Masum 149.Bölüm Özeti- 18 Ağustos Salı

Kokila, Ahem ve Gopi’yi AYIRDI! Baba Olma KORKUSU!

Masum dizisinde konağa giren çocuklar Ahem’in çileden çıkarmışlardır. Çocuklardan biri Ahem’in dosyalarını karıştırırken diğer Ahem’in bilgisayarını kırmıştır. Ayrıca odaya dalan canavarlar yatakları dağıtıp banyonun bile altını üstüne getirmeyi başarmışlardır. Ahem ise bu kadar şeye haliyle dayanamaz ve çocukları sevmediğine dair sözler söyleyerek öfkelenir. Gopi Ahem’in çocuklara karşı bu tavrını görünce endişelenir. İkilinin bebekleri olacakken Ahem’in bu tavrı oldukça endişe vericidir.

Gopi göremese de Ahem’in ona sevgisi tamdır. Gece Gopi’nin yanına yatıp onu izler. Bebek zarar görmesin diye de aralarına yastık koyar.

Urmila’nın gönderdiği yatakla birlikte Jigar’a sürpriz yapmak isteyen Rashi için ise işler yine ters gider. İkili yatağa atladıklarında Rashi’nin tokası yatağı deler. Su yatağı bir anda etrafın suyla dolmasına sebep olur. Her yer sırılsıklam olmuş Rashi’nin planları da haliyle suya düşmüştür.

İkili tüm gece etrafa dolan suyu temizlemekle uğraşıp dururlar. Üstelik yatakları mahvolduğu içinde yerde yatmak zorunda kalırlar.

Ertesi sabah büyünanne ve Koki Gopi’nin odasına gelip ona bir cd verirler. Bu cd’de ebeveynlik lie ilgili öğretici bilgiler vardır. Ahem ise bu esnada uyuyordur Uykusu bölününce aksileşen Ahem ebeveynlik cd’sini önemsemez ve soğuk bir hava oluşturur.

Konaktakiler yavaş yavaş kahvaltıya geçtiklerinde Kokila zemindeki suyu görüp ne olduğunu sorar. Gopi hamiledir ve bu su onun kayıp yaralanmasına sebep olması içten bile değildir. Neyse ki Jigar suyu kendisinin döktüğünü söyleyerek olayı kurtarır. Rashi ise tüm gecenin yorgunluğuyla odasından bile çıkamaz.

Gopi’nin hamileliğiyle birlikte konakta yine tören hazırlığı vardır.  Tüm tören hazırlıkları yapılmış insanlar gelmiştir. Ahem de törene gelir ancak bu tören onun sınırlarını bir hayli zorlayacak olaylara sebep olacaktır. Törene gelen misafirlerden birinin küçük afacan çocuğun tipinden dahi yaramazlık yapacağı belli oluyordur.

Nitekim çocuk gelir gelmez tören esnasında Ahem’in boynuna çıkar. Elindeki oyuncak sesli tabancayla Ahem’i çileden çıkaracak şekilde davranır. Yani Ahem’in de çilden çıkmaması şaşılacak bir şey. Çocuk gürültülü oyuncağını adamın kulağına dahi sokup çalıştırır. Dua esnasında bile çocuk onca kişinin içinde Ahem’i bulup parmağını yanağına gözüne sokuşturup durur. Ahem’i deyim yerindeyse baba olacağına pişman ettirmek için gelmiştir.

Nitekim Ahem’de tören sonrası tüm hıncını çocuğun köşede unuttuğu oyuncaktan çıkarır. Gopi’den silahı isteyen Ahem onu yere fırlatıp kırar. Gopi Ahem’in bu hareketin’den çok korkarken Modiler’de sese toplanıp gelir. Kokila Ahem’e neler olduğunu sorunca Ahem yine patlar ve baba olmak istemediğini söyler. Bu söz Kokila’yı deliye çevirir. Ahem’i evlatlıktan atacak noktaya varan sözler söyleyen Kokila, Gopi ve bebeğinin sorumluluğunu üstüne alır. Diğerleri araya girip Kokila’yı sakinleştirmeye çalışsa da başaramazlar.

Kokila hızını alamaz. Gopi’nin odasına gidip onun eşyalarını toplar ve ikiliyi ayırır. Gopi gözyaşı dökerken Ahem annesini durdurmaya çalışır. Ancak Kokila sinirliyken gözü hiçbir şey görmüyordur.

Gopi ise yalnız bir başına kalakalmış hisseder. Kokila ona sarılıp ben senin hem annen hem de ailenim der. Ondan üzülmemesini ister. Büyükanne ve evdekiler bu duruma oldukça üzülürler. Kokila’yı vazgeçirmeye çalışsalar da Koki kararlıdır. Ahem’in baba olmak için kendini hazır hissedinceye dek Kokila bu oyunu sürdürecektir.

Öte yandan Ahem ise oldukça üzgündür. Kendini doğru ifade edememiş ve olaylar kontrolden çıkmıştır. Aslında onun bu tepkisi yeni baba olmanın psikolojik korkusu ve sürekli karşısına çıkan afacanların onun bu psikolojisini daha da kötüye sokmalarının sonucudur.

Bu arada Rashi ise iki büklüm Urmila’nın karşısına çıkar. Urmila’ya olanları anlatır. Urmi ise Rashi’yi beceriksizlikle suçlar. Urmi Rashi’ye Jigar ile yakınlaşmasını söyler. Rashi ise yeni planlar yapmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir