Masum 151.Bölüm Özeti- 20 Ağustos Perşembe

Minik Köpek Ahem ve Gopi’yi YAKINLAŞTIRIYOR!

Masum dizisinde Rashi Jigar konusunda sürekli başarısız olmuştur. Çamaşırları toplamak için bahçeye inen Rashi orada Jigna ile karşılaşır. Jigna dediğimiz gibi Kokila’nın zıttı bir karakterdir. Rashi içinde oldukça sıcak kanlı biridir.

Aniden bastıran yağmur Rashi’yi paniğe sokar. Hızlıca çamaşırları almaya yağmurdan kaçmaya çalışır. Ancak Jigna yağmurdan kaçmaz. Aksine Rashi’yi de yağmura çekerek anın keyfini çıkarıp yağmurda ıslanırlar. Jigna bu sohbette Gopi ile Ahem’in arasının bozuk olma sebebini de öğrenir.

Jigna bu durumu Kokila’ya açıp ikiliyi rahat bırakmasını dile getirir.. Ancak Kokila oldukça kararlıdır. Aile içi meselelerine karışmamasını ister.

Diğer yanda Urmila’da Rashi’yi sıkıştırmaya devam eder. Rashi, Jigar ile yakınlaşmayı tekrar dener. Ve ikili epey bir aksilikten sonra yakınlaşmayı başarırlar. Artık gerçek bir karı koca olmuşlardır.

Ahem’in Gopi’yle nasıl barışacağını düşünmeye devam eder. Ancak Kokila ikili arasında resmen duvar gibi dutuyordur. Gopi gece Kokila ile yatarken Ahem’le birlikte olduğu fotolarına bakar. Diğer yandan Ahem de geç saate kadar işte çalışsa da Gopi  aklında çıkmaz. Konağa dönen Ahem’i ise bahçede minik bir sürpriz karşılar. Ahem küçük köpeğe oldukça şefkatle yaklaşır. Onu besleyip sever. Konağa giren Ahem’i kapıda ise Gopi karşılar. Gopi gece uyuyamamıştır.

Ahem Gopi ile konuşup özür dilemeye yeltense de Gopi onu dinlemeden mutfağa kaçar. Ahem’e yemek hazırlar. Ahem mutfağa gidip orada da konuşmaya çalışır ancak Gopi yine yanından ayrılır. Ahem Gopi’nin kolundan tutmak istese de Gopi Koki’nin sözünden çıkmamaya kararlıdır.

Ertesi sabah uyanan Rashi ise oldukça mutludur. Hemen Urmila’yı arayarak müjdeyi verir. Urmila da bu duruma oldukça sevinir. Rashi’nin de Gopi gibi evin gözdesi olmasını istiyordur.

Ahem sabah uyanınca işe gitmek için hazırlanır. Minik köpek bahçede duruyordur. Ahem küçük köpeği sevdikten sonra arabaya biner ancak minik köpeğin Ahem’e sürprizi vardır. Gizlice arabaya binen köpek Ahem’le birlikte işe gelmiştir.  Ahem küçük köpeği kucağına alıp ofise götürür. Çalışanlar Ahem’i böyle görünce oldukça şaşırırlar. Oldukça sert mizaçlı olan Ahem’in minik bir köpeğe böyle şefkat göstermesi şaşırtıcıdır. Ahem yavaş yavaş baba olmanın bilincine varıyordur.

Ahem yemeğini yerken minik dostunu da unutmaz. Ancak aklında hep Gopi vardır. Gopi’den özür dilemek isteyen Ahem  şansını bir daha denemek için Gopi’yi  arar. Ancak bu girişimde küçük köpeğin Ahem’in kucağına atlamasıyla son bulur. Köpek atlarken telefonun fişini çıkartır.

Ahem gibi Koki’nin kardeşi Jigna’da olayları düzeltmek için çabalıyordur. Ancak o da Kokila yüzünden başarısız olur. Koki resmen kimseye konuşma fırsatı vermiyordur. Ahem işten döndüğünde Kokila ile konuşmak istediğinde Koki Jigna’da olduğu gibi tüm lafları Ahem’in ağzına tıkar.

Bu arada Ahem minik köpeği eve getirmiştir. Gopi köpeği odada görünce şaşırır. Ahem’in hayvanlara karşı bu hoş görüsü Gopi’yi mutlu eder. Gopi köpeğin kirlendiğini Ahem’e söyleyerek onu yıkamak ister. İkili bir ebeveyn gibi köpeği yıkarlar.

Köpek Gopi ile Ahem’i bir nebzede olsun yakınlaştırmıştır. Ancak minik köpeğin konaktan kaçması Gopi’nin hayatını tehlikeye atacak büyük bir olaya sebep olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir