Masum 131.Bölüm Özeti- 31 Temmuz Cuma

Ahem Hiçbir Şey Hatırlamıyor!

Masum dizisinde Gopi ve Ahem artık tam anlamıyla karı koca olmuştu. Ancak Ahem aldığı madde dolayısıyla yaşadığı hiçbir şeyi hatırlamaz. Diğer tarafta Kokila ve Hetal gerginliği ise devam eder. İkilinin eşleri de bu durumun farkına varmıştır. Hetal sonunda eşine düşüncelerini anlatıp Kokila’nın tavırlarından nefret ettiğini söyler.

Rashi ve Jigar ilişkisi ise tamamen düzelmiştir. İkilinin şakalaşmaları, beraber plan yapışları. Adım adım gelen o güzel anların habercisi gibidir. Tabi Rashi’nin aklı bu yakınlaşmadan ziyade Kokila ile evdekilerin arasını bozmaktır.Bu amaçla Jigar’la dondurma yemeye giderken Hetal’i de çağırır.

Tabi Hetal herkesten habersiz bu dışarı çıkma fikrinden tedirgindir. Rashi hemen gidip geliriz diye onu kandırmıştır. Ancak işler öyle olmaz. Rashi restorana görüp yemeklerini över. Jigar ile birlikte Hetal’i ikna edip restorana giderler. Eve de haber verirler. Tabi Kokila kendinden habersiz yapılan bu işe çok kızar. En azından kendisine haber verilmesi gerektiğini söyler.

Gopi ise henüz Ahem’in tüm olanları unuttuğundan habersizdir. Ahem’e çayını bile götürürken utanır. Ona bakıp gülümseyip utangaç utangaç gözlerini kaçırıp durur. Ahem ise hiç bir şeyin farkında değildir.

Urmila ise uyandığında hiçbir şey hatırlamaz. Nasıl eve geldiğini hiçbirini. Hemen Rashi’yi arayıp ne olduğunu sorar. Rashi ise yaptığı ilaçlı tatlılardan dolayı ona kızar. Urmi hemen paracıklarının akıbetini merak eder. Rashi ise Urmila’ya paraları çantayla alıp gittiğini söyleyince Urmila şok olur ve ağlamaya başalar. Paraları nerededir? Hemen Rashi’ye sen mi aldın doğruyu söyle der ancak Rashi annesini tersleyip susturur. Urmila paracıklarının izini süremeye karar verir.

Akşam olduğunda Gopi gece için hazırlık yapar. Güzel kıyafetler giyip süslenir. Dünkü gibi güzel bir gece geçirmeyi hayal ediyordur. Ancak olaylar pekte istediği gibi gitmez. Ahem Kokila’dan yediği azar dolayısıyla morali bozuktur. Üstelik o gün hakkında hiçbir şey hatırlamıyordur. Gopi bunu öğrenince hayal kırıklığına uğrar ve morali bozulur. Tabi Gopi’de bu durumu anlatamaz. Sadece göz yaşı dökmekle yetinir.

Ertesi gün olduğunda Gopi’nin Ahem’e olan tavrı değişir. Ona soğuk davranmaya başlar. Ahem ise dayanamaz Gopi’nin kolundan tutarak neler olduğunu ona sorar. Ahem bilip bilmeden onu kırmış olabileceğini sorar. Gopi’den özür diler. Gopi tek bir söz söylemez. Önemli değil diyerek onu geçiştirir.

Ahem ise onun gönlünü almak için ertesi gün Gopi’nin sevdiği gömleği giyer. Gopi’nin morali birazda olsa düzelmiştir. Gopi ona çay getirip yanlışlıkla düşürdüğünde bile Ahem suçu üstüne alır. Yerdeki parçaları toplamak isterken de elini keser. Gopi hemen Ahem’in parmağındaki kanı sarisi ile durdurur. Ve pansuman yapar.

Çantasını kaybeden Urmila ise rüyalarında dahi çantasını görüyordur. Para dolu çanta ondan kaçıyor Urmila kovalıyordur. Para çantası ondan kaçıp kendini kuyuya atınca Urmila kabusundan uyanıp kara kara düşünmeye başlar. Paracıklarına ne olmuştur? Urmila Rashi’yi arayıp tekrar onu suçlar. İkili konulurken Rashi Urmila’nın yüzünün ellerinin toprak olduğunu söyler. Urmila’nın aklında hemen ampul patlar. Paraları kesinlikle bahçeye gömmüştür.

Kokila ise sabah olduğunda kahvaltı da Hetal’e laf sokar. Bilerek Jigar’ın sevmediği bir kahvaltı hazırlatır. Hetal neden kahvaltının böyle olduğunu sorduğunda da Kokila akşam yemeğe gittiniz belki sabahta haber vermeden kahvaltıya gidersiniz diye düşündüm der. Hetal şok olur.

Urmila ise paraların bahçede olduğunu anlayınca fidelerle Modi konağına gider. Amacı onları alıp bahçeye ekmek o esnada da paraları aramaktır. Elbette Kokila bunu istemez. Ancak Hetal ile aralarında olan soğukluk Urmila’nın işine yarar. Hetal Urmila’yı kabul eder.

Urmila bahçeyi köstebek gibi kazmaya başlar. Bahçede kazılmadık yer bırakmaz. Rashi ise bahçenin halini görünce şoke olur. Evdekiler bahçenin halini görürse onları kovacaklardır. Rashi Urmila’yı bu saçma fikirden vazgeçirir.

Urmila işleri karıştırmaya yine devam eder. Hetal’in Jigar için aldığı mangoları mutfakta görüp aç kemire kemire yer. Rashi bu durumu görünce şoke olur. Anne kız bu işin içinden sıyrılabilecek mi? Yoksa bunu da fırsata çevirerek Hetal ile Kokila’nın arasını mı açacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir