Masum 134.Bölüm Özeti- 3 Ağustos Pazartesi

Rashi’nin Gözleri KÖR OLDU! Kinjal ÜNÜ ARTIYOR!

Masum dizisinde Kinjal ile Urmila para kazanmanın yeni yolunu bulurken Ahem’in Gopi’yi rüyasında görmesi kafasını epey karıştırır. Rashi ise kocaman tatlıyı taşımanın acısını hala yaşarken Kokila’dan intikamını almak için Urmila’yı arar. Anne kız yine yeni planlar yaparlar.

Rashi’nin bu planı oldukça acımasızdır. Gopi’yi önce avluya kilitler. Gopi’den kurtulduktan sonra baharatları masaya döküp planını hazırlar. Amacı Kokila geldiğinde vantilatörü çalıştırmak ve Kokila’yı baharatlar ile kör etmektir. Avluda kilitli kalan Gopi ise oldukça endişelidir. Rashi’nin yine ne işler karıştıracağından endişelidir.

Kokila’nın yavaş yavaş gelmesiyle birlikte Rashi hemen yerini almak için hazırlanır. Rashi’nin planı kusursuz ilerlerken tüm planı Gopi bozar. Avludan aşağıya mango dolu tepsiyi atarak Kokila’nın dikkatini dağıtır ve tuzağa gitmesini engeller. Ayrıca avludan düşen mango tenis topu gibi sıçrayıp masadaki vazoyu devirir Vazonun düştüğü yerde bulunan elmalarda yuvarlanarak vantilatörün fişine çarpar ve pervaneyi çalıştırır.  Pervane çalışınca da Rashi bir anda kendi tuzağına düşmüş olur. Tüm baharatlar yüzüne doğru uçuşur ve gözlerini kör eder. Kokila Rashi’yi görünce koşarak onu kurtarır ve daha fazla baharatın gözlerine kaçmasını engeller.

Rashi’nin durumu ise oldukça kritiktir. Baharatlar onu kalıcı şekilde kör edebilme ihtimali vardır. Rashi bu yüzden oldukça korkar ve endişelenir.  Bu arada doktor hemencecik gelir ve Rashi’ye ilk tedaviyi uygular. Ona damla vererek göz damlası kullanmasını ister.  Ardından gözlerini bantlayıp bir süre gözlerini açmamasını söyler. Doktor damlayı düzenli kullanırsanız gözleri kısa sürede iyileşecek der.

Rashi’nin bu durumu ise herkesi üzer. Jigar Hetal Gopi sürekli Rashi ile ilgilenir. Kokila bile Rashi’ye karşı merhametli davranır. Gopi onun için dualar eder. Bu arada Ahem Gopi’yi görüp ona yaklaşır. Gopi endişelenince elindeki tepsiyi düşürür. Ahem’in üzerine boya sıçrar. Ahem o anda Gopi ile Holi bayramında boyalarla oynadığı anları hatırlar. Ahem rüyalarında ve anılarında yavaş yavaş puzzle birleştirmeye başlıyor.

Bu arada Rashi annesini anlatıp durumu ona söyler. Urmila Rashi’nin bu durumunu dahi fırsata çevirecektir.  Rashi kilerde olduğunu zannederken aslında Kokila’nın odasındadır. Kokila’nın odasını epey dağıtır. Koki odasına gelip Rashi’yi görünce şaşırır. Tabi ki Rashi’ye durumundan dolayı kızmaz. Hatta Kokila Rashi’ye yardım edip su içirir.

Odasına giden Rashi banyoda göz bandını çıkartır ve gözlerinin iyileştiğini anlar. Ancak doktor geldiğinde bu oyununu sürdürmeye devam eder. Bu şekilde herkesin ona oldukça iyi davranması Rashi’nin hoşuna gitmiştir. Üstelik Rashi  bu şekilde Gopi’yi zora sokacak şeyler yapabilecek ve kolayca işin içinden sıyrılacaktır. Ayrıca ev işlerinden de muaf olacaktır. Bu amaçla bilerek baharatlı çay yapıp durumunun sonuçlarını herkese gösterir.

Bu arada Urmila Modileri ziyarete gelir. Rashi’nin yanına giderek epey bir ağlar. Kaderden dem vurup onun hep kör kalacağını söyleyerek ağlar.  Urmila’nın bu hareketlerinin sebebi hemen açığa çıkar. Arkasından eve Kinjal ve yanında bir grup insan girer. Kinjal bembeyaz sarinin içinde mucizevi bir kişilik olarak imaj vermeye çalışır.  Tabi konaktakiler bu duruma çok şaşırır.

Kinjal içeri geldiğinde ise bir mucize daha gösterecektir. Bu mucize ise elbette Rashi’nin kör gözlerini düzeltmek olacaktır.  Kokila bu saçmalığın bitmesini isterken Kinjal ve onun müritleri Kokila’ya itiraz eder.

Ancak Urmila’nın planı çok iyi kurgulanmıştır. Rashi’yi Kinjal’in yanına getirir. Kinjal Rashi’nin sargısını açar ve  gözlerine kutsal su ile ovup onu iyileştirir.  Rashi gözleri gördüğü için sevinç çığlıkları atar. Kinjal ve ona inananlar ise Kinjal’i yüceltecek şekilde naralar atarlar.

Tabi Urmila’nın bu oyunu ile birlikte evine yüzlerce kadın doluşur. Herkes Kinjal’den dua almak istemektedir. İkili bu şekilde iyi paralar kazanacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir