Masum 144.Bölüm Özeti- 13 Ağustos Perşembe

Gopi ve Anita, Ahem İçin YARIŞIYOR!

Masum dizisinde Anita sinsi planıyla hem görücülerden kurtulmuş hem de Ahem’in ona ilgisinin olduğu imajını yaratmıştı. Gopi Ahem’in bu cevabına şaşırırken Kokila sorgular. Ahem ise zorla bir evliliğin kurulamayacağını söyler. Koki nedenini daha fazla sorgulamak istese de Hetal araya girerek onu durdurur. Ahem’e güvenmesini ister.

Urmi ve Rashi ise bu durumdan hiç memnun değillerdir. Anita’nın kararı öncesi Ahem’in yanına gittiğini gören ikili ne konuşulduğunu bilmediği için olayı anlayamaz.

Anita ise Kokila’nın yanına gidip planının ikinci kısmını devreye sokar. Evlenmek istediğini ancak Ahem’in sürekli buna engel olduğunu söyler. Ahem’in zorla evlendirildiğini hala kalbinde Anita’ya olan aşkının yer aldığını anlatır. Tabi ki Kokila bu fikre karşı durur. Ahem’in Gopi’yi sevdiğine emindir. Bu arada Urmila’da gelip Anita’yı kötülemeye çalışır. Ahem ile konuştuğunu söyleyerek bir işler olduğunu dile getirir.

Kokila ise bu dallanıp budaklanan aşk oyununa son vermek için Anita’ya meydan okur. Ahem’in onu sevdiğini kabul edilebilmesi için Gopi ile yarışa gireceklerdir. Urmila’da bu fikri sever. Hatta Gopi’ye yardım edip kazanmasını sağlama planları yapar. Bu meydan okuma ise iyilik fedakarlık üzerinedir. Konakta kim daha fazla iyilik yapıp karşılığında da topladığı para fazla olursa o yarışı kazanacaktır.

Kokila hem Anita hem de Gopi’ye bu meydan okumayı anlatır. Anita profesyonel olduğu için ne yapacağını biliyordur. Tam tersi Gopi ise ne yapacağını bilemez. Koki ona kalbinin sesini dinlemesini söyler.

Urmi ve Rashi ise Gopi’ye yardım için plan yaparlar. İki oje hazırlayıp Gopi ve Anita’dan sürmesini isteyecektir. Ojenin biri kötü diğeri ise iyidir. Anita kötü ojeyle sürmeyi beceremezken Gopi iyi ojeyle işi halleder. Urmila’da bunun karşılığında ona 100 rupi para verir. Gopi parayı aldığı için mutlu olurken Anita üzülür.

Ancak Gopi Urmi ve Rashi’nin mutfakta konuşmalarını dinleyip bunların bir oyun olduğun öğrenir. Ardından Urmi’ye parayı geri vererek hile yapmak istemez. Urmi ise Gopi’nin bu saflığına sinir olur. Anita ise durumu lehine çevirmek için büyükannenin odasında gördüğü tespihi koparıp yere döker. Amacı tespihi toplayıp büyükannenin takdirini kazanmak ve ondan para almaktır.

Tabi Anita büyük annenin çıkardığı bozuklukları görünce planından vazgeçer. Omzu ağrıyormuş gibi yaparak koparttığı tespihleri dahi toplamadan oradan sıvışır. Anita’dan sonra odaya Gopi gelir. Tespihleri görür görmez toplamaya başlar. Büyükannede bozuk parayı Gopi’ye verir.

Anita ise konakta yeni bir av peşinde koşar. Gözüne Hetal’i kestirir. Onu mutfakta sıkıştıran Anita duygu sömürüsü yaparak Hetal’den 500 rupi alır. Oldukça mutlu olan Anita bu düelloyu kazanacağına emindir.

Gün sonunda Anita parayı Kokila’ya vererek kazanmanın rahatlığıyla sırıtır. Gopi ise büyükanneden alan bozukluğu verir. Ancak işler Anita’nın düşündüğü gibi olmaz. Gopi’nin aldığı bozukluk gümüş paradır ve değeri 500 rupiden fazladır. Böylelikle yarışmayı Gopi kazanmış olur. Gopi gerçek iyilikle Anita’yı bozguna uğratmıştır.

Bu arada Kokila’nın azılı düşmanı Savita gelir. Savita müzik yarışmasına Kokila’yı davet eder. Koki ise yarışmaya Anita ve Gopi’nin katılacağını söyler. Bu yarışmayı kim kazanırsa Ahem onun olacaktır. Gopi mabede gidip dua eder ve ilahi okur. Ahem Gopi’nin güzel sesini duyunca kendinden geçer. Ona doğru yaklaşır. Ahem bu dalgınlıkla ayağını vurunca ses çıkartır ve Gopi’nin ilahisi bozulur. Ahem özür dilemek için Gopi’ye yaklaşırken Gopi Rashi’nin saçma öğüdüyle Ahem’e yüz vermemeye devam eder.

Yarışmayı öğrenen Rashi ve Urmila ise planlar yapıp Anita’yı şarkı yarışmasında egale etmek isterler. İlaçlı tatlı yedirip Anita’nın sesini bozmak isterler. Ancak Gopi bu planı öğrenip engeller. Gopi hile yapmak istemez.

Tam tersi Anita’da Gopi için plan yapar. İlaçlı bir karışım hazırlayıp kaynatır. Ortam duman altı olunca Gopi bu durumdan etkilenir. Sesi de bu buhardan etkilenir. Gopi konuşmakta zorluk çekmeye başlar. Anita ise planın iş görmesiyle mutludur. Şarkı yarışmasını kim kazanacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir