Masum 143.Bölüm Özeti- 12 Ağustos Çarşamba

Ahem Anita’nın SİNSİ PLANINA DÜŞTÜ!

Masum dizisinde Anita Nileş ve ailesinden kurtulmuştu. Ahem ise Gopi’ye fazla parladığı için pişmanlık hissetmektedir. Kendini affettirmek için Gopi ile konuşmayı denese de bunu bir türlü başaramaz. Bu yüzden Gopi’ye mesaj atmaya karar verir. Mesajda geçen davet dönüşünde ona sert davrandığı için özür dilediği yazıyordur. Ahem tam mesajı yollarken Anita yine Ahem’in dibinde biter.

Kendi hayatının kötü gidişatını, düştüğü durumları anlatan Anita konuyu yine Ahem ile olan geçmiş ilişkilerine getirir. Yine Ahem’in elinden tutarak ona yakınlaşmaya çalışır. Bizim saflar safı Gopimizde kapıdan bu yakınlaşmayı görünce yine derin bir kedere gömülür.

Goi mutfağa gözyaşları içinde gidince Rashi onu görür. Gopi’den neler olduğunu öğrenen Rashi Gopi’ye akıl hocalığı yapmaya karar verir. Tabi Rashi’nin akıl hocalığı nasıl sonuçlar verecek göreceğiz ancak en başından bu zamana tüm olayların sebebi Rashi’dir. Ahem’in düğün odasında basılması, telefonla yapılan oyun hepsi Rashi’nin fikirleri.

Rashi’nin tam tersi Kokila ise Gopi’nin Anita ile mücadele etmesini ister. Ahem’i kazanmanın ve korumanın tek anahtarı Gopi’dedir. Ancak Anita oldukça dişlidir.

Gopi’yi tekrar mutlu edecek gelişme ise Ahem’den gelir. Gopi’ye özür mesajını gönderir. Gopi mesajı okuyunca çok mutlu olur. Ancak Rashi Gopi ile aynı fikirde değildir. Ahem’e hemen yüz vermemesi gerektiğini düşünüyordur. O yüzden telefonu Gopi’den alım özrünü kabul etmiyorum manasında hayır mesajı atar. Tabi Ahem bu mesaja şaşırır. Rashi’nin akıl hocalığı devam eder. Gopi Ahem ile konuşurken telefonunu alıp kapatır ve Gopi’ye kızar. Ahem konağa geldiğinde zorla Gopi’yi bağlayıp Ahem ile iletişim kurmasını engeller.

Tabi Ahem’de ister istemez Gopi’nin ona karşı soğuk davrandığını düşünmeye başlar. Gece olduğunda Gopi’de Rashi’ye uyarak uyuyor gibi yapıp Ahem’le konuşmaz. Ancak Anita ikiliyi rahat bırakmaz. Gece muhabbet etmek için Ahem’in odasına gider. Bu arada Anitayı takip eden Rashi’de gelir. 3 kız gece muhabbeti yapmak için Ahem’den müsaade isterler. Ahem sabah işe gideceği için uyur onlara katılmaz.

3’lü muhabbet ederlerken Rashi Anita’ya biraz hava atacak yurt dışı seyahatlerini anlatmak ister ancak pekte istediği gibi gitmez. Anita onunla dalga geçer. Rashi Anita’ya uyku ilacı içirip onu uyutur. Ertesi gün ise erkenden Anita’yı uyandırarak ona müjde verir. Anita ‘yi evlendirmek için görücü bir aile gelecektir.

Diğer yandan Gopi’nin saçma soğuk tavrı ise devam eder. Ahem’i uğurlarken onu görmezden gelmesi Ahem’i oldukça şaşırtır. Bu arada Anita ise kendisine gelecek görücü aile için bilgiler alır. Anita’nın tabi moraller sıfırdır. Onun tek istediği Ahem’dir başka biri değil.

Bu arda Umrila’da Rashi’den aldığı bilgiler doğrultusunda hemen görücü ailenin yanına gider. Onlarla tanışıp Anita’yı Modileri över. Ne de olsa Anita’nın modi evindeki varlığı en çokta onun kızı için tehlikedir. Kokila’da görücülerle birlikte Urmila’yı görünce şaşırır. Koki kapıdan kovsa Urmi bacadan girmeyi başarır.

Urmila’ya rağmen görücüler için her şey olumlu gider. Anita’yı beğenirler. Modi ailesine ise güvenleri tamdır. Ancak Anita öyle bir plan yapar ki Urmi ve Rashi’ye pabuçları ters giydirecek cinstendir. Hem görücüleri reddedecektir bu planla hem de Ahem’i kendine çekecektir.

Anita ve gelen damat adayı birbirlerini tanımak için avluya çıkarlar. Baş başa konuşup birbirlerini tanıtlar. Konuşma damat için oldukça iyi gider. Anita’dan oldukça hoşlanmıştır. Anita ise durumu kendi lehine çevirmek için planını devreye sokar. Ahem’e  gelen damat adayının başka bir kızı sevdiğini ancak ailesinin zoruyla kendisiyle evlendirildiğini söyler. Ahem ise şaşkına döner ve Anita’dan kararını hayır olarak bildirmesini söyler. Tabi Anita kendisi hayır demez. Çünkü istemiyorsa mazeret bildirmesi gereklidir. O yüzden evlilik ile kararına başını sallayarak onay verir. Amacı Ahem’i harekete geçirmektir. Nitekim Ahem araya girip bu evliliği istemediğini söyleyecektir. Zorlama bir evliliğe izin vermeyeceğini dile getirerek Anita’nın oyununa düşer.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir