Masum 153.Bölüm Özeti- 22 Ağustos Cumartesi

Kokila Her Şeyi YANLIŞ ANLIYOR!

Masum dizisinde Ahem Gopi için kendi elleriyle yeşil çay hazırlar. Gopi bu durumdan çok etkilenirken Ahem’in onun için yaptığı çayı da çok beğenir. Kokila ise Parag ve Jigna’yı kıskanmaya başlar. Nitekim Kokila bu kıskanma ve şüphelenme işinde haklı gibidir. Jigna ve Parag gereğinden fazla samimidir. Üstelik Kokila’nın önünde gülüşüp el ele tutuşurlar.

Gopi ise uzaktan Kokila’nın durumunu anlar. Ne de olsa o da aynı badireleri bir çok defa yaşamıştı. Kokila epey triplere girip ortamdan ayrılır. Gopi ise çok geçmeden olayların gerçek yüzünü öğrenir. Jigna Parag’la konuşup Kokila ile yıl dönümleri için plan yapmaktadırlar. Jigna bu durumu Ahem ve Gopi’ye de açınca Gopi olayların iç yüzünü öğrenir.

Jigna’nın talimatları doğrultusunda tüm konak birleşip yıl dönümü hazırlıkları için son sürat çalışırlar. Parag ve Jigna’da yine sık sık baş başa kalarak bu konu üzerinde konuşurlar. Kokila da bu durumu görünce epey bozulur. İkilinin kahkahası neşesi eksik olmuyordur. Kokila ince ince laflar soksa da bu duruma büyük bir tepki veremez.

Bu arada Gopi de yıl dönümü için fotoğrafları ayıklıyordur. O esnada gelen Kokila, Gopi’yi çok endişelendirir. Gopi az kalsın tüm gizli planı ele verecekti. Tabi Gopi’nin başka bir görevi daha vardır. O da Kokila’yı konaktan uzaklaştırmak.

Gopi bu amaçla Kokila’dan tatlı ister. Gopi’nin hamile olmasından dolayı Kokila asla onu kırmak istemez. Ancak tatlı için malzemeler alınması gereklidir. Kokila malzemeleri aldırma işini Meet’i ye verir ancak Meet’i Hetal meşgul ediyordur. Koki sırayla Ahem, Jigar, Rashi, şoför herkese soracak ancak hepsi bir bahane bularak Kokila’yı geri çevirecektir. Koki son olarak eşi Parag’dan malzemeleri almasını ister. Parag ise başının ağrıdığını ve kendisini iyi hissetmediğini söyleyerek Kokila’yı reddeder.

Kokila’nın ise başka çaresi kalmamıştır. Mecburen kendisi gidecek ve malzemeleri alacaktır. Kokila çıkar çıkmazda konakta son surat hazırlıklar süslemeler yapılmaya başlar. Her yer çiçekler süslerle donatılır. Bir ara kapı çalınca herkes Kokila’nın geldiğini düşünüp endişelenir neyse ki gelen Ahem ve Jigar’dır.

Her şey neredeyse hazırdır. Ahem Gopi’nin fotoğraflardan yaptığı çerçeveyi görünce durumu çok beğenir. Ahem’in güzel sözleri de Gopi’yi mutlu eder. Bu arada Jigna en önemli şeyin eksik olduğunu fark eder. O da yıl dönümü pastasıdır. Herkes pasta olmayınca mutsuz olurken Parag Jignayı’da alıp pasta almaya çıkar. Bu arada Kokila’da dışarıda malzemeleri alıp dönecektir.

Kokila tam bu esnada Parag ve Jigna’yı arabada görür. Zaten ikilinin samimi hareketlerinden şüphe duyuyorken bu olay Kokila’yı çileden çıkarır. Hemen Parag’ı arayan Kokila ona ne yaptığını sorar. Parag ise yalanını devam ettirip evde hastayım yatıyorum der. Kokila’nın bu yalanla birlikte kan beynine sıçrar.

Modiler ışıkları kapatmış sürpriz için Kokila’yı beklerken Koki kapıdan girer. Hışımla içeri giren Kokila’nın gözü dönmüştür. Parag’a ağzına geleni söyleyen Kokila onu ihanet ve yalancılıkla suçlar. Parag ise tek bir söz dahi edemez. Kokila’yı susturacak şey ise ışıklar yanınca gördükleri olur. Onun için hazırlanmış sürprizi gören Kokila şaşırır. Jigna ona senin için sürpriz hazırlamıştık ancak sen bunu hem bozdun hemde ben ve Parag’ı küçük duruma düşürdün diye ağır laflar eder. Kokila ne diyeceğini bilemez. Çünkü onun için yapılan tüm etkinliği mahvetmiştir.

Jigna ise tüm bu olanlardan sonra konaktan gitmeye karar verecektir. Kokila ise tüm bu sürprizi mahvetmenin pişmanlığıyla ne yapacağını bilmez haldedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir