Masum 142.Bölüm Özeti- 11 Ağustos Salı

Gopi Bu Kafayla Ahem’i Anita’ya KAPTIRIR!

Masum dizisinde Anita’nın Ahem’i elde etme planları devam eder. Anita sabah kahvaltısında da Ahem’in sevdiği yemekleri yaparak öne çıkmaya çalışır ancak Ahem her seferinde Gopi’yi seçmeye devam eder. Tabi ki bu durum hem Kokila’yı hem de Rashi’yi memnun eder.

Bu arada Ahem eski arkadaşları tarafından bir davete çağrılır. Ahem Gopi ile gitmek isterken Gopi kem küm yapar. Kokila’yı yalnız bırakmak istemiyordur. Tabi Anita yine fırsatı kaçırmaz. Ahem’in eski arkadaşları onunda ortak arkadaşıdır. Anita bir şekilde kendini bu davete gitmesini sağlar. Tabi Ahem ve Anita’nın gidecek olması Gopi’yi üzer. Gopi bu saflıklarıyla daha çok bizi delirtecek.

Tabi Rashi bu duruma müdahale eder. Gopi’yi Ahem ile gitmesi konusunda ikna edici bir konuşma yapar. Gopi’nin aklı ise Kokila’dadır. Rashi Kokila ile ilgileneceğini söyleyince Gopi fikrini değiştirip hazırlanır. Ahem ve Anita tam gideceklerken o da ekibe dahil olur. Ahem Gopi’nin gelmesine mutlu olurken Anita bozulur.

Üstüne arabada Ahem’in Gopi’yi ön koltuğa oturtması ve kemerini bağlamaya yardım ederken ikilinin yakınlaşması Anita’yı çileden çıkartır. Anita davete gitmekten vazgeçer. Ahem Gopi ile baş başa gideceği için mutlu olur.

Anita odasına gidip ağlamaya ve üzülmeye başlar. Rashi bu durumu görünce sevinir. Kokila ve Hetal’e de anlatarak mutlu olur. Ancak Gopi davette işleri eline yüzüne bulaştırır. İkili çok uzun süre geçmeden geri gelirler. Gopi davette sürekli Kokila’yı düşünüp Ahem’i baskıya sokmuş ikili geri gelmişlerdir. Tabi Ahem eski dostlarıyla konuşmamanın siniriyle Gopi’ye parlar. Gopi yine gözyaşlarına boğulur.

Anita ise fırsatı görünce hiç kaçırmadan Ahem’in dibinde biter. Ona neler olduğunu sorup ardından eski konuları açar. Mevcut evliliğinin bozulmasından dolayı ağlamaya başlar. Aslında annesi zorlamasaydı ikisinin evleneceğine kadar konuyu getirir. Sonra Ahem’in elini tutar. Gopi tüm bu olanları hem görür hem de duyar. Büyük bir üzüntü içine giren Gopi gözyaşları içinde sunağa gider.

Bu arada Rashi Anita’ya verdiği bilgisayara bakınca onun tüm olayları bildiğini anlar. Sunağın yanında karanlıklar içinde ses duyunca oraya gider. Gopi sabahtan akşama kadar orada ağlamıştır. Gopi’den olanları duyan Rashi puzzle hemen birleştirir. Anita’nın amacının Ahem olduğunu çözer.

Bu durum Rashi için büyük bir tehlike barındırıyordur. Anita böyle giderse Gopi’nin yerini alacak ve ona konağı dar edecektir. Anita Gopi gibi saf ve kolayca yönetilebilecek biri değildir ne de olsa. Rashi sıkışınca her zamanki olduğu gibi annesi Urmi’yi arar. Ondan yardım ister. İkili Gopi’ye yardım etmeye ve Anita’dan kurtulmaya karar verirler. 

Bu arada Ahem ise Gopi’ye çok sert çıkış yaptığı için pişmanlık duymaya başlamıştır. Ertesi gün olduğunda Hetal şans eseri mabette Anita’yı terk eden Nileş’in ailesi ile karşılaşır. Onları ikna ederek konağa davet eder. Böylelikle durumu kurtarıp olayı düzeltmeyi planlar. Tabi işler Hetal’in hayal ettiği gibi gitmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir