Masum 147.Bölüm Özeti- 16 Ağustos Pazar

Ahem: Seni Seviyorum GOPİ! Aşk Başlasın…

Masum dizisinde Anita konaktan gitmiş Gopi’nin hamilelik şüpheleri ise ortama bambaşka bir hava katmıştır. Gopi kafasında soru işaretleriyle büyükannenin yanındadır. Büyükanne dolabını düzenlemektedir. Gopi’den sandığını kenarı çekmesini ister. Ancak Gopi’nin aklı radyoda duyduklarındadır. Hamile olduğunu düşündüğü için sandığı kaldırmakta tereddüt eder. Ağır taşımanın bebeğe zarar verebileceğini duymuştur. Gopi sandığı taşıma işini Rashi’ye verip oradan kaçar. Rashi ise Gopi’nin kaytarma peşinde olduğunu düşünüyordur.

Gopi’nin şüpheleri çamaşırları yıkamak için makinanın yanına gidince de devam eder. Deterjan kokusu Gopi’nin burnuna burnuna vurunca Gopi’nin midesi bulanır ve kusma hissi gelir. Rashi ise Gopi’yi uzaktan izleyip neler olduğunu anlamaya çalışır. Ardından profesyonel ortalık karıştırıcı Urmila’yı arayıp olanları anlatır.

Urmi Rashi’nin anlattıklarını dinleyince hemen teşhisi koyar. Gopi hamiledir der. Bunu öğrenmek için Rashi’den Gopi’yi sıkıştırmasını ister. Rashi Gopi’ye bir takım işler yaptırıp onu içirmeye çalışır. Gopi yine rahatsızlık hissedince Rashi hamile olduğunu söyler. Gopi’de bunu itiraf edince Rashi koşa koşa salona gidip Gopi’nin hamile olduğunu herkese duyurur. Bu haber herkesi mutlu ederken Ahem’de büyük bir şaşkınlık yaratır. Holi günün hatırlamayan Ahem çocuğun nasıl olduğunu anlayamaz. Bu arada Kokila, büyükanne, Hetal herkes Gopi’yi tebrik eder.  Büyükanne ikiliyi oturtup hayır duası eder.

Rashi teyze olacağı için çok mutludur. Urmila ise Rashi’yi arayıp kızın aklına kötü fikirler sokmaya çalışır. Gopi hamile olursa sen evin eziği olacaksın diye onu kışkırtmaya çalışır. Rashi Urmila’ya dirense de bu direniş ne kadar sürecek muammadır.

İş yerine giden Ahem’in aklındaysa tek soru işareti vardır. Çocuk nasıl oldu? Ahem bebeğe bile sevinemez. Çünkü olayların nasıl olduğunu bilmiyordur. Evde ise Gopi el üstündedir. Kokila ve Hetal ona özel meyveler soyup yedirir ve dikkatli olmasını tembihler.

Ahem ise işten dönmüş odasına geçmiştir. Gopi’den çay ister. Ardından kıyafetlerini çıkarırken zorlanır. Yanığın etkileri hala devam ediyordur. Ahem’in imdadına Gopi yetişir. Onun yanıklarına merhem sürer. Ahem ise Gopi’ye hamileliğin nasıl olduğunu sormanın yolunu arıyordur.

Gopi cevap vermekten kaçınsa da Ahem için puzzle birleşmeye ve anılar zihninde canlanmaya başlar. Ahem Gopi’nin elinden tutup holide olanları sorar. Artık ikili tüm gerçeği biliyordur. Ahem Gopi’ye olanları neden anlatmadığının hesabını sorarken Gopi gözyaşlarını tutamaz. Söylememesinin sebebini ise utandığı için olduğunu söyler. Ahem Gopi’nin göz yaşlarını siler ve ardından sarılıp onu sevdiğini söyler.

Gopi yine heyecanlanıp kaçmaya yeltense de Ahem Gopi’nin ellerinden tutup öper. Ahem’in mutluluğuna diyecek yoktur. Eski Gopi dizinin cefasını çekerken yenisi mutlulukla giriş yapmış olur.  Tabi Gopi bunca güzel olaydan sonra koşarak sunağa gider ve dualar eder.

Akşam olduğunda ise ikili ilk kez aynı yatakta uyur. Ahem Gopi uyuduktan sonra uyanıp onu izler. Ancak Gopi ve bebeğine zarar gelmesinden korktuğunu düşünüp tekrar koltuğa yatar. Ayrıca Gopi’ye gül vermek ister ancak utanıp veremez.

Ertesi gün Ahem Gopi’yi doktora götürür. Dönüş yolunda Ahem Gopi’ye dondurma yedirip onunla ilgilenmeye devam eder.  

Urmi ise suyu bulandırmak için çabalamaya devam eder. Rashi’yi arayıp çocuk yapmasını bile ister. Aksi taktirde hizmetçi olacaksın der. Rashi Urmila’yı umursamasa da Urmila vazgeçmek bilmez. Kadın telefonla bu işin olmayacağını anlayınca Modi konağına gelip yüz yüze kafasını karıştırmaya çalışır. Rashi’ye evin hizmetçisi olacağını evin yeni Meeti’si sen olacaksın şeklinde fikirler verir. Rashi hayal dünyasında Gopi’nin bebeğiyle ilgilendiğini ve ona bakıcılık yaptığını düşler. Bu hayal Rashi’nin aklını karıştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir