Masum 136.Bölüm Özeti- 5 Ağustos Çarşamba

Ahem ve Gopi’nin İlk BÜYÜK SINAVI

Masum dizisinde büyükannenin planı doğrultusunda Modi konağı ikiye ayrılmak istenmişti. Kokila ve Hetal ise yaşanan duygusallığa daha fazla dayanamamışlar ve barışmışlardı. Bu işe sevinmeyen tek kişi ise Rashi’dir. Onca emek verip ikisini birbirine düşürmüşken şimdi barışmaları hiçte hoşuna gitmemiştir.

Büyükanne Hetal ve Kokila’ya büyük ve önemli bir ders vermenin gururuyla onlardan bir daha böyle bir duruma düşmemeleri için söz ister. İkili de bu sözü verirler. Tüm konak mutlu olmuş herkes birbirine sarılmıştır. Tabi bu pozitif hava Ahem’i de etkiler. Hiç farkında bile olmadan Gopi’nin elini sımsıkı tutup bu güzel anı izler. Gopi ise Ahem’in bu hareketinden çok etkilenir. Mutluluğu daha da artar.

Bu arada Rashi’ye karşı tavrı değişen Gopi ne olur ne olmaz diyerek onu tekrar uyarır. Rashi’nin bir daha Kokila ve Hetal’in arasını bozmasını istemez. Akşam olup herkes odalarına çekildiğinde Ahem Gopi’ye küçüklük albümünden fotoğraflarını gösterir. İkili her geçen gün daha da birbirine yaklaşıyordur.

Bu arada büyükanne ikilinin yanına gelir. Saatinin kopan kordonunu tamir ettirmesi için Ahem’e verir. Tabi kordonu değiştirirken Gopi ile beraber gitmelerini de sözlerine ekler. Büyükanne hem Gopi’inin zevkine güveniyor hem de bu bahane ile ikilinin daha fazla zaman geçirmesini tasarlar. Büyükanne resmen konağa huzur getiriyor.

Urmila ise polise kaptırdığı paralardan sonra işleri tekrar lehine çevirecek bir plan arayışına girer. Kinjal’in ününü daha da artırmalıdır. Bu amaçla bir plan yapar. Planı mahallenin suyunu kesmek ve Kinjal’in duası ile suyu tekrar açarak keramet gösterip paraları toplayacaktır.  Nitekim Urmila gizlice gidip şalterleri kapatır ve suyun kesilmesine sebep olur.

Suyun kesilmesiyle mahalleli Kinjal’den medet ummak için Urmila’nın evine gelirler. Bu arada yüce Kinjal’de kapıda görülür. Keramet gösterecek ve herkesi kendine hayran bırakacaktır.  Tam her şey Urmila ve Kinjal’in istediği gibi olacak derken sular aniden gelir. Halk suların gelmesiyle beraber Kinjal’den ve Urmila’dan medet ummaktan vazgeçerler. Suların gelmesinin sebebi ise Daval’dır. Tamirci çağırıp arızayı düzeltmiştir. Urmila bu duruma çok kızsa da Daval bu tarz şarlatanlıkları desteklemeyeceğini söyler.

Büyükannenin verdiği saati tamire götüren Gopi ve Ahem’i ise orada kötü bir sürpriz bekler. Ahem’in eski sevgilisi Anita’da oradadır. Gopi alışveriş merkezinde epey zorlanır. Yürüyen merdivenler, kalabalık. Ancak Ahem Gopi’yi sarmalayarak onu bu karmaşadan korur. Ahem ve Anita birbirlerini görmeye çok yaklaşsalar da ikili hep kıl payı birbirlerini görmeyi es geçer. Ancak satıcının saat kutularını karıştırması olayları daha da karmaşık bir hale sokar. Gopi Anita’nın paketini Anita’da Gopi’nin paketini götürür.

Çok geçmeden durumu anlayan Ahem satıcıdan saati alan kişinin adresini alıp hatayı düzeltmek için yola koyulur. Eve geldiğinde Gopi’yi arabada bırakıp saati değiştirmeye gider. Ama büyük bir sürprizle karşılaşır. Saati karıştırdığı kişi Anitadır. Tam tersi Anita da şok içindedir. Ahem çok fazla kalmadan evden ayrılır. Anita da düğün arifesindedir. O da çok zaman ayıramadan eğlenceye geri döner.

Tabi bu olay Ahem’in kafasını oldukça karıştırır. Onun epey sessizleşmesine sebep olur.  Ahem’in bu hali gerek Kokila gerek de Gopi’nin endişelenmesine sebep olur. Ahem odasına çekilip Anita ile olan hatıralarını açar. Onu tamda bu kadar unutmuşken tekrar karşılaşmaları oldukça zorlu olmuştur. Anita da Ahem’le aynı duyguları yaşar. Ancak Ahem bu konuda kararlıdır. Anita’yı hayatından silmiştir. Eline aldığı fotoğrafı  yırtıp atar. Yırtılan fotoğraf ise onca insan arasından gidip Rashi’yi bulur. Rashi fotoğraf parçalarını birleştirerek fotoğraftaki kişinin Anita olduğunu çözer.   Rashi hemen annesini arayıp durumu anlatır. İkili yine planlar yapmaya başlarlar. Urmila Anita’yı arayıp neler olduğunu öğrenmek ister. Anita’nın evleneceğini öğrenen Urmila’nın ayağına büyük bir fırsat gelir.

Urmila ve Rashi için işleri daha iyi hale sokacak olay ise Modiler’in iş yaptıkları kişinin Anita ile evlenecek bir aileden olması olur. Bu tanışıklık Modilerin de düğüne davet edilmesini sağlar. Ahem Anita’nın düğünü olduğunu görünce gitmemek ister. Ancak Şirag’ın söylemesi ile Ahem’de düğüne gitmek zorunda kalır. Rashi ve Urmila düğünde yapacaklarıyla Gopi ve Ahem aşkına ilk büyük sınavını yaşatacaklarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir