Masum 135.Bölüm Özeti- 4 Ağustos Salı

Küslükler Sona Erdi, SEVGİ KAZANDI!

Masum dizisinde Jigar Holi günü Ahem ile Gopi’yi çektiği resmi onlara verir. Ahem resmi olunca yine hafızasını zorlar ancak hiçbir şey hatırlayamaz. Ahem , Gopi’ye neler olduğunu anlatmasını söyler. Ancak Gopi bir türlü olanları anlatma cesareti gösteremez. Gidip banyoda gözyaşları döker. Ahem’in hiçbir şey hatırlamaması onu kahrediyordur.

Bu arada Gopi’nin bir diğer ilgilendiği konu ise Rashi’dir. Gopi Rashi’ye neden kör numarası yaptığının hesabını sorar. Neden bilerek baharat kattığını sorar. Gopi’nin Rashi’ye karşı gözü resmen açılmıştır. Rashi ise Kokila’dan sonra bir de Gopi çıktı başımıza diye sinirlenmeye başlar. Gopi ise bu bildiklerini Rashi’ye karşı koz olarak kullanır. Evdeki olumsuz olaylara karışmaya devam eder ve huzuru bozarsa gerçekleri herkese anlatacaktır. Ayrıca Hetal ile Kokila’nın bozulan aralarını tekrar onarmasını söyler. Rashi resmen köşeye sıkışmış Gopi ise şaşırtıcı şekilde ilk defa kendi istekleri doğrultusunda bir adım atmıştır.

Diğer yanda Urmila ve Kinjal ise olayı epey ilerletirler. Evi bildiğiniz mabede çevirir. Kinjal için şarkılar bile yaparlar. Gelen insanlar Kinjal için para bağışlarlar. Tabi paracıklar geldikçe Urmila’nın morali giderek artar. Urmila ve Kinjal’in yaptığı bu işlerden tek rahatsız olan kişi Daval’dır. Tüm ziyaretçiler gittikten sonra Kinjal ile Urmi keyifle paraları saymaya başlarlar. İkili ilk günden beş bin rupi para kazanırlar. Ancak işler ikili için yine karışır. Yüksek sesle müzik atıkları için polis gelir. Onlara kanunlara uymadıkları için ceza keser. İkilinin kazandığı beş bin rupi polislere gider.

Modi konağında ise Rashi yine planları doğrultusunda bir takım işler yapar. Mufak da Gopi’ye bağırarak Kokila ve Hetal’in dikkatini çeker. Rashi’nin bu tavrı Hetal ve Kokila için ipleri koparır. Rashi üzerinden ikili birbirlerine girip kavga ederler. Olaya müdahale edecek isim ise büyükanne olur. Büyükanne artık bu olanlara müdahale etme zamanı geldi diyerek Kokila’dan evin anahtarını alır. Kokila ve Hetal’i konakta ayıracağını söyler. Böylelikle artık bu ardı arkası kesilmeyen kavgalar son bulacaktır. Tabi bu karar herkesi şoke eder.

Gopi ise Rashi’den ikiliyi birleştirmelerini isterken Rashi tam tersini yapmıştır. Ancak Gopi burada yanılır. Rashi büyükanne ile birlik olup bu planı yapmıştır. İkili Gopi’ye tüm planı anlatırlar.

Büyükannenin planı ise oldukça iyi ilerliyordur. Evdeki her şey ikiye ayrılır. Neredeyse çerçeveler dahi ikiye ayrılacaktır. Büyükanne verilen hediyelerden tut tüm her şeyi birbirlerine iade edilmesini söyler. Tabi hem Hetal hemde Kokila anılarla dolu eşyaları birbirlerine verince eski günleri anımsarlar. Geçmişte yaşadıkları mutlu anları. Birbirlerine verdikleri değerleri. Anlayacağınız büyükannenin yaptığı plan oldukça işe yarar. Geçmişi hatırlayan Kokila ve Hetal yaptıkları kavganın ne kadar anlamsız olduğunu fark ederler. Aileleri o kadar iç içe girmiş ve bütünleşmiştir ki bu ayrılığın olması imkansızdır. 

Konağın ortasından geçen çizgi ve tüm konaktakilerin resimlerinin ikiye bölünecek olmaları ikilinin küslükleri için son nokta olur.  İkili birbirlerinden ayrılmak istemediklerinin çok iyi farkına varırlar. Birbirlerine sarılıp barışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir