağa gelmiş ortalığı nasıl daha fazla karıştırırım diye fırsat kolluyordur.

Jigar ve Ahem’in ise iş konusunda yardıma ihtiyaçları vardır. Toplantı öncesinde bazı çizimlerin yapılması gereklidir ve ikili birini bulamamışlardır. Gopi’nin fikriyle bu iş Parag’a verilmesi kararlaştırılır. Gopi’nin bu güzel fikri Ahem’i mutlu eder.

Parag başta bu teklifi endişelendiği için kabul etmek istemese de Ahem ve Jigar’ın ısrarlarıyla yapacağını söyler.  Yarınki toplantıdan öncede teslime edecektir. Parag çalışıp çizimleri so derece iyi bir şekilde hazırlar. Ancak Rashi işleri karıştıracak bir sakarlık yapar. Gopi’in bu fikri vermesinden ve Parag’ın da iyi iş çıkarmasından dolayı agresif olan Rashi elindeki meyve suyunu yanlışlıkla çizime döker. Tüm çizim mahvolmuştur. Rashi hemen suç noktasından kaçar.

Parag ise çizimini evdekilere göstermek için getirdiğinde halini görüp şok olur. Kokila Rashi’nin şüpheli hareketlerinden işkillenir.

Şirag ise bu hatadan dolayı delirir. Herkesin içinde Parag’ı azarlayarak bu işi ona vermemeliydiniz der. Parag emeğinin mahvolması bir yana işittiği sözlerden dolayı da ayrı üzülür.

Tüm olayı çözecek isim Gopi olur. Kokila’yı yanına çağırıp çizimi bir şekilde yapmalıyız der. Parag’ın mahvolan motivasyonunu ise tek yerine getirecek isim Kokila’dır. İkili mini bir plan yaparlar. Gopi projeyi tekrar çizmeye çalışarak yardıma muhtaç gibi davranır. Parag ise Kokila ve Gopi’yi görünce onlara yardım etmek ister. Kokila’nın da motive edici sözleriyle Parag çizimi yeniden yapmaya başlar. Toplantıya ise 2 saatlik bir süre kalmıştır.

Rashi ise etrafta endişeli dolaşıp yaptığı suçu temizlemeye çalışıyordur. Nitekim işler çözülünce sıranın ona geleceğini iyi biliyordur.

Bu arada müşteriler gelir. Modiler onları çok iyi karşılarlar. Parag ise son anlarda da olsa çizimi yetiştirip işin alınmasında büyük rol oynar. Parag’a kötü sözler söyleyen Şirag ondan özür diler.

Tüm işler bitince Kokila herkesi toparlayıp çalışma odasına götürür. Yerde duran ayak izi sayesinde çizimleri kimin mahvettiği ortaya çıkacaktır. Koki önce Gopi’nin ayak izine bakar ancak yerdeki ile uymaz. Daha sonra Rashi’ye bakacakken Jigna su dökerek izi kaybeder. Böylelikle Rashi son anda yırtmış olur.

Parag’ın başarılı olmasıyla konakta gerilim azalmıştır. Üstüne Ahem’in pasta alarak anne ve babasının yıl dönümünü tekrar kutlatması tüm gerilimi yok eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir